Top hledané
Výsledky (0)
Co kdyby budova nebyla nejvyšší, ale byla by nejdelší? S takovým konceptem přichází architektonické studio OIIO. Návrh luxusního vyhlížejícího majestátu překvapuje svým designem, to je skleněný mrakodrap zvaný "Big Bend".

Světové mrakodrapy: impozantní Big Bend, New York

Mgr. Jana Höger
10. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Luxusní mrakodrap Big Bend

New York, místo luxusu a nových příležitostí

Pro mnohé je metropole New York příslibem dobrého businessu, pro jiné vhodným místem pro kreativní architektonické ztvárnění a přeměnu okolí. Oživení rezidenčního trhu a touha po atraktivních nemovitostech jsou vhodným hřištěm pro bohaté investory. Nicméně s přísnými zónovými zákony a městskou vyhláškou o stanovení maximální výšky budovy, stavitelé začali přemýšlet o alternativním rozvoji města, které prozatím „roste jen nahoru“. Novým překvapivým architektonickým řešením je, že výška je nahrazena délkou.

Rozvrstvení okolí
Big Bend v New Yorku
Pohled z nejvyššího bodu a skleněná podlaha

The Big Bend - výhled z nebeských výšin

The Big Bend je revoluční věž lemovaná skleněnou stěnou. Obloukový mrakodrap jako by rostl k nebi, ohnul se a zase se zanořil zpátky do země. Z dálky připomíná podkovu. Objekt vyroste na Manhattanu na ulici 57, na místě, které je důležitou dopravní tepnou a stojí na ni několik nejvyšších newyorských budov. Jedinečnou prestižní a luxusní budovu navrhl řecký architekt Ioannis Oikonom a s jeho týmem studio OIIO. Big Bend má délku asi 1 219 metrů, navrhuje propojení dvou míst do bezprecedentní struktury tvaru obráceného písmene U. Jedním z top vrcholů je určitě nejvyšší bod budovy, který využívá středový oblouk pro vytvoření nejvyššího stropu „věže.“ Z tohoto místa se vám nabídne neskutečný luxusní výhled na Manhattan.

Luxusní vila na prodej Praha 6 - 274m
Luxusní vila na prodej Praha 6 - 274m, Praha 6

Zajímavost

Architekti mají vše promyšlené do nejmenšího detailu. Vstupy do budovy by byly dva v každé  z pomyslných „nohou“ luxusního mrakodrapu. Velice zajímavým atributem jsou všechny jedinečné výtahy Big Bendu, které budou schopny cestovat v křivkách, vodorovně a v nepřetržitých smyčkách. Bude toho dosaženo inovativním systémem pro změnu trati, který usnadní horizontální propojení dvou hřídelů umístěných na horní a spodní straně a vytvoří tak spojitou smyčku.

Unikátní tvar obráceného písmena U zajistí, že se objekt stane nejdelším mrakodrapem na světě. Burj Kalifa v Dubaji, jenž doposud hrál prim, mu nebude sahat ani po kotníky.

Jestli se však najde investor pro toto veledílo, to je otázka.

Co Vám budova do tvaru písmena „U“ připomíná?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
OIIO
oiio architecture office NEW YORK - USA
(+1) 347-656-2978