Top hledané
Výsledky (0)
Těžko byste hledali energetičtější a vášnivější tanec, než je luxusní jihoamerické tango. Povolte uzdu svým emocím a zažijte divokou sílu a vášeň tohoto erotického tance.

Tango: tanec nabitý erotikou a vášní

Eva Ledecká
01. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Tango pochází z Argentiny a Uruguaye, ale jak přesně vzniklo, o tom se dodnes jen spekuluje. Nabízí se však jedna zajímavá verze, na které by mohlo být něco pravdy.

Vášnivé tango
Vášnivé tango
Vášnivé tango

Původ erotického tanga

Jedna verze hovoří o tom, že jde původně o tanec černochů. Těch, kteří se usídlili na pobřeží Argentiny a Uruguaye. Přirozená energie tohoto obyvatelstva je předurčuje k tomu, že jako svou hlavní zábavu mají tanec. A nebylo by tomu jinak ani v Jižní Americe. Tokan en tambor znamená ve španělštině „tlouci na buben“. Z toho mohlo jednoduše vzniknout „tokatango“ a to už je jen malý krok ke zkratce „tango“.

Tento tanec naštěstí nezůstal jen za zdmi černošských podniků. Odkoukala ho od nich zlatá argentinská mládež, která jako většina obyvatel jihoamerických států měla k hudbě i tanci velmi pozitivní vztah. Tango se začalo tančit v tančírnách Buenos Aires, odkud se dostalo i na luxusní pódia.

Během toho, co se tango šířilo do ostatních oblastí a zemí, získávalo v různých lokacích jiné prvky, což mělo za následek vznik různých druhů tanga.

Loftové byty Praha
Loftové byty Praha, Praha 5

Tango v Evropě

Do Evropy se luxusní a vášnivý tanec dostal na začátku 20. století přes Paříž, kam ho z Jižní Ameriky dovezli námořníci a studenti z Argentiny. Díky tomu, že byl tento nový tanec nabitý erotikou a vášní, si velmi rychle našel své příznivce a během pár let doslova ovládl parket. Od roku 1907 se pořádaly taneční závody tohoto luxusního dramatického tance a v roce 1911 se tango dostalo i do Prahy.

V dnešní době je tango rozšířeno po celém světě v různých formách. Nechybí v divadlech, v hudbě ani v tanečních školách. Přestože se může lišit od jihoamerické verze, stále se jedná o luxusní tanec, který je radost tančit i se na něj dívat. V tangu můžete pozorovat i zažívat vášeň, erotiku, ale i nostalgii a melancholii.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze