Top hledané
Výsledky (0)
Nevšední zážitek znamená prožít vinobraní v jednom z nejkrásnějších a nejstarších vinohradů v Čechách. Na Pražském hradě se nachází luxusní vinohrad v Čechách, jehož počátky sahají až do 10. století, a který nese hrdě jméno svého zakladatele Svatého Václava. Rádi degustujete?

Svatováclavské luxusní vinobraní na Pražském hradě 28. 9. 2017

Mgr. Jana Höger
24. září 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Pohled na Svatováclavskou vinice

Každý si přijde na své

28. 9. 2017 nám nabídne areál Svatováclavské vinice na Pražském hradě Svatováclavské vinobraní. Budete moci se seznámit s víny našich významných vinařství a vychutnat si jedinečný, luxusní a neopakovatelný výhled na historickou část města, při kterém se vám bude tajit dech. Na místě bude také k vidění práce vinohradníka, autentický ruční lis na lisování hroznů a další historické či soudobé artefakty spojené s pěstováním révy a výrobou vína.

Svatováclavské vinobraní, Svatováclavská vinice
Svatováclavské vinobraní, Vila Richter
Svatováclavská vinice

Co víte o historii a současnosti vinařského řemesla v Praze?

Málokdo tuší nebo ví, že se Česká republika řadí mezi světové špičky, co se týče produkce vína. Po celém světě se proslavila především vína z moravských oblastí. Vinobraní se koná na podzim, poté co vinaři sklízí ze svých vinohradů vinnou révu a zpracují ji. V minulosti byly oslavy vína především výsadou bohatších vrstev, jenž si mohli víno dovolit pít. Oslavy vína, které předcházely vinobraní, jak jej známe nyní, se začaly objevovat až po válce. Mezi oblasti s bohatou tradicí vinobraní patří především Morava, ale také města jako jsou Mělník nebo Praha, kde se rozprostírají vůbec jedny z nejstarších vinic – Svatováclavské vinice.

Luxusní Svatováclavská vinice s tisíciletou tradicí

Legendární Svatováclavská vinice má tisíciletou historii a řadí se mezi nejstarší vinohrady v Čechách. Je tak luxusním dokladem dlouhé vinařské tradice na zdejším území. Jako ideální viniční lokalitu pro pěstování révy si již na počátku 10. století kníže Václav zvolil mimořádně dobře exponovaný jižní svah Pražského hradu. V roce 2008 byla obnovena výsadba révy a po generální rekonstrukci celého areálu bylo celé území poprvé ve své více než tisícileté historii zpřístupněno veřejnosti. 

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Jaká vinné odrůdy zde můžete nalézt? Jsou zde vysazeny dvě základní odrůdy révy vinné: Ryzlink rýnský a Rulandské modré (Pinot noir) – dvě nejušlechtilejší odrůdy severních vinařských oblastí. Kromě toho je podél vyhlídkové cesty vysazeno 35 odrůd révy vinné zapsaných v Odrůdové knize ČR.

Svatováclavská vinice a Richterova vila je součástí Pražského hradu. Samotná Richterova vila je významnou klasicistní památkou a tvoří nepřehlédnutelnou architektonickou dominantu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Vila Richter
Staré zámecké schody 6/251 118 00, Praha 1 Pražský hrad
(+420) 702 205 108