Top hledané
Výsledky (0)
Celý název luxusního chicagského mrakodrapu je Aqua at Lakeshore East a pyšní se opravdu luxusní architekturou: zdálky připomíná sochařské dílo zobrazující vodní vlny.

Světové mrakodrapy: vlnobití na fasádě budovy Aqua v Chicagu

Eva Ledecká
15. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Agua - luxusní balkony

Výstavba tohoto unikátního mrakodrapu probíhala v letech 2007-2009. Měří 262 metrů a má 86 nadzemních pater. To, co vám připomíná vlny nebo tekoucí řeku, jsou různě rozmístěné zaoblené balkony, které se liší ve svém tvaru.  

Architektonické studio Gang, kterému vévodí žena Jeanne Gang, se nebojí nových designů. Luxusní vzhled připomínající stékající vodu je tvořen různě tvarovanými stropními deskami. Jedná se tak o unikátní mrakodrap se stovkou teras nabízející luxusní výhledy na město a příjemné prostředí pro relaxaci či přemýšlení.

Inteligentně rozvržené balkony

Balkony nejsou umístěné na budově bezhlavě. Jsou rozmístěné na základě kritérií, jako je výhled, sluneční zastínění, velikost a typ obydlí. Věž je orientovaná na východ a západ, což maximalizuje vstup slunečního svitu v zimě. Balkóny na jižní straně zajišťují stín, snižují sluneční záření v létě a umožňují pasivní oteplování v zimě.

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

6 druhů skel na fasádě!

Celkem bylo na budově použito 6 různých druhů skla, jejichž umístění je určeno orientací a funkcí vnitřního prostoru. Například sklo na východní a jižní straně fasády je reflexní v oblastech bez ochranného balkónu, zatímco sklo na západní straně je obdařeno barevným povlakem, který zlepšuje jeho stínící koeficient. Nechybí ani speciální sklo, které v kombinaci se zábradlím minimalizuje nárazy ptáků.

Největší zelená střešní terasa v Chicagu!

Mezi další pozoruhodnosti patří zelená střešní terasa mrakodrapu, která patří mezi největší v celém Chicagu. Je vybavena drenážním systémem, který zabraňuje vodu pro své zavlažování. Zahrnuje venkovní bazén, běžeckou dráhu, zahrady, ohniště a ještě jednu terasu na jógu.

V mrakodrapu Aqua najdete luxusní hotel, byty k pronájmu, kanceláře i obchodní prostory.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze