Světové mosty: Golden Bridge je nová atrakce Vietnamu

Nádherný most, který se vznáší nad městem Da Nang v pohoří Ba Na ve Vietnamu, nese pár obřích dlaní. Projít se po něm musí být opravdovým luxusním zážitkem.
24. července 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Luxusní design vytváří až umělecké dílo, kdy dvě obří ruce drží ve vzduchu proti nim miniaturní most pro pěší. Lidé tak mohou obdivovat nejen překrásnou scenérii okolo s dominujícími pahorky pohoří Ba Na, ale také neskutečný um a mistrovské dílo stavitelů.

Video

Luxusní most dosahuje výšky 1 400 metrů nad mořem. Podél něj jsou v této výšce vysázeny fialovo-modré chryzantémy, které ještě více dokreslují kouzelnou atmosféru tohoto zážitku. Most se skládá z 8 oblouků s délkou skoro 150 metrů.

Projekt má přilákat turisty do Vietnamu

Vietnamský Golden Bridge je součástí ohromného projektu, který stál 2 miliardy USD. Jeho cílem je přilákat do Vietnamu více turistů ze zahraničí. V 90. letech navštívil Vietnam rekordní počet návštěvníků – 3,77 milionů zahraničních turistů. Toto číslo se do dnešních dnů ale prakticky nezměnilo, a tak se stát pokouší situaci změnit.

Luxusní byt na prodej 267m
Luxusní byt na prodej 267m, Praha 6

Kromě mostu tu najdete i francouzskou vesnici

Golden Bridge je novým projektem v turistické lokalitě Ba Na. Poprvé se slavnostně otevřel veřejnosti teprve začátkem června letošního roku. Tato turistická oblast existuje od roku 1919 a čítá cca 200 domků. Dnes zde najdete několik atrakcí včetně lanovky, alpské dráhy a muzea voskových figurín.

Kromě luxusního mostu možná kdekoho překvapí místní francouzská vesnice, což je v těchto končinách opravdu unikátní záležitost. Tento architektonický počin byl inspirovaný starodávnými francouzskými vesnicemi, najdete tu klasické francouzské vily, náměstí, kostely, i hotely. Otázkou zůstává, zda je někdo v tak krásné, výjimečné a pro Evropana exotické zemi, jakou je Vietnam, zvědavý na starodávnou Francii.

Most je však nádherný a jistě se brzy stane hlavním turistickým lákadlem a luxusním symbolem Vietnamu.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Miluji cestování a poznávání jiných světů. Zajímá mě kultura, design, knihy. Ráda objevuji nové věci a ještě raději o nich píšu. Předchozí práce v reklamní agentuře mi dala široký rozhled, který teď uplatňuji ve svém psaní.
Eva Ledecká