Top hledané
Výsledky (0)
Rolls-Royce představil nový model Ghost online.

Takhle vypadá nový Rolls-Royce! Pyšní se luxusním designem a špičkovou technologií

Martina Šmalclová
01. září 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Podsvícená palubní deska, minimalistický design, pocit naprosté vyrovnanosti při jízdě nebo vysoce pokročilý systém podvozku Planar s unikátní technologií zavěšení kol, která je první svého druhu na světě. To je jen špetka luxusních vychytávek, kterými nový model Ghost disponuje.

Ghost navazuje na svého úspěšného předchůdce

Nový Ghost navazuje na starší Goodwood Ghost, který se od svého uvedení na trh v roce 2009 stal nejúspěšnějším modelem ve stošestnáctileté historii značky. Veřejnost si získal především svou nadčasovostí. Společnost Rolls-Royce vyslyšela přání a požadavky veřejnosti i tentokrát. Ta volala po minimalističtějším designu a také ho dostala.

Novému modelu vévodí minimalismus

Model Ghost je dosud nejčistším vyjádřením podstaty Rolls-Royce. Je nádhernou, minimalistickou a přitom vysoce komplexní destilací hodnot značky, která je v perfektní harmonii s představami zákazníků Ghostu a současně dokonale souzní s dobou, ve které žijeme.

Otevřít v galerii (4)
Rolls-Royce Ghost
Rolls-Royce GhostZdroj: Rolls-roycemotorcars.com
Otevřít v galerii (4)
Rolls-Royce Ghost
Rolls-Royce GhostZdroj: Rolls-roycemotorcars.com

Pocit vyrovnanosti při jízdě

Pro zajištění pocitu naprosté vyrovnanosti při jízdě novým Ghostem se akustický tým značky soustředil nejprve na přizpůsobení architektury patentovaného hliníkového rámu. Ta sama o sobě přináší lepší akustické vlastnosti ve srovnání s ocelí, a to jak díky použitému materiálu, tak kvůli aplikaci komplexních forem a profilů namísto plochých, rezonančních povrchů.

Pro izolaci kabiny od již tichého dvanáctiválce do V o zdvihovém objemu 6,75l zvolili konstruktéři přepážku s dvojitou stěnou. Speciální dutiny ve střeše, zavazadlovém prostoru a podlaze jsou vyplněny více než 100 kilogramy materiálů pohlcujících zvuk. Dále byla použita dvouplášťová okna s centrálním čirým kompozitním listem, stejně jako pneumatiky opatřené vnitřní čtyřpalcovou vrstvou lehčené akusticky izolační pěny.

Palubní deska vás vynese přímo ke hvězdám

Mezi další vychytávky patří také podsvícená přístrojová deska, která vznikala během dvouletého procesu a vyžádala si celkem 10 000 hodin práce. Do palubní desky nového vozu přináší zářící nápis Ghost, doprovázený více než 850 hvězdami. Celé souhvězdí i nápis jsou umístěny na spolujezdcově straně palubní desky, a pokud není vůz v provozu, jsou zcela neviditelné. Tato inovace jemně odráží hvězdné nebe ve stropním čalounění zvaném Starlight Headliner, které se stalo součástí ikonografie Rolls-Royce stejně jako Spirit of Ecstasy, maska chladiče Pantheon Grille nebo „Double R“ monogram.

Otevřít v galerii (4)
Interiér nového vozu Rolls-Royce Ghost
Interiér nového vozu Rolls-Royce GhostZdroj: Rolls-roycemotorcars.com
Otevřít v galerii (4)
Interiér nového vozu Rolls-Royce Ghost
Interiér nového vozu Rolls-Royce GhostZdroj: Rolls-roycemotorcars.com

První technologie svého typu na světě

Jedním z klíčových bodů při tvorbě modelu Ghost byl také podvozek Planar, který se skládá ze tří prvků. Prvním je tlumič zavěšený nad předním odpružením pro ještě stabilnější a snadnější jízdu. Výsledkem tříletého vývoje je vůbec první technologie tohoto typu na světě. Druhou částí je systém Flagbearer, který pomocí kamer snímá cestu před sebou a připravuje systém odpružení pro případné změny povrchu vozovky. Třetím prvkem je pomocný systém, který ze satelitu čerpá GPS data a vybere vhodný rychlostní stupeň pro nadcházející zatáčku. Díky systému Planar dokáže nový Ghost předvídat a reagovat i na nejnáročnější povrchy vozovky.

Do Prahy zavítá příští týden

Nový model bude osobně představen také v Praze, a to už příští čtvrtek 10. září v 10 hodin v Hauch Gallery. Více fotografií vozu Ghost najdete v galerii na konci článku.

Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 69m
Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 69m, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze