Top hledané
Výsledky (0)
Singapur je Meccou luxusních moderních staveb a Helix Bridge je jednou z nich!

Světové mosty: Po Helix Bridge vstříc budoucnosti!

Eva Ledecká
18. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Helix Bridge v pozadí s Marina Bay

Kdo miluje nadčasovost, eleganci, preciznost a styl, který předbíhá přítomnost, ten musí navštívit Singapur. A projít se po Helix Bridge! Luxusní most je určen pouze pro pěší a především v noci, když svítí, přichází jeho chvíle. Umí totiž navodit dokonalou vizi budoucnosti!

Jeden z nejpozoruhodnějších futuristických mostů

Tvar luxusního mostu Helix je inspirován šroubovicí DNA a můžete jen odtušit, co slovo „helix“ v překladu znamená. Je to kupodivu šroubovice. Tento unikátní architektonický kousek, za jehož stavbou stojí oceňovaná australská architektonická firma Cox Architecture, byl dokončen a otevřen v roce 2010, vede nad řekou Singapur a spojuje Marina Centre a Marina South. Úžasný je jeho luxusní design, který je silně futuristický a v noci působí jako průchod do neznámé, vyšší dimenze.

Dokonalá noční hra barev a světel

Za osvětlením Helix Bridge najdete společnost Arup, která si se světelnými body umí opravdu vyhrát. Most je vybaven noha LED svítidly v různých barvách namířených na různé strany tak, aby chodci v noci viděli a zároveň, aby stavba působila opravdu unikátně a nadčasově. Pro posvícení chodcům slouží bílé světlo umístěné zevnitř šroubovice. Ostatní barevná světla směřují ven i dovnitř a tvoří celistvou světelnou membránu. Skleněné otvory v podlaze nabízí jedinečné propojení s vodou. Panoramatický výhled navíc zaručují 4 mola vystupující ze šroubovice do prostoru nad řeku.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Komise tento návrh vybrala v roce 2006 celkem mezi 36 designy. Koncepce plánu spočívala v zakřivení mostu do oblouku tak, aby plynule navázal na promenády vedoucí po obou stranách podél pobřeží. Luxusní most je 280 metrů dlouhý a představuje jednu z hlavním dominant moderního Singapuru.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze