Top hledané
Výsledky (0)
Slavný a úspěšný módní návrhář odešel do módního nebe.

Svět módy pláče! Zemřel Hubert de Givenchy, který oblékal i Audrey Hepburn.

Dominika Žejdl
12. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Byl to vynikající návrhář, zakladatel luxusního módního domu!

V sobotu večer zemřel slavný francouzský módní návrhář a zakladatel luxusního módního domu Givenchy, Hubert de Givenchy. Dožil se krásných devadesáti jedna let! Pro svět módy je to opravdu smutná zpráva. Hubert de Givenchy byl vynikajícím módním návrhářem, kostýmním výtvarníkem a návrhářem kosmetiky. Byl dokonce tolik oblíbený a úspěšný, že oblékal ty největší světové hvězdy!

Módu miloval už od dětství

Slavný francouzský módní návrhář už jako malý kluk kreslil a navrhoval šaty pro radost. Když byl starší, rozhodl se, že půjde studovat do Paříže na uměleckou školu a začal pracovat v módním průmyslu. Spolupracoval s Christianem Diorem a Robertem Piguetem. V roce 1952 si splnil sen a otevřel si vlastní luxusní salon. A tehdy přišel ten největší boom. Jako mladý pětadvacetiletý návrhář šokoval svou odvážnou a jedinečnou kolekcí, kterou si každý zamiloval. Co mu však přineslo největší popularitu, bylo oblékání slavných celebrit. 

Oblékal Audrey Hepburn a Grace Kelly

Jednou z jeho věrných zákaznic byla oblíbená britská herečka Audrey Hepburn. Sám návrhář jejich vztah přirovnal k určitému svazku manželskému. Byli si opravdu blízcí a trávili spolu spoustu času. Právě tahle přirozeně krásná brunetka byla jeho múzou a inspirací během jeho práce pro luxusní módní svět. Neustále spolu řešili modely a samozřejmě ji i oblékal. Jejich vztah a přátelství vydrželo dlouhých čtyřicet let. Později se do jeho rukou vydala i monacká kněžna Grace Kelly nebo Jacqueline Kennedy. 

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město, Praha 1

"Pozvala mě na večeři, což bylo pro ženu v té době velmi neobvyklé. V té chvíli jsem si uvědomil, že je to anděl," řekl jednou Hubert o Audrey. 

Hubert de Givenchy patří mezi velká jména, a to díky svým jedinečným nápadům, které do módního světa přinesl. Malou revoluci vyvolal šaty rozdělenými na vrchní díl a lehkou sukni, prosazoval výrazné a nápadné barvy a je považován za zakladatele oblíbených luxusních malých černých šatů. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Givenchy FW 18/19
Zobrazit článek
Givenchy Haute Couture
Zobrazit článek
Givenchy
36, Avenue Montaigne 75008 Paris France
+33 1 44 43 99 90