Top hledané
Výsledky (0)
Hledáte-li vyrovnanost, soustředěnost a klid, najdete je v pomalých a přesných pohybech prastarého čínského bojového umění Taiči. Luxusní přehlídka ladných pohybů stará více než 400 let pomáhá i v dnešní době.

Taiči: luxusní styl bojového umění

Eva Ledecká
08. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Taiči vyniká ladnými pohyby, které vám mohou připomínat zajímavý druh tance. Při jeho cvičení se pracuje s vnitřními energetickými drahami v těle člověka a velký význam zde má pravidelný dech. Luxusního pocitu zklidnění a získání nové energie může díky Taiči dosáhnout každý.

Taiči
Z La Nuit du Shaolin
Taiči ve veřejném prostoru

Blahodárný vliv na zdraví člověka

Každý orgán v našem těle má svojí energetickou dráhu, neboli meridiánu. Pomalé pohyby napomáhají proudění energie, která se tak snáze dostane na potřebné místo. Jedná se však zároveň o fyzicky náročné cvičení, kde mají své místo výkopy, výskoky s roznožkou a podobně náročné cviky.

Plynulost pohybů a protahování všech kloubů dělá z Taiči luxusní cvičení, které má blahodárný vliv na zdraví člověka včetně toho psychického. Dokáže přispívat ke zlepšení látkové výměny a poklesu cholesterolu. Zlepšuje dechové i srdeční funkce. Díky cvičení Taiči získáte novou energii a zklidníte svou psychiku. Má tedy podobné účinky jako jóga.

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

Složitější sestavy se cvičí s různými nástroji. Velmi populární a na pohled luxusní je také cvičení s vějířem, přestože tento předmět nezapadá do kolonky nástrojů bojového umění.

Luxusní styl sebeobrany

Možná vám to na první pohled ani nepřijde, ale Taiči je cvičení, jehož hlavním cílem vždy bylo a doposud je, získat schopnost ubránit se. Pokud budete Taiči cvičit pravidelně, zlepšíte výrazně koordinaci svých pohybů, poznáte své těžiště a osvojíte si velmi rychlé reakce.

Na světě neexistuje pouze jeden styl cvičení Taiči. Můžete se setkat s různými druhy, které vznikaly na jiném území a specifické techniky se předávaly z generace na generaci.

Taiči se velmi rychle dostává do podvědomí Evropanů, kteří k němu pomalu nachází cestu. Přispívají k tomu také mnohé festivaly bojových umění, jako je například luxusní francouzský Nuit du Shaolin konaný v Toulouse.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze