Top hledané
Výsledky (0)
Kdysi dávno existoval druh psa, který žil v Himalájích. Měl robustní silnou postavu, byl pevný jako skála a prezentoval královu aroganci. Svému pánovi byl neskutečně oddaný. V dnešní době je to luxusní plemeno, za které jsou ochotni někteří bohatí lidé zaplatit horentní sumy. Tibetský mastif.

Tibetský mastif: luxusní status symbol

Eva Ledecká
13. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Tibetský mastif, nebo také tibetská doga je východní plemeno pocházející z antické Číny.

Tibetský mastif - černý
Tibetský mastif - lev
Tibetský mastif - červený

Luxusní plemeno ze staré Číny

Toto plemeno, které je více než 5000 let staré, je dnes považováno za legendu. V historii tito psi platili za statečné a moudré bojovníky a využívali se jako válečná plemena. Později se stali maskoty lidí, z nichž je mnoho dokonce uctívalo. A to především kvůli jejich inteligenci, silné vůli a vytrvalosti. Dokonce se můžete setkat s tvrzením, že se jedná o reinkarnované mnichy, kteří zde žili v průběhu věků.

Právě na vrcholu pomyslného žebříčku ze všech mastifů, stojí luxusní tibetský mastif. A podle historické statistiky jsou plemena jako bernardýn, německá doga a novofundlandský pes potomci právě tibetského mastifa.

Tibetský mastif: nejdražší pes světa

V nedávné době byl zaznamenán prodej 11 měsíců starého červeného tibetského mastifa, který se jmenuje Big Splash (v čínštině Hong Dong) za 1,5 milionu USD uhelnému baronovi z Číny. A zdaleka to není jediný případ. Před několika lety si toto plemeno koupila žena z Číny, která pro něj nechala poslat na 30 vozů černé barvy luxusní značky Mercedes-Benz.

Loftové byty Praha
Loftové byty Praha, Praha 5

Chlupatý a mocný status symbol

Tibetská doga je pro Číňany symbolem štěstí, proto za ně ti z vyšší vrstvy platí horentní sumy. A to přesto, že u nás za jeho štěně můžete zaplatit třeba i pouhých 5 000 Kč.

Vlastnit takového psa představuje ale především jeden ze silných status symbolů velmi bohatých lidí. Proto se s oblibou tvrdí, že to, co bohatí muži v Číně opravdu musí mít, je uxusní Lamborghini, krásná žena a tibetský mastif.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze