Top hledané
Výsledky (0)
V japonském Tokiu stojí od roku 2008 luxusní mrakodrap, který se stal centrem vzdělání. Tento vertikální kampus pojme 10 000 studentů ze 3 odborných škol.

Světové mrakodrapy: Cocoon Tower v Japonsku - luxus pro studenty

Eva Ledecká
17. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Interiér Mode Gakuen Cocoon Tower

Architekti při soutěžních návrzích měli jedinou podmínku: aby budova nebyla obdélníková. Z celkem 150 návrhů od 50 architektů zvítězil návrh budovy v podobě kokonu společnosti Tange Associates: Mode Gakuen Cocoon Tower, ve které svůj domov našla módní, informační a technologická a zdravotní škola.

Cocoon Tower: Luxusní místo pro studenty i veřejnost

V nízkopodlažní budově ve tvaru vejce, jež přiléhá k vysoké věži, najdete sály, které využívají jak školy, tak veřejnost. Vejde se sem celkem 1000 posluchačů a konají se zde kulturní a vzdělávací akce.

Každé patro mrakodrapu je tvořeno 3 obdélníkovými částmi se školními třídami, které se otáčejí v úhlu 120° kolem vnitřního jádra. Věž má celkem 50 pater a výšku 204 metrů. Jedná se tak o inspirativní prostředí pro studenty s neomezeným výhledem na oblohu. Vnitřní jádro zaujímají výtahy, schodiště a šachty.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

V každém třetím patře se mezi třídami nachází třípatrové studentské salonky určené pro relaxaci a komunikaci mezi studenty, kterým se zde nabízí luxusní prostor s úžasnými výhledy na okolní panorama města.

Hlavní cíl: posílení komunity v Shinjuku

Hlavním cílem celého projektu bylo posílení komunity. Budova stojí na místě, kde slouží jako brána mezi nejživějším tokijským nádražím Shinjuku a centrální obchodní čtvrtí se stejným názvem. Je zde vybudováno mnoho průchodů a podchodů, které umožňují volný pohyb pro pěší.

Luxusní budova byla navržena s ohledem na životní prostředí. Eliptický tvar umožňuje rovnoměrné rozvržení slunečního světla i aerodynamické rozptýlení silných větrných proudů. Jedná se o druhou nejvyšší vzdělávací budovu na světě, kterou převyšuje pouze Státní univerzita v Moskvě.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze