Top hledané
Výsledky (0)
Pro milovníky dobrého jídla a vína není lepší doba na návštěvu malebného historického města na jihu Moravy než právě v polovině listopadu. Od 10. 11. se zde koná tradiční desetidenní festival Svatomartinský Mikulov.

Svatomartinský Mikulov: festival plný luxusního vína se blíží! (10.-19.11.)

Eva Ledecká
20. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Vinice v okolí Mikulova

10 dní, na které budou chuťové buňky dlouho vzpomínat

V rámci Svatomartinského Mikulova se těšte na luxusní gastronomické zážitky v podobě svatomartinského menu a ochutnávku mladých vín, která bude probíhat po celém městě ve všech luxusních restauracích a vinotékách. Tradiční pečenou husu budete moci ochutnat v podání mnoha šéfkuchařů.

Do festivalu otevřených sklepů se zapojilo 31 vinařství

V Mikulově se navíc 11. a 12. listopadu koná známý a oblíbený Festival otevřených sklepů, který přináší nezapomenutelné zážitky v podobě koštování luxusních místních vín, a to ve sklípcích v Mikulově a v dalších 5 přilehlých vesnicích. Díky kyvadlové dopravě se nemusíte starat o přemisťování a svobodně tak můžete ochutnávat víno z celkem 31 vinných sklepů.

Krásné historické památky podtrhnou kouzlo Mikulova

Kromě vynikajícího jídla a luxusního vína, můžete navštívit také zajímavá místa a historické památky města, kochat se romantickými výhledy, procházet se kouzelnými uličkami a nasávat luxusní atmosféru malebné jižní Moravy.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

V historickém centru města stojí náměstí s renesančními domy, kašnou a sousoším Nejsvětější trojice. Městu dominuje zámek, který je postaven na skalním útesu a majestátně shlíží na celé město. Navštívit můžete Kozí hrádek s dělostřeleckou věží, odkud budete mít Mikulov a jeho okolí jako na dlani. Na druhé straně města stojí Svatý kopeček, na který vede křížová cesta a představuje jeden z kopců Pavlovských vrchů. Jedná se o poutní místo a jednu z nejstarších křížových cest v českých zemích.

Polovina listopadu v České republice patří zkrátka moravskému vínu a byla by škoda si takový luxusní zážitek nechat ujít.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze