Top hledané
Výsledky (0)
Rocková babička Tina Turner dnes slaví 81 let!

Tina Turner slaví 81 let: Lidé si myslí, že můj život byl těžký, ale podle mě to byla nádherná cesta

Martina Šmalclová
26. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Tina Turner

Legendární Tina Turner si sice už více než jedenáct let užívá klidu a důchodu, svět na ní ale rozhodně nezapomněl. Tahle rocková tygřice byla pověstná svými mini, sexy nohama, rozcuchem a podmanivým chraplákem. Podívejte se, jak si žije dnes a připomeňte si s LP-Life.cz její cestu na výsluní.

Z jedné čtvrtiny Indiánka

Zpěvačka Tina Turner, vlastním jménem Anna Mae Bullock, se narodila 26. 11. 1939 v americkém státě Tennessee. Po předcích je z jedné čtvrtiny Indiánka z kmene Čerokézů. K hudbě inklinovala už jako dítě, kdy zpívala v kostelním sboru gospely. Její kariéra však dostala ten správný směr koncem padesátých let, kdy odjela se svou sestrou do Saint Louis.

Osudový a bouřlivý vztah s Ikem Turnerem

Právě v této době poznala hudebníka Ika Turnera, který byl členem kapely Rhythm Of King. Dvojice se v roce 1958 vzala a už o dva roky později začaly vznikat jejich společné nahrávky. Nejúspěšnějším rokem pro ně byl rok 1971, kdy se díky revivalu skladby Proud Mary dostali do americké hitparády Top 10. Pět let předtím také Tina vydala svůj první sólový singl River Deep, Mountain High.

Otevřít v galerii (5)
Tina Turner a Ike Turner
Tina Turner a Ike TurnerZdroj: Profimedia

Manželství s Ikem Turnerem nebylo pro mladou zpěvačku rozhodně procházkou růžovou zahradou. Ike našel zálibu v drogách i alkoholu a ani pro ránu nešel daleko. Tina musela po několika jeho útocích dokonce kvůli poničené nosní dutině na plastickou operaci. Jeho agresivní chování vyústilo v roce 1976 v rozvod.

Odkázaná na potravinové lístky

Rozvod poznamenal Tiny slibně se rozvíjející kariéru. Ta chtěla mít rozvod co nejdříve za sebou, a tak dokonce souhlasila, že Ikovi zůstanou všechna práva na jejich nahrávky. Následující roky zpívala po klubech nebo v kasínech a byla odkázána na potravinové lístky.

Velký comeback a vrchol kariéry

Velký comeback přišel v osmdesátých letech, kdy začala spolupracovat s producentem Rogerem Davisem. V roce 1983 se prosazuje s legendárním hitem Let´s Stay Together a zlomovým je pro ni i rok 1984, kdy vychází úspěšné album Private Dancer. V tomto období vznikají další známé hity jako What's Love Got To Do With It? nebo Better Good To Me. Za ně získala čtyři ceny Grammy. Za album Private Dancer pak zlatou desku.

Otevřít v galerii (5)
Tina Turner se zlatou deskou
Tina Turner se zlatou deskouZdroj: Profimedia

Simply the Best a Bondovka

A Tina se na vlně úspěchu vezla i nadále. Mezi roky 1984 – 1995 vznikala série jejich dalších nejúspěšnějších hitů jako Simply the Best, We Don't Need Another Her (z filmu Šílený Max a Dóm hromu), duet It Takes Two s Rodem Stewartem nebo ústřední píseň k filmu James Bond GoldenEye. V roce 1991 byla také společně s Ikem Turnerem uvedena do Rock'n'rollové síně slávy.

Otevřít v galerii (5)
Tina Turner
Tina TurnerZdroj: Profimedia

V letech 2008 a 2009 se ještě objevila na scéně, kdy si střihla duet s Beyoncé a uskutečnila také poslední evropské turné.

Otevřít v galerii (5)
Tina Turner s Beyoncé
Tina Turner s BeyoncéZdroj: Profimedia

Osobní život Tiny Turner

Tina během svého života vychovávala čtyři syny. Než se poznala s Ikem Turnerem, prožila krátký románek se saxofonistou, ze kterého vzešel syn Raymond Craig. Ten však v červenci 2018 spáchal sebevraždu. Na začátku manželství s Ikem Turnerem se páru narodil syn Ronnie. Zpěvačka dále také v době jejich manželství adoptovala dva syny Ika Turnera – Ike Turnera Juniora a Michaela.  

Nyní však žije Tina Turner už úplně nový život. V červenci 2013 se provdala za svého dlouholetého přítele, o 16 let mladšího hudebního producenta Erwina Bacha. Společně žijí ve Švýcarsku.

Otevřít v galerii (5)
Tina Turner a Erwin Bach
Tina Turner a Erwin BachZdroj: Profimedia

Tajemství krásy je být šťastný sám se sebou

Tina Turner se zapsala do paměti veřejnosti nejen svým podmanivým hlasem, ale i citáty a optimistickým pohledem na svět.

„Mým největším tajemstvím krásy je být šťastný sám se sebou. Nepoužívám speciální krémy ani ošetření - používám trochu od všeho. Je chybou si myslet, že jste to, co si obléknete. Věřím, že jak vypadáte, hodně souvisí s tím, jak se cítíte ve svém životě. Štěstí je největším tajemstvím krásy.“

„Lituju, že jsem neměla víc času na své děti, když vyrůstaly.“

„Věk pro mě není problém. Myslím, že 50 je nových 30 a 70 je nových 50. Neexistují žádná pravidla, která říkají, že se musíte určitým způsobem oblékat nebo někým být.“

„Vždy jsem měla dlouhé nohy. Když jsem byla mladá, říkala jsem si: „Proč vypadám jako malý poník?“

„Lidé si myslí, že můj život byl těžký, ale podle mě to byla nádherná cesta. Čím jste starší, tím více si uvědomujete, že to není o tom, co se stane, ale jak se s tím vypořádáte.“

„Mám jednoduchý a dětský pohled na život a chci si ho zachovat. Proto jsem se nikdy nedostala do světa v Beverly Hills. Tolik domýšlivých lidí. Prostě nejsou skuteční.“

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze