Top hledané
Výsledky (0)
Bez cest, vesnic, bankomatů, vymožeností… Taková je luxusní oáza klidu - thajský ostrov Koh Kradan, který jsem se rozhodla vyzkoušet na vlastní kůži.

Thajsko na vlastní pěst: Božský ostrov Koh Kradan

Martina Šmalclová
30. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Koh Kradan

"Potřebuji pauzu," řekla jsem si a odjela rozjímat do buddhistického Thajska 

Před odletem do Thajska jsem cítila, že potřebuji dovolenou a nějaký ten čas sama pro sebe. Rozhodla jsem se tedy vyrazit jako sólo cestovatelka do zemí mému srdci blízkých - buddhistického Thajska a Kambodže. Konkrétní představy jsem neměla, a tak jsem se nechala inspirovat vševědoucím Googlem. Když jsem narazila na božský ostrov Koh Kradan, měla jsem v minutě jasno. Skvělé recenze a nádherné obrázky rozhodly. Právě sem povedou moje první kroky po příletu do Bangkoku.

Z Bangkoku do Trangu a hurá na Koh Kradan

V Bangkoku jsem se zdržela jen krátce a následně přeletěla do provincie Trang. Právě z Trangu nebo z Krabi se na ostrov Koh Kradan nejlépe dostanete. Použít budete muset motorový člun nebo soukromou loď, které vyrážejí z tamních přístavů. Já se rozhodla pro člun, přičemž cesta trvala zhruba půl hodinky. Než jsem se nadála, stála jsem na pláži a už se mě ujímal místní Thajec, který mi pomáhal se zavazadlem. Jak jsem uvedla výše, na ostrově neexistují nic jako cesty, a proto si dobře rozmyslete, s čím na ostrov přijedete, pozorovat lidi s kufrem je totiž celkem sranda. 

Bydlení? Já beru typický thajský bungalov s hamakou! 

Naše kroky vedly k roztomilému dřevěnému bungalovu v thajském stylu s houpací sítí. "Jo, tak tady se rozvalím po snídani, obědě i večeři," napadlo mě. Spokojeně jsem si vybalila a šla poznávat ostrov. Uvědomila jsem si, že moc dlouho mi to trvat nebude. Luxusní Koh Kradan má totiž rozlohu pouhých 240 ha a nachází se poblíž známějších ostrovů Koh Lanta, Koh Muk, Koh Ngai či Koh Libong. Že je ale perlou, která září o něco víc než ty ostatní, mi došlo v okamžiku, kdy jsem po pár minutách chůze podél, ani ne 3 km dlouhé, pláže narazila na mořskou hvězdici. Hlavou mi proběhlo: "Tohle azurové moře s křišťálově čistou vodou bude ukrývat hodně tajemství a krásy."  

Azurové moře odhalilo pufferfish i mořské okurky

A taky že ukrývalo! Nádherné moře nabízí ty nejlepší podmínky pro šnorchlování a podmořský život. Za těch pár dní, co jsem se na ostrově zdržela, jsem měla možnost vidět kromě hvězdice také nepřeberné množství ryb od Nema až po nafouknutou Pufferfish (někdy také Blowfish), kraby, raky poustevníčky nebo mořské okurky. Právě z důvodu luxusního šnorchlování na Koh Kradan často přijíždějí také turisté z přilehlých ostrovů. Ti ale po pár hodinách naskakují zpět na své loďky a vrací se tam, odkud připlavali. Ani tak ale nebyl vůbec žádný problém, najít takové místo, kde jsem měla pláž jenom pro sebe. 

Jak jsem šla džunglí na romantickou Sunset Beach a přežila!

I když bylo fajn, povalovat se jen tak na vodě, řekla jsem si, že je čas taky na nějaké to dobrodružství. Vyrazila jsem proto jednou ze tří možných cest džunglí směrem na populární Sunset Beach, ze které lze pozorovat nádherný západ Slunce. Co vám budu povídat, v půlce cesty mě začala odvaha přecházet a namlouvala si, že ty podivný zvuky se mi jenom zdají. Po pár minutách jsem se ale objevila v novém světě. Na nádherné Sunset Beach - Jo, stálo to za to! 

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Thajskou kuchyni střídá Itálie

Co se týká jídla, byla jsem odkázaná na restaurace. Na celém ostrově je skutečně jeden jediný mini market, kde najdete chipsy, nanuky nebo lízátka. Prostě přesně to, co NEPOTŘEBUJETE, když máte opravdový hlad. Kromě čerstvých džusů, shaků a ovoce, které jsou pro ostrov typické, se ve většině místních restauracích podává tradiční thajská kuchyně v kombinaci s populární italskou kuchyní. Velké oblibě se těší pizzy, bruschetty a sladké dezerty tiramisu a panna cotta. Já sama jsem snědla za pobyt na Koh Kradanu tolik Margharity, že se mi o ní zdá ještě dnes.

Jednu kontinentální snídani, prosím!

A protože jsem snídaňová královna, pro kterou je snídaně nejdůležitějším jídlem dne, neodpustila jsem si samozřejmě ani kontinentální snídani. Ta se skládala z croissantu, muffinu, toastů, másla, džemu, cornflakes, jogurtu, kávy a džusu. A stejně jako celý Koh Kradan, i ona byla zatraceně luxusní. 

Pokud na Koh Kradan pojedete, naplňte peněženku a kufr na kolečkách nechte doma

Střípky z mé cesty na Koh Kradan najdete ve fotogalerii. A nezapomeňte, kdybyste se rozhodli na luxusní ostrov vyrazit, před odjezdem z přístavu pořádně naplňte peněženku, tašku nacpěte lékárničkou a základní hygienou a kufr na kolečkách nechte doma. Jen tak budete dokonale vybavení na velký malý ráj Thajska - Koh Kradan.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze