Top hledané
Výsledky (0)
Jednou z hlavních dominant Dubaje je ikonický mrakodrap a zároveň nejluxusnější hotel v jednom Burj Al Arab. Obývá svůj vlastní ostrov a svým vzhledem připomíná luxusní plachetnici.

Světové mrakodrapy: Burj Al Arab - nejdražší hotel světa

Eva Ledecká
04. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Burj Al Arab

Přepychový hotel, který je umístěný na soukromém ostrůvku 300 metrů vzdáleném od pobřeží, měl být původně postaven přímo na pláži. Avšak z důvodu jejího případného rozlehlého zastínění se rozhodlo, že se umístí kamsi do moře.  

Do hotelu helikoptérou, rolls-roycem nebo lodí

Ostrov musel být kvůli stavbě mrakodrapu uměle vytvořen. Hotel se stavěl v 90. letech minulého století, což bylo v době, kdy se tempo výstavby začalo enormně zrychlovat. A tak byla tato stavba považována za jeden z prvních klíčových architektonických skvostů moderní Dubaje. Hotel byl otevřen v roce 1999 a od začátku byl symbolem všemohoucího luxusu.

Do tohoto luxusního hotelu se dostanete helikoptérou, lodí, nebo jedinečným rolls-roycem. Můžete přijít i pěšky, ale budete pravděpodobně jediní hosté, kteří něco tak „šíleného“ udělali. Hotel nabízí 202 pokojů, za nejdražší Královské apartmá zaplatíte více než 360 000 Kč na noc. V budově je rozmístěno 9 luxusních restaurací, ve 28. patře je umístěn hotelový heliport.

Romantická plavba na místě

Stavba vypadá jako plachetnice, která vyráží na svou dobrodružnou romantickou pouť do Perského zálivu. Jelikož však nikdy neodpluje, jedná se o unikátní orientační bod ve městě, což byl hlavní cíl na počátku výstavby: vytvořit v Dubaji něco, co bude mít stejnou hodnotu jako Eifellova věž pro Paříž nebo Londýnské oko pro Londýn.

Luxusní byt Praha 3 - 79m
Luxusní byt Praha 3 - 79m, Praha 3

Několik zajímavých faktů

Po svém dokončení se jednalo o nejvyšší hotel světa a nejvyšší stavbu v Dubaji. Nyní je v tomto jedinečném městě co do výšky až na 14. místě. Na stavbu mrakodrapu Burj Al Arab bylo použito 70 000 kubických metrů betonu, 9 000 tun oceli a 10 000 m² plátkového zlata na jeho výzdobu.

Hlavním architektem je Tom Wright, výška budovy je 321 metrů, použít můžete 18 výtahů a navštívit celkem 56 nadzemních pater. Provozovatelem hotelu je Jumeirah Group.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze