Top hledané
Výsledky (0)
Představujeme Vám jednu z nejpestřejších kolekcí světového týdne módy – nekončící hru barev, vzorů a materiálů Thoma Browna.

Osvoboďte svou mysl surrealistickou kolekcí Thoma Browna SS 2019

Martina Šmalclová
09. srpna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Rafinovaná kolekce, od které neodtrhnete zrak!

Luxusní SS 2019 není ledajakým počinem, ale chytrým tahem, který vás přiměje nejen hypnotizovat přehlídkové molo a hltat show od začátku do konce, ale hlavně změnit svůj pohled na svět. Právě o to se svou surrealistickou kolekcí snažil Thom Browne, což se mu ostatně podařilo. Že některé kousky, jako jsou klaunské boty nebo pestrobarevné kombinace, v běžném životě nevynesete? O to tady ale vůbec nejde…

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Zkušenosti získával po boku významných velikánů

Americký designér Thom Browne založil vlastní značku před patnácti lety. Ještě předtím ale stihl získat bohaté pracovní zkušenosti po boku těch největších módních ikon Giorgio Armaniho či Ralpha Laurena. Aktuálně vytváří zkušený návrhář jak pánské, tak dámské luxusní kolekce.

Vrstvit, kombinovat, šokovat!

Přesně tak by mohl znít podtitul kolekce SS 2019. Kreativní designér v ní totiž kombinuje nekombinovatelné, využívá snad všech odstínů, co jen paleta barev nabízí, vrství jeden kousek luxusního oblečení na druhý a především šokuje.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

Sukně a velrybí motivy pro pány

Kolekci Thoma Browna tvoří pestrobarevné kabáty, saka a vesty, kalhoty s úzkými i širokými nohavicemi, slaměné klobouky, stylové mokasíny, ale také bláznivé klaunské boty. Vůbec nejodvážnějším kouskem celé luxusní kolekce se stala sukně, kterou designér navrhuje také pro pány!

Aby toho nebylo málo, už tak výrazné modely vyzbrojil navíc pruhy, kostkami a motivy velryb, plachetnic a kraby.

Na luxusní módní přehlídce nebo v kouzelné pohádce?

Třešničkou na dortu celé módní show se staly rekvizity. Prostory sálu École des Beaux-Arts zaplnila záplava květin, balónků, barevného plotu, zeleného trávníku, zahradních skřítků a domků. Nabízí se tak otázka, kde jste se to vlastně ocitli? Na módní show nebo snad v té nejkouzelnější pohádce?

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

“KašparLand” v podání Thoma Browna

Jindy prudce elegantní muž a módní návrhář v jedné osobě předvedl pro něj cosi zcela nevídaného. Abych řekla pravdu, již úvod celé přehlídky mě znechutil a v duchu jsem s jistotou veděla, že se to v jejím průběhu rozhodně nezlepší.

Jeden z největších bizárů pro měl byl rozhodně ten krabí kabát růžové barvy a nebo ty klaunské boty na vysoké podrážce. Některým to asi přišlo zábavné, mě to ale rozhodně připadalo naprosto odpudivé. Jediná pozitivní věc byla ta, že jsem dostala chuť na krabí koktejl s avokádem. :-)

A na závěr samotný titul největší ohavnosti překvapivě získává ten šedý zahradní trpaslík s kolečkem plným květin. Problém totiž je v té špičaté čapce, která mi dost připomíná část oděvu členů ku klux klanu. Ano přesně ta skupina prosazují nadvládu bílých, rasovou segregaci, antisemitismus, rasismus, antikatolicismus a odpor k nebělošskému přistěhovalectví. Pevně doufám, že je to jen shoda náhod...

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Thom Browne
Thom Browne 100 Hudson Street New York, NY 10013