Top hledané
Výsledky (0)
V Las Vegas se odehrává přes 5 % všech svateb v USA, které během jednoho roku proběhnou. To dělá přes 120 000 sňatků

Co vyjde levněji: Svatba, nebo pařba v Las Vegas?

Barbora Ubochi
23. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Zesnulý Karel Gott si manželku Ivanu také bral v Las Vegas

Pompézní svatba s celou rozvětvenou rodinou a všemi přáteli v Česku, nebo skromná svatba jen s těmi nejbližšími, nebo dokonce úplně sami za oceánem. Šli byste do toho?

Slavná Bílá kaple
Elvis jako oddávající
Daniel Hůlka s manželkou a dcerou

Doba je zlá a ceny rostou

To se odráží i v plánování svatby – pronájem místa, koupě nebo půjčení šatů pro nevěstu, oblek pro ženicha, hostina, DJ nebo kapela, výzdoba, fotograf, kameraman, kadeřník a make-up artista. To vše dohromady vás s velkou pravděpodobností bude stát velkou sumu peněz. Za středně velkou svatbu (dejme tomu s cca 50 hosty) s klasickým programem a dostatkem jídla a pití v současné době dáte zhruba 100 000 – 200 000 korun.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5
Otevřít v galerii (2)
Las Vegas, místo neomezených možností
Las Vegas, místo neomezených možnostíZdroj: Profimedia

Drahá „sranda“

„Svatba, kterou máme za tři měsíce, nás bude stát zhruba 200 tisíc. Mělo by dorazit 55 hostů. Nejdražší položkou pro nás určitě byl pronájem místa, hostina a pak také kameraman s fotografem. A to jsme udělali opravdu dost kompromisů, spoustu věcí vyškrtli a osekali i počet hostů. Na některých věcech ale prostě šetřit nechceme. Třeba co se týče jídla a pití, zaleží nám na tom, aby se na svatbě a poté na hostině všichni cítili fajn a všeho bylo dostatek. S partnerem doufáme, že to bude opravdu jednou za život, a tak to bereme.“

Sdělila pro LP-Life budoucí nevěsta Štěpánka, která se bude vdávat ve středních Čechách koncem července.

 

Viva Las Vegas

Svatební náklady na svatbu ve Vegas se trochu liší. Jednou z největších položek je dozajista samotná letenka – ta vás, podle sezony, vyjde na 15 000 až 25 000 korun. Svatební balíčky, které nabízí různé agentury v Las Vegas, se velmi liší. To především podle toho, jak nároční jste.

Ty základní začínají zhruba na 150 dolarech (podle aktuální kurzu zhruba 3500 korun). Nejvíc ale „frčí“ svatební balíčky za zhruba 500 – 700 dolarů, které zahrnují ubytování s jídlem v jednom z luxusních hotelů, cestu limuzínou do kaple na obřad, obřad samotný, včetně květin pro nevěstu, a nesmíme zapomenout na foto a video z obřadu. Musíme připočítat i náklady spojené s administrativou (legalizace sňatku a podobně), ty se mohou vyšplhat až na 200 dolarů.

Pokud sečteme náklady na obřad a letenky minimálně pro novomanželé, částka se nebezpečně blíží 100 000 Kč. Co vás tedy láká víc – zábavná a netradiční svatba v zahraničí, nebo klasická česká svatba s nejbližšími?

 

Kdo do toho praštil ve Vegas?

Po uši zamilovaná, nejstarší ze sester Kardashianových, Kourtney, si tento týden v pondělí brzy ráno po bujaré noci vzala svého snoubence Travise Barkera.

„Kdysi dávno v jedné daleké zemi Las Vegas se ve dvě hodiny ráno po epické noci a troše tequily královna a její pohledný král vydali k jediné otevřené kapli s Elvisem a vzali se. Praxe dělá mistra.“

Bez licence tedy ale znamená, že obřad byl pouze jako žertík. A skutečná svatba teprve přijde.

Otevřít v galerii (2)
Novomanželé Kourtney Kardashian a Travis Barker
Novomanželé Kourtney Kardashian a Travis BarkerZdroj: Profimedia

Jednou z nejkontroverznějších svateb, která se odehrála v Las Vegas, byla svatba Britney Spears a jejího dlouholetého kamaráda Jasona Allena Alexandera. Toho si vzala v roce 2004 a jednalo se pravděpodobně o nejkratší manželství Hollywoodu. Trvalo přesně 55 hodin. Poté bylo anulováno.

Ve Vegas se mimo jiné braly také hvězdné páry jako Angelina Jolie a Billy Bob Thornton nebo herec Richard Gere a modelka Cindy Crawford.

Ani české hvězdy nejsou výjimkou. Nápad zaletět si do Vegas a vzít se měli třeba Daniel Hůlka s manželkou Barborou, zpěvačka Tereza Kerndlová zde své ANO řekla svému dlouholetému partnerovi Renému Mayerovi v roce 2013. A samozřejmě nesmíme zapomenout na pár, svého času nejhvězdnější – Karel Gott a Ivana Gottová se v Las Vegas vzali v roce 2008.

 

Zdroje: novinky.cz, brilas.cz, akesideweddings.com, chapelofcrystals.com, vitalia.cz, tmz.com, prozeny.cz

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze