Top hledané
Výsledky (0)
Ten, kdo tě miloval je film letošních Vánoc. Jaký je?

Vánoční detektivka Ten, kdo tě miloval v kinech boduje!

Jana Fikotová
23. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Vánoce jsou plné romantiky a pohádek. Občas je i na svátky dobré se od srdce zasmát. Takto pravděpodobně přemýšlel i režisér Jan Pachl, který přichází s novou, komediálně laděnou rodinnou detektivkou s předvánoční atmosférou ze známého lázeňského města Karlovy Vary.

Knižní detektivka Ten, kdo tě miloval od Marie Poledňákové rozhodně neurazí.

Stylovou duchařskou komedii natočil Jan Pachl. Na tento film se může dívat kdokoliv, od pětiletého špunta až po stoletou babičku. Na své by si měli přijít jak milovníci detektivky, tak lidé, kteří mají rádi humor v podání slavných herců, jako jsou Eva Holubová, Václav Postránecký, Lukáš Vaculík či Hynek Čermák.

Policista, milující manžel a skvělý otec. Kpt. Kalina se stane obětí autonehody a z pozice ducha napomáhá vyšetřování vlastního úmrtí. V příběhu dochází k mnoha humorným a nečekaným situacím. Hlavním aktérem vyšetřování není jen policejní sbor, ale hlavně rodina zesnulého kapitána. 

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

Jde o první kriminální román Marie Poledňákové

Tu tyto druhy příběhů prý začaly najednou bavit. „Zjistila jsem, že detektivka se píše mnohem lehčeji. Sice je velmi důležité dobře vystavět zápletku, na druhou stranu má přirozený tah k „čemusi“, což u „normální“ hry takto postavit nelze. Reálný základ ve scénáři mají Karlovy Vary, místo, které dobře znám a tudíž ho mohu dobře zasadit do děje a pracovat s tím.“ 

Zajímavosti z natáčení

První klapka padla 23. listopadu 2017, poblíž Prahy se točila autonehoda, při které zahynul Pavel Řezníček neboli kpt. Kalina. Poslední klapka padla v pondělí 15. ledna 2018 v Černošicích. Celkem proběhlo 25 natáčecích dnů, během kterých se štáb čítající na 60 členů podíval do 6 míst ve středních a západních Čechách: Praha, Nová Ves pod Pleší, Černošice, Cheb, Boží Dar, Karlovy Vary.

Kromě mnoha hektolitrů vody během klíčové scény se také spotřebovalo 50 pytlů umělého sněhu a ve filmu se také objeví jeden živý pes, lední medvěd a osel. 

Hodnocení Luxury Prague Life: 70 %

PREMIÉRA: 8. 11. 2018
REŽIE: Jan Pachl
SCÉNÁŘ: Jan Pachl na motivy knihy Marie Poledňákové
KAMERA: Pavel Berkovič
HRAJÍ: Soňa Norisová, Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Eva Holubová, Lukáš Vaculík, Václav Postránecký, Lívia Bielovič, Kryštof Racek, Petra Nesvačilová, Miloš Pokorný, Roman Ondráček, Ester Kočičková, Viktor Antonio, Lukáš Příkazký, Jitka Smutná, Simone Hrášková, Martin Sitta
ŽÁNR: Detektivní komedie
STOPÁŽ: 90 min
ZEMĚ VZNIKU: Česko

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze