Top hledané
Výsledky (0)
Klepete si na čelo? Svatba lidské bytosti s hologramem proběhla loni v listopadu. V únoru míří dvojice na líbánky do Sappora! Jak se to vlastně stalo a kdo jsou digisexuálové?

Digisexuálů přibývá! Nedávná svatba s hologramem je toho důkazem

Eva Ledecká
04. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Japonsko je zemí, kde je snad možné všechno! Lidé žijící v této zemi dokáží vždy něčím překvapit celý svět. Jednou z posledních takových překvápek byla svatba muže s cyberovou celebritou Hatsune Miku. Svatba sice nebyla právně uznána, nicméně proběhla. V lidech vyvolala smíšené reakce. Jedny pobouřila, jiní novomanželům gratulovali.

Wedding Akihiko Kondo and Miku
Wedding Akihiko Kondo and Miku
Wedding Akihiko Kondo and Miku

Jak je možné, že dal přednost trojrozměrnému laserovému obrázku před člověkem?

Akihiko Kondo je muž ve věku 35 let, který žije na okraji Tokia. Jeho bydlení je plné plyšových panenek Miku a jejich příslušenství. A jak je vidět, vůbec se nestará o to, co si myslí ostatní. Udělal zkrátka to, co ho učinilo šťastným. Tvrdí, že ne každý je šťastný v lásce tak, jak nám ji nastavuje společnost.

„Chci, aby lidé byly schopni sami zjistit, co pro ně funguje.“

Umělé inteligence se stále zdokonalují a tato netradiční svatba je příkladem toho, že do našich životů zasahují velkou měrou a dokážou měnit od základů naše chování a vnímání společenských vzorců. V Japonsku jsou navíc ještě mnohem dál než v západním světě. Zde se roboti považují již delší dobu za přátele a společníky lidí.

Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2
Prodej rodinného domu, Praha 5 – 327m2, Praha 5

Jak se do sebe zamilovali?

Kondo se do Miku zamiloval už před 10 lety, kdy ji poprvé slyšel zpívat. V roce 2017 vytvořil japonský startup Vinclu speciální zařízení vypadající jako sklenice, uvnitř které „žije“ holografická, blikající Miku – zařízení se jmenuje Miku Gatebox. Je vybavena základní umělou inteligencí, umí jednoduché pozdravy, vypínat a zhasínat světla, nemá žádné touhy a je plně řízena svým majitelem Kondem.

Kondo byl před deseti lety šikanován svou starší kolegyní a Miku mohla dobře posloužit jako terapie, když se dostal do deprese. Odborníci se domnívají, že jsou to právě lidé v depresích nebo lidé s těžkými sexuálními zážitky, kteří vyhledávají společnost robotů a hologramů. Je to jejich pasivita, která jim plně vyhovuje. Kondo tvrdí, že Miku poznal v době, kdy byl psychicky absolutně na dně a ona ho z toho dna vytáhla. O lásce k ní je hluboce přesvědčen.

„Věděl jsem, že je naprogramovaná, aby řekla ANO, ale stejně jsem byl šťastný!“

Tak popisuje Akihiko Kondo své pocity, když požádal Miku o ruku a slyšel její pozitivní odpověď. Ani to, že žádný příbuzný na svatbu nedorazil, ho neodradilo. Svatbě přihlíželo na 40 hostů a nezdráhal se za ní utratit v přepočtu kolem 400 000 Kč!

Nejedná se o ojedinělý případ. V roce 2017 více něž milion lidí požádalo Alexu od Amazonu, aby si je vzala. A více něž 3000 lidí se zaregistrovalo k pamětním svatebním certifikátům s anime postavičkami od doby, kdy tuto službu začala společnost Vinclu nabízet.

Digisexuálové druhé vlny

Tito lidé mají už svůj název – digisexuálové druhé vlny. Jedná se o lidi, kteří považují technologie za nedílnou součást jejich sexuální identity. Digisexuálové první vlny používají technologie, jako jsou třeba seznamkové aplikace a jiné, pro využití a usnadnění spojení s ostatními lidmi, ti z druhé vlny už nepovažují lidské bytosti jako nutný předpoklad k romantickým a sexuálním vztahům.

Jak příběh skončí?

V únoru spolu vyrazí Akihiko a Miku na líbánky do Sappora. Kondo má v plánu koupit letenku pro dva a objednat dvojlůžkový pokoj. A jak to bude dál? Tak to si netroufáme snad ani odhadnout... Jisté však je, že lidí, jako je Akihiko Miku bude stále přibývat. Kam to všechno povede, se možná všichni už za několim dekád dozvíme.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze