Top hledané
Výsledky (0)
Festival v Cannes znamená každoroční setkání se světem kinematografie. A také výstup po schodech festivalového paláce, které jsou symbolem této luxusní akce. Přinášíme ohlédnutí za vítězi a sestřih toho nejlepšího ze 70. ročníku!

The Best of Cannes! Ohlédnutí za uplynulým festivalem.

Mgr. Jana Höger
01. června 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Radující se režisér Ruben Östlund

Ocenění luxusní zlaté palmy

O filmovou luxusní trofej v podobě zlaté palmy letos soutěžilo 20 filmů, jejichž tvůrci se shodli na hlavních tématech jako jsou: globální nákaza, politika, rodinná dramata, uprchlická krize.

Kdo se může tímto oceněním pochlubit?

Zlatou palmu pro nejlepší film si odnesl švédský satirický snímek The Square, jehož ústředním tématem je korupce a vydírání.

Cenu za vítězné drama získal režisér a scenárista Ruben Östlund netající se velkým nadšením ze získané ceny (viz foto).

Luxusní porota
Oceněná herečka Diane Krugerová
Festival v Cannes

Velká cena poroty: Robin Campillo (Francie) s filmem o AIDS - 120 tepů za minutu.

Z ceny za režii měla radost Sofia Coppolová za drama Oklamaný. Jedná se o snímek odehrávající se na pozadí občanské války Severu proti Jihu.

Prodej bytu 2+kk, Praha 2 Vyšehrad – 70 m2
Prodej bytu 2+kk, Praha 2 Vyšehrad – 70 m2, Praha 4

Cenu za nejlepší mužskou roli získal americký herec Joaquin Phoenix. Ztvárnil znamenitě veterána usilujícího o záchranu dívky před obchodníky s bílým masem, ve filmu You Were Never Really Here.

Cenu za nejlepší ženskou roli obdržela Diane Krugerová za film Aus dem Nichts (Zničehonic).

Cenu za nejlepší scénář získali: Jorgos Lanthimos za snímek The Killing of a Sacred Deer a Lynne Ramsayová za film You Were Never Really Here.

Cenu poroty dostal Andrej Zvjagincev za snímek Něljubov (Neláska).

I malá zásluha se počítá

České zastoupení má i svou malou zásluhu. Íránský snímek Lerd, za nějž režisér Mohammed Rasoulof získal v luxusním Cannes hlavní cenu v sekci Un Certain Regard, vznikl s pomocí českých koproducentů. Jsou jimi Kaveh Farnam ze společnosti MediaNest a Michal Křeček ze studia Magiclab.

Závěrem

Zapotřebí je jen dodat, kdo se podílel na hodnocení filmových snímků letošního 70. ročníku filmového festivalu v Cannes. Celou porotu zastřešoval španělský režisér Pedro Almodóvar a jejími členy byli americký herec Will Smith, italský režisér Paolo Sorrentino nebo skladatel filmové hudby Gabriel Yared.

Už se těšíme na další luxusní ročník, vy také?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Festival Cannes
Festival de Cannes 3, rue Amélie 750 07, Paris-France
+33 (0) 1 53 59 61 00