Top hledané
Výsledky (0)
Svatba prince Harryho a Meghan Markle je na spadnutí. Své ANO si řeknou v sobotu 19. května.

Svatba prince Harryho: Známe detaily a vše, co hostům zakázali!

Eva Ledecká
17. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Princ Harry a Meghan Markle

Pozvánky již dávno rozeslala společnost Barnard & Westwood, ladí se poslední detaily na luxusních svatebních šatech, které budou poprvé odhaleny až v den svatby. V královské kuchyni na zámku Windsor jsou přípravy na luxusní hostinu v plném proudu. Nejdůležitější den společného života prince Harryho a Meghan Markle bude doprovázet staletá tradice, svatební sliby pronesou před bohem, rodinou a britskou královnou.

Princ Herry požádal o ruku Meghan v domě, kde žijí, v Nottingham Cottage v areálu Kensingtonského paláce, a to tradičním pokleknutím na koleno. 27. 11. 2017 bylo oznámeno jejich zasnoubení.

Svatby ve Windsoru se zúčastní 600 hostů

Obřad, který začne v pravé poledne, proběhne v kapli St. George v areálu zámku Windsor, kde byl princ Harry pokřtěn. V roce 2008 v této kapli proběhla královská svatba Petera Phillipse s Autumn Kelly a v roce 1999 si zde vzal princ Edward za ženu Sophii, hraběnku z Wessexu.

Celkem je na svatbu pozváno 600 hostů a 200 blízkých přátel se účastní večerní party ve Frogmore House na zámku Windsor. Luxusní pár nemá oficiální seznam politických vůdců, z čehož vyplývá, že se svatby nezúčastní předsedkyně vlády Theresa May, americký prezident Donald Trump ani předchozí prezident Barack Obama. Svatební hosté jsou lidé, kteří mají osobní vztah s princem nebo jeho budoucí ženou.

Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská
Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská, Praha 1

Jak bude probíhat svatební den?

Brzy ráno Meghan Markle a její matka Doria Ragland přijedou vozem do zámku. Hosté začnou přijíždět mezi 9:30 a 11:00 dopoledne. Členové královské rodiny budou přítomni cca od 11:20 a královna bude poslední, která přijede. Očekává se, že obřad bude trvat cca 1 hodinu. Tradiční ceremonii povede biskup David Conner.

Svědkem ženicha bude vévoda z Cambridge, nevěsta bude obklopena družby a družičkami, mezi nimiž nebude chybět malý princ George a princezna Charlotte.

Při svatebním obřadu v kapli jsou hostům zakázány kamery a nesmí dovnitř proniknout objemná zavazadla a tašky. Hosté budou požádáni, aby obřad nenatáčeli na své mobilní telefony a nepořizovali na ně ani snímky.

Po obřadu odjedou novomanželé kočáry do centra Londýna (Sheet Streer, Kings Road, Albert Road) a kolem 14:00 se vrátí zpět na Windsor do St Goerge's Hall, kde bude připraven slavnostní oběd, který pořádá královna

Oficiální fotografie budou pravděpodobně zveřejněny týden po svatbě.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze