Top hledané
Výsledky (0)
Ptali jsme se Čechů na vysněná města v Evropě. Jedno z nich si přeje navštívit i známá influencerka Nikol Trojanová.

Evropská města, kam se Češi vydají hned, jak budou moci: Důvodem není jen turistika!

Šárka Peková
29. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Nikol Trojanová

Cestování je momentálně značně omezeno, ale nic nebrání tomu, abychom o svých budoucích dobrodružství alespoň snili. Proto jsme se Čechů zeptali na to, jaké město v Evropě by rádi navštívili, jakmile skončí pandemie koronaviru. Odpovědi i důvody k návštěvě vysněné evropské destinace byly různorodé a některé vás možná i překvapí!

Cestování očima influencerky Nikol Trojanové

Cestování rozšiřuje naše obzory a obohacuje náš život zkušenostmi i zážitky. Navíc je i studiemi dokázáno, že dělá lidi šťastnější, což může potvrdit i známá influencerka Nikol Trojanová, která si bez cestování nedokáže svůj život představit.

„Cestování miluji pro otevírání nových obzorů čili pro zjišťování, jak žijí lidé po celé planetě, co jedí a jaké mají hodnoty. Ráda poznávám nová místa, a jak už jsem zmínila, i jídla. S přítelem milujeme všechno jídlo a jsme nadšení, když jíme u místních na druhém konci světa a zjistíme, jak výborné a zároveň úplně jiné jídlo vaří. A také samozřejmě poznáváme jiné krajiny a přírodu a těšíme se, co druhý den na cestách člověk zase uvidí,“

sdělila naší redakci Nikol, která stejně jako spousta Čechů musela cestování omezit na minimum.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

„Chybí mi možnost kouknout na mapu a říct si, kam vyrazíme tentokrát, jako jsme to s přítelem celé dva roky před pandemií dělali. Bylo to skvělé a ani jsme si tehdy neuvědomovali, jak velká svoboda to je. Teď jsme cestování samozřejmě omezili, ale protože bez něj nemůžeme být, vybíráme z těch málo destinací, kam je možné se vydat, a občas někam vyrazíme. Jako naposledy před pár dny obytňákem do Chorvatska,“

prozradila oblíbená blogerka.

Otevřít v galerii (13)
Nikol Trojanová v Šibeniku
Nikol Trojanová v ŠibenikuZdroj: Foto se souhlasem Nikol Trojanové

Bývalá účastnice reality show VyVolení a Hotel Paradise si i přes pandemii plánuje své budoucí cesty. Kam by ráda vyrazila?

„Mimo Evropu bych se nejdříve ráda podívala do Mexika a Kanady, obě destinace, kam nám loni zrušili let. No, a z evropských zemí je to Francie a moje milovaná Itálie a Řím,“

svěřila se na závěr úsměvavá Nikol. 

Jaká evropská města nejvíce lákají obyvatele Česka?

Na sociální sítě jsme umístili anketu, kde lidé odpovídali na to, jaká evropská města by chtěli navštívit po pandemii. Tyto metropole se objevovaly v odpovědích nejčastěji: 

Barcelona

Otevřít v galerii (13)
Barcelona
BarcelonaZdroj: Unsplash

Hlavní město Katalánska je lákadlem pro mnoho Čechů a není divu! Barcelona je centrem módy, umění, architektury, gastronomie i fotbalu. Sídlí zde slavný velkoklub FC Barcelona, který má fanoušky po celém světě.

„Můj sen je navštívit, nebo žít v Barceloně a chodit na zápasy. Mají výborný tým a hlavně krásný stadion,“

napsal v naší anketě mladý fotbalista Alexandr.

Otevřít v galerii (13)
Camp nou
Camp nouZdroj: Pixabay

Spousta fanoušků fotbalu míří do Barcelony na zápas, nebo minimálně za prohlídkou stadionu Camp Nou, který má kapacitu 99 354 míst. Nejkosmopolitnější město ve Španělsku nabízí také filmový festival trvající celý měsíc (únor-březen), výstavy umění, světově proslulá muzea, delikátní kuchyni se spoustou mořských plodů a samozřejmě také rušný noční život. Barcelona získává oproti Madridu body navíc díky úžasným plážím přímo ve městě. Dvě nejbližší pláže Platja de Sant Sebastiá a Platja de Barceloneta jsou snadno dostupné přímo z centra Barcelony.

Otevřít v galerii (13)
La Sagrada Familia
La Sagrada FamiliaZdroj: Unsplash

Pokud máte namířeno do Barcelony z jakéhokoli důvodu, neměli byste vynechat návštěvu římskokatolického chrámu La Sagrada Família, který je považován za symbol Barcelony. Výstavba nejslavnějšího Gaudího díla probíhá už od roku 1882 a dokončené dílo bude se třemi velkolepými fasádami a 18 věžemi nejvyšším chrámem na světě. Stavba bude pravděpodobně dokončena v roce 2026, tedy po 144 letech od zahájení stavby a na 100. výročí od Gaudího úmrtí. 

Řím

Otevřít v galerii (13)
Koloseum
KoloseumZdroj: Unsplash

Dalším městem, jenž se mnohokrát objevovalo v naší anketě, byla italská metropole Řím.

„Chtěl bych navštívit Řím, je to srdcovka. Jídlo, památky i krásné počasí,“

odpověděl v naší anketě mladý muž David.

Jakmile se řekne Řím, vybaví se většině z nás Koloseum, největší římský a zároveň jediný amfiteátr, ve kterém se odehrávaly hony na zvířata, krvavé hry i gladiátorské zápasy ve jménu císaře. Řím nabízí další nádherné památky jako Pantheon, baziliku sv. Petra či Forum Romanum, což je po Koloseu nejznámější památka Říma ve světě. Pokud rádi sledujete filmy zde natočené, pravděpodobně se v nich objeví také nejslavnější římská fontána Fontána di Trevi, do níž lidé hážou mince, a barokní náměstí Navena, kde se nachází známá Fontána čtyř řek.

Otevřít v galerii (13)
Fontána čtyř řek
Fontána čtyř řekZdroj: Unsplash

Řím není ovšem jen o památkách, můžete navštívit různá muzea nebo také ZOO, otevřenou po celý rok kromě 25. prosince. Také v Římě můžete vyrazit k vodě a užít si perfektní den na pláži. Tři nejzajímavější pláže jsou Lido di Ostia, Torvajanica a Sebaudia.

Praha

Otevřít v galerii (13)
Praha
PrahaZdroj: Unsplash

Možná to některé z vás překvapí, ale mezi odpověďmi se hojně objevovala naše stověžatá Praha. To, co pro obyvatele Prahy a jejího okolí je denní chleba, může pro někoho znamenat obrovský zážitek. Někteří lidé v Praze totiž ještě nikdy nebyli! Někdo se naopak těší do Prahy proto, že je sice Čech/Češka, ale žije mimo území České republiky.

„Jako Češka žijící na Slovensku bych rozhodně chtěla navštívit Prahu anebo Londýn,“

reagovala na naši anketu mladá žena Karolína.

Srdce Evropy nabízí bezpočet historických památek – Karlův most, Pražský hrad, Královskou cestu, Národní muzeum, Národní divadlo a Staroměstské náměstí, kde se davy turistů pravidelně shromažďují u radnice s orlojem, aby viděly pohybující se apoštoly v oknech nad astronomickým ciferníkem. Praha je navíc pro turisty levná, a proto například Angličané milují zdejší restaurace a především bary a noční život.

Londýn

Otevřít v galerii (13)
Tower Bridge
Tower BridgeZdroj: Unsplash

Hodně Čechů také sní o tom navštívit Londýn, kde také najdeme nespočet historických památek. Mezi nejznámější patří Tower Bridge, Trafalgar Square, Houses of Parliament a Big Ben, jehož rekonstrukce by měla skončit v letošním roce. Samozřejmostí je také Buckinghamský palác, jenž je oficiálním sídlem královské rodiny, a nejznámější londýnský park Hyde Park, kam za odpočinkem míří řada místních i turistů.

Londýn však není pouze o historických památkách a nových moderních mrakodrapech. Milovníci anglické Premier League chtějí do Londýna výhradně kvůli fotbalu. V Londýně se nachází velkokluby jako Chelsea, Arsenal, Tottenham či West Ham.

„Chci navštívit Londýn a jednoznačně kvůli fotbalu. Největší sen je vidět derby o sever Londýna mezi Arsenalem a Tottenhamem,“

napsal fanoušek londýnského Arsenalu FC Michal. 

Otevřít v galerii (13)
Emirates Stadium (stadion klubu Arsenal FC)
Emirates Stadium (stadion klubu Arsenal FC)Zdroj: Unsplash

Pokud se chystáte do Londýna, nezapomeňte si přibalit s sebou deštník. Počasí je zde nevyzpytatelné, ale pokud chytnete slunečné dny, je Londýn překrásný.

Paříž

Otevřít v galerii (13)
Paříž
PařížZdroj: Unsplash

Město lásky i neskutečné romantiky zabodovalo i v naší anketě. Jestli ale čekáte, že všichni se do Paříže chystají se svojí drahou polovičkou, aby se mohli romanticky procházet pařížskými uličkami a poté si udělali zamilovanou selfie pod Eiffelovkou, jste na omylu!

„Od malička bylo mým snem se podívat do Paříže, vidět Disneyland a hlavně vidět stadion Paris Saint-Germain. A celkově mě láká město samotné.“

odpověděla mladá slečna Ela v naší anketě.

Pokud chcete zažít i pravou Pařížskou, doporučujeme Avenue Champs-Élysées, kde na vás čeká promenáda luxusu. Nejznámější ulice a zároveň nejrušnější dopravní tepna v Paříží nabízí obchody s těmi nejluxusnějšími značkami, restaurace, kavárny a banky. Vzhledem k vysokým nájmům bydlí dnes v ulici jen velmi málo obyvatel, a tak se v horních poschodích budov vyskytují převážně kanceláře obchodních zastoupení či finanční instituce. 

Otevřít v galerii (13)
Avenue Champs-Élysées s Arc de Triomphe du Carrousel
Avenue Champs-Élysées s Arc de Triomphe du CarrouselZdroj: Unsplash

Určitě byste neměli vynechat katedrálu Notre-Dame, jež v dubnu roku 2019 skončila v plamenech, muzeum umění Louvre a vítězný oblouk Arc de Triomphe du Carrousel, jenž postavil Napoleon. Za zmínku stojí také kabaret Moulin Rouge ve čtvrti Pigalle a bazilika Sacré-Coeur, od níž budete mít celou Paříž jako na dlani.

Amsterdam

Otevřít v galerii (13)
Amsterdam
AmsterdamZdroj: Unsplash

Hlavní město Holandska je na seznamu přání nejednoho Čecha. Najdete zde stavby domů na vysokých pilotech a domy kroutící se do všelijakých tvarů podél úzkých kanálů (grachty), všudypřítomná jízdní kola, muzeum Heineken, bezpočet výloh s lehkými děvčaty v čtvrti ohraničené červené lucerničkami (tzv. red light district) a moře tulipánů. 

„Amsterdam mě láká pro jeho atmosféru. Miluji tulipány, a protože je město tulipánů plné tulipánů, dokáže to ve mně vyvolat velmi silný pocit. Láká mě i proto, že první láska byla právě z Amsterdamu a vždy jsem chtěla vidět, kde vyrůstal a žil,“

napsala mladá dívka Victoria, která považuje Amsterdam za svoji srdcovku.

Otevřít v galerii (13)
Tulipány i typická amsterdamská architektura
Tulipány i typická amsterdamská architekturaZdroj: Unsplash

Amsterdam není pouze městem tulipánů, ale i coffeeshopů, kde se dají koupit pro osobní potřebu takzvané měkké drogy, jako je hašiš a marihuana. Nizozemská metropole známá bohatým nočním životem chce však zamezit drogové turistice tím, že zakáže vstup do coffeeshopů zahraničním turistům. Amsterdam je díky tolerantnímu přístupu k lehkým drogám a sexualitě sedmým nejnavštěvovanějším městem v Evropě.

V anketě se několikrát objevila také města jako Milán, Benátky, Madrid, Manchester, Liverpool a Moskva. Důvody návštěvy byly podobné jako u většiny předchozích měst, čili památky, jídlo a fotbal. Ať už se vydáte kamkoliv, pečlivě sledujte, jaká opatření budou pro vás platit v dané zemi a zároveň i po návratu domů.

Jedno je jisté - koronaviru se ze dne na den nezbavíme, takže i přesto, že se situace ve světě uklidní, nic nebude samozřejmostí jako kdysi. Možná si však díky tomu budeme vážit všeho o to víc...

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze