Top hledané
Výsledky (0)
Každá země se snaží mít svůj luxusní architektonický klenot. Historické budovy si zachovávají vážnou tvář a připomínají archaickou dobu. Moderní stavby se naopak navrhují pro zářnou budoucnost. Ne jinak je tomu u výškových budov.

Světové mrakodrapy: Lotte World Tower - dominanta Soulu

Mgr. Jana Höger
27. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Lotte World Tower

Mrakodrap Lotte World Tower je výraznou dominantou Jižní Koreje a je se svými 555,7 metry nejvyšší budovou trůnící v rekreační oblasti Lotte World u řeky Hangang. Svým netypickým tvarem (štíhlým kuželem s jemně zaoblenými stranami) jen tak žádnému pozorovateli neunikne. Uhrančivě můžete pozorovat i originálně řešenou skleněnou výplň z barevných oken: tichý odkaz nezapomenutelné a luxusní korejské keramiky.

Stavba má 123 pater, z nichž 1. až 6. patro patří obchodní zóně, v 7. až 60. patře jsou kanceláře, v 61. až 85. luxusní byty s ještě luxusnější vyhlídkou, 86. 119. patro zaujímá luxusní hotel, a 120. až 123. patro patří veřejnosti jako vyhlídková plošina s výhledem na celé město z ptačí perspektivy.

Lotte World Tower
Lotte World Tower
Lotte World Tower

Dostupnost stavby je neuvěřitelná, neboť pod stavbou samotnou se nachází stanice metra Jamsil. Za tímto architektonickým dílem stojí developer Lotte Engineering and Construction a celou stavbu navrhl architekt Kohn Pedersen Fox. Stavba byla slavnostně otevřena v březnu 2017 za přítomnosti známých celebrit a velkolepého ohňostroje. Čekalo se na ní 13 let a práce započaly v roce 2011.

Technické zázemí stavby

Technickou zvláštností je střecha budovy s 3000 tun ocelových dílů spojených speciální svařovací technikou. Její konstrukce byla navržena a vyztužena tak, aby odolala zemětřesení o velikosti 9 stupňů Richterovy stupnice a větru o rychlosti 80 m/s.

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

Netradiční video

Dvěma průzkumníkům se podařil akrobatický kousek, který zdokumentovali na svém videu. Vyšplhali na jeřáb na vrcholu věže a pořídili tak nezapomenutelné fotografie, jež byly použity jako propagační materiály hotelu.

Shrnuto a podtrženo: Jižní Korea má 5. nejvyšší budovu světa a má se čím pyšnit!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze