Top hledané
Výsledky (0)
Film Jiřího Vejdělka Tátova volha míří do kin.

Tátova volha přijede do kin na MDŽ

Jana Fikotová
03. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Další film z dílny režiséra Jiřího Vejdělka si diváci mohou vychutnat na velkém plátně. Tátova volha je podle něj jakási cesta do ženského osudu. Luxusní český film, v jehož hlavní roli se objeví Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová, je plný smíchu, ale i slz. Do kin přichází 8. března jako dárek ženám k MDŽ!

Jak to všechno začalo

První klapka Tátovy volhy padla koncem prázdnin, přesněji 29. srpna a točilo se až do října ve velmi luxusních lokacích. Filmový štáb v čele s kameramanem Vladimírem Smutným nejčastěji natáčel v jabloňovém sadu na statku Štampach na Kokořínsku, v Kouřimi, v Kladně, Lysé nad Labem nebo v Mělníku.

Režisér Jiří Vejdělek a producent Tomáš Hoffman se měli možnost opět, po úspěšné romantické komedii Bezva ženská na krku, Ženy v pokušení či Muži v naději, při natáčení setkat.

"Tentokrát rozhýbávají děj vypjaté rodinné vztahy a mně lákala možnost silným příběhem oslovit diváky a dát šanci hereckým osobnostem,“ řekl Vejdělek.

Eliška Balzerová, coby kostýmní výtvarnice Eva, je bonvivánka a manželka šarmantního Ludvíka, který však nečekaně zemře. Pro Evu tak zůstane tajemství, že kromě jejich společné dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová) měl ještě stejně starého nemanželského syna. Jenže akční Tereza najde kresbu, která tajemství odhalí, přesto o tom její matka nechce slyšet. Se svým mužem si totiž každý žil svůj druhý život plný milenců a milenek.

Nakonec se obě ženy rozhodnou vydat se po stopách neznámého člena rodiny a s Ludvíkovou Volhou GAZ 21 vyrážejí za bývalými milenkami (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová).

„Původní scénář napsala Iva K. Jestřábová a já byl nadšený, že jsem našel ženský příběh, který opravdu baví i mě jako muže,“ pochvaluje si Vejdělek.

V dalších rolích se představí Martin Myšička coby manžel Terezy (Tatiany Vilhelmové), Boleslav Polívka v postavě nejlepšího kamaráda Ludvíka, dále diváci uvidí Janu Plodkovou, Evu Holubovou, Emílii Vašáriovou, Vilmu Cibulkovou či Václava Neužila. 

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Luxusní veterán jako hlavní hrdina

Auto Volha Gaz 21 přezdívaná Carevna sehrává v příběhu jednu z nejdůležitějších rolí. „Opečovávaný veterán, kterého si ženami obletovaný jazzový trumpetista Ludvík kdysi koupil z recese. A jak říká postava Elišky Balzerové: „…ta volha je jediná sokyně, na kterou kdy žárlila,“ popsal vzácného veterána režisér.

A jak celé dobrodružství matky a dcery dopadne, na to se musíte přijít podívat od 8. března do kina. "Jirka Vejdělek umí, to už jsem s ním zažila i při Ženách v pokušení. Smějete se, přitom vám tečou slzy. Těště se na lásku, smích i pláč, ale i na dobrodružství, pátrání v minuosti a nečekaný závěr," tímto zve všechny diváky na film Eliška Balzerová.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze