Top hledané
Výsledky (0)
Seznamte se blíže s fenoménem zvaným TikTok

Tik Tok dobývá Česko! Krajčo si ulevuje do hrnce, Dagmar Havlová zůstává dámou

Nela Štefanová
26. května 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Facebook, Instagram, Youtube, Twitter nebo Snapchat jsou pasé. Jedničkou mezi sociálními sítěmi je teď aplikace s názvem TikTok. Pokud znáte ve svém okolí nějakého teenagera, určitě jste o ni už slyšeli. Tento světový fenomén dokázal pobláznit už přes 800 milionů lidí po celém světě. Polovina uživatelů této platformy se nachází ve věku šestnáct až dvacet čtyři let. A ta druhá polovina? Do té můžeme zařadit například celebrity jako Willa Smithe, Jennifer Lopez, Dwayna Johnsona nebo z našich českých vod třeba bývalou první dámu Dagmar Havlovou, Bena Cristovaa nebo Richarda Krajča!

Sociální síť TikTok, která je čínského původu, dokáže vytvářet videa o délce patnáct sekund nebo jedna minuta. Během tohoto času můžete natáčet co vás napadne. A to doslova. Svůj trapný tanec, zpěv, obědovou pauzu, skákání na trampolíně nebo venčení psa. Video pak můžete vylepšit nějakým tím efektem, nálepkou a především libovolně zvolenou hudbou. Nehledejte za tím žádnou vědu, čím je video bláznivější a vtipnější, tím je sledovanější a „lajkovanější.“ Takto ve zkratce funguje aplikace, kvůli které šílí nejen mladí z celého světa.  

Otevřít v galerii (8)
Zdroj: rawpixel
Prodej rodinného domu, Praha 10 Záběhlice
Prodej rodinného domu, Praha 10 Záběhlice, Praha 10

Povolání TikToker? 

Podobně jako si lze slušně přivydělat pomocí Instagramu, tak i pomocí TikToku můžete dosáhnout vcelku pěkného pravidelného příjmu. Pojďme se například podívat na světové hvězdy, které tuto platformu ovládají. Již zmíněný herec Dwayne Johnson alias ,,The Rock“ se v současné době řadí mezi nejsledovanější celebrity TikToku. Tento osmačtyřicetiletý profesionální wrestler má na této populární aplikaci 24, 9 milionů sledujících. Jeho videa, na kterých zpěvák posiluje nebo rapuje se svou malou dcerkou, získaly už 136 milionů lajků. Podle britského deníku Metro tato čísla znamenají, že by za případnou sponzorovanou reklamu na TikToku mohl herec vydělat kolem 105 tisíc dolarů, tedy v přepočtu 2, 6 milionů korun. A to vše za jedno krátké, šedesáti sekundové video. Na léto by to mohla být docela fajn brigáda, že?

Otevřít v galerii (8)
Zdroj: instagram: Therock2
Otevřít v galerii (8)
Dwayne se svou dcerkou vystupuje i často na Tik Toku
Dwayne se svou dcerkou vystupuje i často na Tik Toku Zdroj: instagram: TheRock2

Man in black v patách

Na druhém místě hned za Dwaynem v TikToku stojí jednapadesátiletý herec Will Smith, kterého si jistě spojíte s filmem Muži v černém nebo Mizerové. Charismatického Willa na této oblíbené platformě sleduje 24,5 milionů fanoušků. Když si projedete jeho sdílená videa, narazíte na herce jak legračně tančí, dokáže se pomocí efektů bleskurychle obléct nebo budete svědky toho, jak v autě společně s animovaným plyšovým medvídkem zpívá soundtrack z pohádky Aladin. Díky jeho velké interakci s fanoušky, by si tak i Will za sponzorovaný příspěvek přišel na pořádný balík peněz. Mezi další celebrity, které ovládají TikTok, patří třeba Ariana Grande, Jason Derulo nebo Justin Bieber. I oni pochopitelně se svými vysokými čísly mohou přijít k velkému obnosu peněz.

Otevřít v galerii (8)
Zdroj: instagram: willsmith_fan

Kdo neTikToká není Čech 

Abychom ale nezůstali jen v zahraničí, je nutno zmínit, jak jsme na tom s TikTokem u nás v Čechách. Určitě nebudete překvapeni, že zpěvák Ben Cristovao, který se řadí mezi hvězdy českého Instagramu, sklízí úspěch i na TikToku. V současné době zde Bena sleduje 142 tisíc fanoušků a toto číslo zcela jistě poroste. Zpěvák na videích tančí, hvízdá si nebo se mazlí se zvířaty. Ano, víc toho snad ani zapotřebí není. Ben si totiž své fanoušky získává tak nějak přirozeně.

Otevřít v galerii (8)
Zdroj: instagram: bencristovao

Krajčo si ulevuje do hrnce od nádobí

Oproti tomu frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo, si své slunné místo pod TikTokem musí vybojovat. Najdete zde totiž širokou škálu příspěvků, jako třeba video, kde se zpěvák nevěřícně dívá do svého spodního prádla, ulevuje si do hrnce od nádobí anebo na zahradě tančí se svým bratrem na písničku od skupiny The Weeknd. Někteří jeho fanoušci se smějí, jiní nevěří svým očím.

Otevřít v galerii (8)
Zdroj: instagram: richard a karin
Otevřít v galerii (8)
Zdroj: instagram: richard a karin

Dagmar Havlová za dámu vždy a všude - i na TikToku

Stejný údiv vzbudila založením účtu na TikToku i první dáma České republiky Dagmar Havlová. U ní ale žádné bizarní příspěvky nečekejte. Dagmar se ve videích se svými fanoušky dělí o své zážitky během plavby po Vltavě, nebo se zde chlubí svou šikovnou vnučkou, kterou lze vidět při jízdě na koni. Možná je ale pravdou, že kdyby paní Havlová zkusila na TikToku jen třetinu z toho co Richard Krajčo, určitě by překonala i sledovanost Bena Cristovaa. 

Otevřít v galerii (8)
Zdroj: instagram: dagmarhavlova
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze