Top hledané
Výsledky (0)
Šárka Strnadová je stylistkou celebrit a fashion designérkou. Za skvělé outfity jí vděčí soutěžící reality show Love Island i Leoš Mareš.

Stylistka Šárka Strnadová stojí za kostýmy soutěžících show Love Island. Milovala jsem Clauda, říká

Veronika Poláková
12. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut
Stylistka Šárka Strnadová.

Módní návrhářka a stylistka Šárka Strnadová si plní svůj dětský sen. Od malička si přála navrhovat oblečení a cíleně pracovala na tom, aby se jí toto přání splnilo. Vystudovala Oděvní a textilní design na Technické univerzitě v Liberci a absolvovala celou řadu stáží u předních českých designerů. V roce 2016 založila vlastní oděvní značku, pro kterou tvoří dvakrát ročně nové kolekce. Její druhou velkou vášní je styling, v němž dosáhla opravdového mistrovství. Služby Šárky Strnadové vyhledávají televizní produkce i samy celebrity. K jejím pravidelným zákaznicím patří například Besky. Pracovala na reality show Master Chef a nedávno se vrátila z natáčení Love Islandu, pro něhož tvořila outfity.

 
Outfity z reality show Love Island.
Styling soutěžících reality show Love Island.
Autorská tvorba Šárky Strnadové.
Šárka Strnadová

Kdo je designérka Šárka Strnadová? Jaký druh módy nejraději šije a kdo obléká její značku?

Jsem designérka, která ráda probouzí v ženách ženskost a u mužů zase jejich maskulinitu. Ráda šiju pro obě pohlaví, na každé práci něco je. Moje klientky jsou většinou ženy, které vědí, co chtějí, jen potřebují trochu podtrhnout právě svou ženskou stránku. U stylingu je to jinak, tam za mnou často chodí ženy, které vůbec netuší, co chtějí. Pokud jde o pánské modely, ty šiji především pro hudebníky, respektive celé kapely. Velmi mě to baví, protože se u nich mohu kreativně vyřádit. Mívám totiž volnou ruku.  

Jsi víc stylistka nebo módní návrhářka?

To je dobrá otázka. Myslím si, že v tento moment jsem tak z 60 % stylistka a 40 % designérka. Mám hodně stylingové práce na natáčení a focení a nezbývá mi moc času na vlastní značku. Když teď navrhuji, tak spíše jen pro kapely.

Dá se v Čechách uživit módou?

„Určitě dá. Pokud se trefíte do toho, co lidé chtějí a do čeho jsou ochotní investovat. Ale aby to celé fungovalo a byl to opravdový byznys, musíte se své značce věnovat naplno. To já aktuálně nedělám, musela bych se totiž vzdát stylingu,"

vysvětluje stylistka a návrhářka Šárka Strnadová.

Co považuješ za svůj největší pracovní úspěch?

Nemyslím si, že jsem dosáhla nějakého konkrétního velkého úspěchu. Nemám pocit úspěchu spojený s určitým projektem nebo zakázkou. Bude to znít divně, ale pro mě je nejdůležitější, že se sama uživím a nejsem na nikom závislá. Vybojovala jsem si hodně věcí, pracuji na sobě a neustále se posouvám. Tohle je pro mě úspěch.

Jak bys zhodnotila českou módní scénu. Vnímáš toto prostředí čistě jako konkurenční nebo se návrháři dokážou podporovat?

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –, Praha 10

Nikoho nevnímám jako konkurenci, takhle nepřemýšlím. Je tu mnoho designérů a každý je jedinečný, dělá něco jiného. Nemyslím si, že někdo někoho kopíruje. A ano, domnívám se, že když na to přijde, designéři se dokáží spojit a pomoci si navzájem. Vytvoří společně přehlídku, akci, obchod nebo něco dalšího.

Oblékáš celou plejádu známých osobností na nejrůznější typy akcí. Kdo je tvůj oblíbenec a na kterou spolupráci jsi nejvíc pyšná?

Mám radost z každého člověka, kterého jsem kdy oblékla a nemusela to být nutně známá osobnost. Upřímně nadšená jsem z toho, že jsme se našly s Besky. Má ode mě rondony na míru, ve kterých vaří ve Víkendové snídani s Novou. Těší mě to pokaždé, když ji vidím. Strašně jsme si sedly po lidské stránce. Je mezi námi ta správná chemie.

Co musí umět dobrá stylistka? Předpokládám, že by měla být i trochu psycholog, produkční a samozřejmě umělec.

Myslím si, že v mém oboru hraje psychologie a diplomacie obrovskou roli. Větší než byste řekli. Zbytek je talent a dovednosti. Stylistka musí poznat, co bude člověku slušet. Musí správně vybrat střih, délku sukně, typ výstřihu a zvolit vhodné barvy. Dobrý stylista by měl perfektně obléci ženu s velikostí XS i XL. Pokud to nesvede, nemůže si říkat stylista. Na dokonalé modelce vypadá dobře skoro všechno, obléknout ji není velké umění. Svou roli hraje i kreativita. A také je rozdíl, zda někoho oblékáte na focení, na fashion show nebo do kanceláře. Stylista musí poznat, co si může v daný moment dovolit. Neexistuje, aby se klient v outfitu necítil dobře.

Jak se z tebe stala stylistka reality show Love Island?

Díky Kateřině Konečné, kostýmní výtvarnici, která spolupracuje s televizí Nova už pár let. Pracuje v televizi na nejrůznějších projektech a oslovila mě, zda bych s ní nechtěla připravovat právě Love Island Česko & Slovensko. Byla jsem samozřejmě nadšená. 

Jak funguje příprava stylingu pro Love Island? A pracuješ sama nebo v týmu?

Pracujeme společně. Připravovaly jsme spolu medailonky, objednávaly a balily některé kostýmy na ostrov. Do centra dění jsem pak letěla jen já. Kačka domlouvala se soutěžícími, co si mají zabalit a já fungovala jako support na ostrově. Bylo to náročné. Byla jsem stále buď ve vile, nebo na nákupech. Ale strašně jsem si to celé užila. Má práce je velmi kreativní a měla jsem poměrně volnou ruku. Letěla bych hned znovu.

Komu všechno vždy slušelo a pro koho se vybíralo oblečení složitě?

Já doufám, že to vždycky slušelo všem. Jinak bych je před kameru nepustila. A žádný velký problém vlastně nikdy nenastal. 

Jak vůbec vybírá oblečení pro jednotlivé soutěžící? Určuješ jim i osobní styl nebo si do toho mluví?

Umím se do lidí vcítit a následně jim připravovat kostýmy, o kterých vím, že se jim budou líbit. Přišlo mi, že letos se to dařilo obzvlášť skvěle. Určitě není mým cílem někoho přetvářet. Spíš jen podhrnout jeho osobnost. Třeba Chris měl rád lněné oversize košile, tak jsme mu je nechali. Byl tím charakteristický. Občas se někdo bránil, že chce něco víc casual. Zároveň ale všichni chápali, že je to pro jejich dobro. Že chceme, aby vypadali co nejlépe. 

Máš nějakou zábavnou historku z oblékání soutěžících?

Hodně jsem se s nimi nasmála. Ale byl to spíš takový ten situační humor, těžko bych to dokázala převyprávět.

Připravuješ pro soutěžící raději dámské nebo pánské outfity?

Na to je obtížné odpovědět. Pro holky jsem připravovala modely, které byly víc sexy a kluci měli zase rádi vtip a nadsázku. Takže mě bavilo oboje. 

Jak se ti líbilo na Kanárských ostrovech? Dokázala bys tam žít trvale?

Pracovalo se mi tam hezky. Když je člověk v teple, v pěkném prostředí a ještě v takové bublině, tak mu práce utíká úplně jinak. Žít bych tam ale nechtěla, mám radši jiné podnebí.

Sleduješ pak reality show v televizi?

Rozhodně. Sleduju ji. Dívám se a hledám, zda jsem neudělala nějaké chyby. Jsou to samozřejmě věci, které divák nepostřehne, ale já mám pracovní deformaci a všímám si všeho.  

Máš své oblíbence mezi soutěžícími? Máte během příprav čas navázat přátelství?

Přátelství úplně navázat nemůžeme. Snažím se držet si profesionální odstup. Je to ale těžké, člověk k soutěžícím samozřejmě nějak přilne. Vysloužila jsem si oslovení „teta Šárka“, to vystihuje všechno. Nedokážu ale říct koho jsem měla nejraději. Kdybych to brala z toho profesionálního hlediska, tak jsem byla nejvíc nadšená z Clauda. Byl totiž jediný, kdo měl ve skříni srovnané oblečení, vždycky byl oblečený první a vždycky dobře.

Oblékáš i moderátorku Zorku Hejdovou? A jak se ti s ní případně spolupracovalo?

„Šaty pro Zorku chystala její stylistka už v Praze. Já jí pomáhám až na místě. Myslím si, že jsem spolu s Ivankou Tokárskou, která Zorku líčí a češe, super sestava. Zkoušely jsme spolu šaty, vybíraly boty a šperky. Zorka má vkus a myslím, že žádný můj zásah nebyl úplně potřeba. Jen občas jsem jí něco trochu přešívala, ale šlo spíš o drobnosti. Některým šatům se musí na kameru trochu pomoct."

popisuje pro LP-Life.cz Šárka Strnadová.

Jaké máš plány se svou značkou? Můžeme se těšit na nějaké novinky?

Ráda bych konečně posunula eshop. Chci se více zaměřit na prádlo a šaty. Ale nedokážu teď úplně říct, kdy se k tomu dostanu. Vždycky mi do toho skočí nějaký projekt nebo zakázka. Mám určitě v plánu najít si někoho dalšího do týmu. 

 

Zdroj: vlastní dotazování, sarkastrnadova.com

 

Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská
Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská, Praha 1
 
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze