Top hledané
Výsledky (0)
Jeden z nejvlivnějších japonských umělců dnešní doby je Takashi Murakami. Kromě jeho unikátních obrazů mnozí znají spíše jeho spolupráci s věhlasnými módními domy. Zamiřte s námi do virtuální galerie a prohlédněte si některé z jeho nejluxusnějších kousků.

Takashi Murakami - ten, který dal doplňkům Louis Vuitton šťávu

Eva Ledecká
09. prosince 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Takashi Murakami

Co se stane, spojí-li se špička módního návrhářství s ikonou japonského současného umění? Nic průměrného rozhodně neočekávejte. Naopak se vždycky jedná o zábavnou a bláznivou jízdu plnou barev!

Takashi Murakami studoval japonskou malbu na Tokijské národní univerzitě výtvarných umění a hudby. Poté svá díla vystavoval na výstavách společných i sólových. Jeho tvorbu ovlivnilo tradiční pojetí japonského umění, ale také novodobé japonské animace a manga (japonské komiksy).

Vynálezce „superplochého stylu"

Jeho styl, který zdůrazňuje 2D formy, se vyvinul v umělecké hnutí známé jako Superflat (superploché). Na jeho dílech můžete pozorovat mnoho malých obličejů, vysmátých sluníček, jeho luxusní obrazy jsou nezapomenutelnou pastvou pro oči každého, kdo měl to štěstí spatřit je naživo. Pokud jste nenavštívili galerie, kde vystavuje, možná jste se s jeho díly setkali v podobě módních doplňků, oblečení a bot. Veselý mistr Murakami totiž občas spolupracuje s luxusními módními domy!

Pronájem luxusního bytu 2+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 2+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Luxusní kabelky Louis Vuitton i street móda značky Vans

Nejznámější spolupráce byla ta v roce 2003, kdy se spojil s kreativním ředitelem značky Louis Vuitton, Marcem Jacobsem, při navrhování módních doplňků.

V roce 2003 získal status celebrity, kdy jeho slečna zvaná „KoKo“ - plastová socha blondýny v sexy uniformě - byla v New Yorku vydražena za 567 500 dolarů. Jednalo se o rekordní sumu, za kterou kdy bylo vydraženo dílo současného japonského umělce.

V roce 2007 spolupracoval s rapperem Kayneem Westem, kterému navrhl obálku jeho alba. Známá je také jeho spolupráce se značkou Vans – luxusní kecky s jeho uměleckým podpisem jsou boty, po kterých touží snad každý, kdo má mladého ducha.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze