Top hledané
Výsledky (0)
Oblíbená Koh Lanta přinesla sice potěšení v podobě kvalitního odpočinku, ale za božským Koh Kradanem zůstala, co se krásy týče, pozadu.

Thajsko na vlastní pěst: Jak obstála turistická Koh Lanta?!

Martina Šmalclová
05. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
V Golden Bay Cottage jsem našla útočiště

Testuje se populární Koh Lanta!

Ostrov Koh Lanta, který svou rozlohou značně převyšuje malý Koh Kradan, patří k vyhledávaným turistickým destinacím Thajska. Většina turistů míří do jižní části Yai, kam směřovaly i mé kroky. Z Koh Kradanu jsem cestovala opět člunem a po přibližně hodinové plavbě po moři a kolem exotických mangrovníků dorazila do přístavu Saladan Pier. Právě tady mě vyzvedl zaměstnanec hotelu Golden Bay Cottage, který se stal mým útočištěm a objevování prosluněné Koh Lanty tak mohlo začít.

Možností, co dělat na Koh Lantě, je sice dost, ale Vám se nechce nic

Koh Lanta svým suchým a bezvětrným počasím doslova vábí k tomu, nic nedělat a jenom relaxovat u bazénu nebo moře s vychlazeným drinkem v ruce. I já tohle pár dní absolvovala, než jsem se rozhodla vyrazit poznávat okolí. Ehm, mám-li být upřímná, bylo to vlastně až potom, co začalo po dvou měsících sucha pršet. Nejlepší je projet Koh Lantu na skútru, já se ale rozhodla využít místní taxi, protože k místím "pravidlům nepravidlům" provozu mám přeci jen respekt a hlavně jsem si řidičský průkaz zapomněla doma. Inu, chybička se vloudila…  

Ostrov přináší plno vyžití, japonskou restauraci i luxusní německé pekařství

Co se týká obchodů a marketů, je jich tady nepřeberné množství, převážně těch se suvenýry a jídlem. Potraviny nakoupíte ideálně v populárním obchodě 7-Eleven, kam chodí také Thajci, nebo Tesco Lotus. Koh Lanta nabízí bohatou luxusní kuchyni - místní thajskou, ale i specializované - japonskou nebo například německou. Právě německou pekárnu German Bakery jsem nemohla nevyzkoušet a rozhodla se objednat hned dva dezerty, to kdyby jeden byl málo.

Prodej luxusní vily 5+kk se zahradou, Praha 5
Prodej luxusní vily 5+kk se zahradou, Praha 5, Praha 5

Animal Welfare: Místo, které vám ukáže i světlé stránky turistiky

Jedno z dalších propršených polední jsem se rozhodla vyrazit do místní neziskové organizace Animal Welfare, která pomáhá opuštěným psům a kočkám. Po příjezdu si můžete projít celý areál, poslechnout si příběhy psů, vyvenčit je, adoptovat, pomazlit se s kočkami nebo si dát něco dobrého na zub. Právě teď se realizuje přibližně 12 adopcí psů do zahraničí, a tak bylo skvělé vidět, že turistika má i světlé stránky.

Jsem v Thajsku? Tak si dám Itálii!

Cestou z Animal Welfare jsem se zastavila v místní Veggy restauraci, která je od organizace vzdálená pár set metrů. V útulném a kouzelném přírodním prostředí jsem si objednala špagety Carbonara a luxusní Coconut Coffee Shake. Po náročné aktivitě je třeba doplnit kofein! A Carbonara? No co, jedete do Asie, abyste si dali Itálii. Smiřte se s tím, že některé věci v životě zkrátka smysl nedávají… Pokud však patříte k milovníkům veganského a vegetariánské jídla, určitě sem zajděte!

Na ostrově vyrazte do Národního parku nebo do Old Town

K oblíbeným místům Koh Lanty patří dalé Old Town, kde se ale připravte na to, že na vás budou pokřikovat místní Thajci a lákat vás do obchodů. Pokud ale máte rádi historická místa a umíte odolávat, určitě sem vyrazte. Po výletu do města se můžete zrelaxovat v Mu Ko National Park, který se nachází na samém jihu ostrova. Já se ho rozhodla vynechat, ale to jen proto, že mě čekají tři dny v Národním parku Khao Sok, vzdáleného 2 hodiny cesty od Surat Thani a vím, že přírody si ještě užiju habaděj!  

Koh Lanta mi ukázala varana a dopřála dokonalé thajské masáže

Koh Lantu vnímám o poznání turističtěji. Ceny jsou zde oproti Bangkoku o něco vyšší, ale zase nižší než na Koh Kradanu. Ostrov nabízí mnoho možností a vyžití a pořídíte tady snad všechno, od kosmetiky po ty nejluxusnější thajské masáže. Já si ji neodpustila hned dvakrát a na svou další cestu odjela dokonale odpočatá. V okolí hotelu jsem měla možnost pozorovat kraby a taky varana, který i ve své menší verzi vzbuzoval respekt. Přesto všechno pro mě zůstala Koh Lanta v těsném závěsu za Koh Kradanem.

A co mě čeká dál? Velké dobrodružství v podobě Národního Parku Khao Sok!

Sladkou snídaní v podobě rostlinných palačinek a kupou džemu jsem se rozloučila s Koh Lantou vstříc za dalším dobrodružstvím. Tentokrát nečekejte žádné hotely, resorty nebo válení u bazénu. Přede mnou je cesta do Národního parku Khao Sok, kde budu bydlet v bungalovu na kraji džungle. Máte se na co těšit, tohle bude totiž hodně luxusní dobrodružství!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze