Top hledané
Výsledky (0)
Superhrdinové kam se podíváte

Superhrdinové, nerdi a protočené miliony. Začíná megalomanský comic-con v San Diegu

18. července 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Návštěníci loňského ročníku comic-conu v San Diegu

Nadšenci a fanoušci komiksů, fantasy a sci-fi mají od čtvrtka do neděle svátek. V kalifornském San Diegu proběhne comic-con, který je považován za nevětší a nejdražší událost svého druhu. Pro řadu nerdů je to naprostý vrchol roku a svou důležitostí převyšuje i Vánoce. Očekává se proto rekordní návštěvnost i tržby.

Seriály, filmy, hry, masky superhrdinů, hollywoodští tvůrci i zástupy cosplayerů, kteří si převlékají do dokonalých kopií kostýmů svých oblíbených postav. To všechno bude koncentrováno na legendárním mezinárodním comic-conu v San Diegu, který je proslulý třeba tím, že se tady pouštějí exkluzivní ukázky z chystaných filmů a prodávají limitované i luxusní edice DVD, knih, oblečení, sběratelských předmětů nebo plakátů.

Letošní ročník začíná ve čtvrtek 18. července a potrvá čtyři dny. Vrcholem bude debata s tvůrci seriálu Hra o trůny a jejich setkání s fanoušky. Chybět sice budou některé hlavní hvězdy, třeba Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) and Kit Harington (Jon Snow), ale přesto se očekává, že na fotku s herci se budou stát mnohahodinové fronty. Sál pro nejočekávanější debatu má ostatně kapacitu 6500 míst!

Prodej rodinného domu, Praha 9, 123m
Prodej rodinného domu, Praha 9, 123m, Praha 9

Koncetrace hvězd i drahé vstupné

Návštěvníci se ale mohou těšit na stovky superhvězd ze svých oblíbených filmů i seriálů, vystavovatelů, výrobců fanouškovských hraček i filmových studíí. Značky jako Marvel, Netflix, Lego, Mattel, Warner Bros nebo Disney jsou těmi skutečně nejzákladnějšími. A za to si musí návštěvníci pořádně zaplatit – vstupné na jeden den stojí v přepočtu 1500 korun.

Comic-con v San Diegu se poprvé uskutečnil v roce 1970 a ze začátku ho navštěvovaly jen stovky lidí. Počet návštěvníků ale rok od roku raketově rostl, v roce 2005 překonal 100 tisíc lidí a před čtyřmi lety to bylo dokonce rekordních 167 tisíc. Podle odhadů si účastníci ze vzdálenějších míst a cizích zemí zarezervovali přes 35 tisíc hotelových pokojů a během čtyř dnů se na akci protočilo neuvěřitelných 500 milionů korun!

Překoná se letos tento rekordní ročník? Uvidíme!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze