Top hledané
Výsledky (0)
Představujeme pražskou čtvrť Suchdol jako ideální místo k bydlení

Tady se krásně žije! Pražský Suchdol potěší i náročné zájemce o bydlení

Eva Ledecká
10. srpna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Výhled ze Suchdola

Praha 6 vždy přitahovala ty, kteří chtěli žít na klidném místě, kousek od centra, v lokalitě, která má své kouzlo. A na Praze 6 tato exkluzivní místa najdete!

Jistě, všichni známe Ořechovku, kterou si pro svůj život vybrala i spousta známých osobností. Možná byste to na první pohled neřekli, ale dalším z takových míst, kde najdete úžasné vily, je Suchdol. Nahlédněte s námi do této často neprávem opomíjené pražské čtvrti, která skrývá obrovský potenciál právě pro milovníky stylového a moderního bydlení.

Vítejte v kouzelné čtvrti nad řekou Vltavou

Suchdol je unikátní především svou polohou (mapa Suchdola). Najdete ho na kopci nedaleko řeky Vltavy, na Praze 6. Ruch velkoměsta tady ale nehledejte. Panuje tu klid a pohoda! Možná i díky své poloze byla tato čtvrť vyhledávaným místem umělců. Na místním Brandejsově statku část svého života tvořil Mikoláš Aleš, který tu má svůj památník a bustu. Jezdil sem František Ženíšek, Jaroslav Vrchlický nebo Václav Myslbek. Suchdol byl zkrátka vždy místem plným inspirace. A i v dnešní moderní době toho má hodně co nabídnout.

Občanská vybavenost a hlavní přednosti Suchdola

Hlavní výhodou Suchdola je to, že tu najdete vše, co ke každodennímu životu potřebujete. Potraviny a pošta je samozřejmostí. Pro děti jsou tu jesle, školka, mateřský klub, dětské hřiště i dům dětí a mládeže. Velkou chloubou čtvrti je v nedávné době zrekonstruovaná základní škola - ZŠ Mikoláše Alše. Náročnější rodiče mohou dát své děti do místní mezinárodní soukromé školy Riverside School a nemusí přitom nikam dojíždět autem.

Ani v případě, že dostanete chuť na něco vážně dobrého, nemusíte Suchdol opouštět! Je tu totiž vyhlášená creperie, kde servírují výborné palačinky, středomořské sýry, křupavé bruschety a jiné lahůdky. A kam za sportem? Kromě toho, že je Suchdol ideální na procházky do okolí nebo cyklovýlety, můžete se vypravit do Sportcentra ČZU, kde je posilovna, bazén a venkovní sportoviště. 

Poblíž místní komunitní zahrady je vybudován unikátní Dirtpark pro jezdce na BMX nebo MTB kolech, takže si tu i malí či velcí závodníci přijdou na své. 

„Městská část Praha-Suchdol leží na severozápadním okraji hl. města a díky univerzitě máme rychlé a časté spojení veřejnou dopravou s centrem. Přitom jsme obklopeni pěknými přírodními kouty, jako jsou Kozí hřbety, Tiché údolí, Roztocký háj či Sedlecké skály a ty, které využíváme ke každodenní rekreaci. Dlouhodobým cílem vedení městské části je zachování a rozvoj rezidenčního rázu Suchdola a Sedlce a ochrana doposud kvalitního životního prostředí i pro další generace,“ prozradil nám starosta Petr Hejl.

Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1
Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

Možnosti procházek a cyklovýletů

Suchdol je krásné místo na procházky. Je tu vybudovaná naučná stezka Roztocký háj – Tiché údolí, která vás provede krásnou přírodou. Prochází dvěma chráněnými územími: přírodní rezervací Roztocký háj – Tiché údolí, a přírodní rezervací Údolí Únětického potoka. Stezka vede z Nového Suchdola do Roztok a dál údolím Únětického potoka k Holému vrchu a pokračuje do Starého Suchdola. Procházku můžete spojit s návštěvou roztockého zámku. 

Jedinečný výhled na Tiché údolí budete mít z místa, kterému se říká „skalky“ a z vyhlídky v Suchdole můžete relaxovat pohledem na řeku Vltavu. 

Jezdíte rádi na kole? Budete nadšení! Suchdolem vede cyklostezka A171 (Nebušice - Lysolaje - Suchdol) a A18 (Sedlec - Suchdol, s odbočkou na Tiché údolí a Únětice). Zajet si tak můžete například do jedinečného únětického pivovaru.

I procházka po samotné čtvrti je kouzelná. Kromě již zmíněného Brandejsova statku tu stojí Trojanův mlýn ze 13. století, který je známý i z televizního seriálu Byli jednou dva písaři. Na pozůstatky starého Suchdola poukazuje i malá zvonice nebo Starosuchdolská hospoda. 

Autem jste za chvíli u metra Hradčanská nebo v Bubenči, kde máte na výběr z mnoha moderních kaváren nebo luxusních restaurací. A odtud už je to jen krátká procházka na největší českou pýchu – Pražský hrad.

Pokud máte zájem o nemovitost v této lokalitě, volejte realitní kancelář Y&T Luxury Property Prague Czech Republic s.r.o. na telefonní číslo +420 224 282 506. Bude vám zaslána konkrétní nabídka. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Y&T Luxury Property
Y&T Luxury Property Prague Czech Republic s.r.o. Myslíkova 245/3, 110 00 Prague 1, Czech Republic
+420 224 282 506