Top hledané
Výsledky (0)
Seriál chytře kombinuje vše, co děti zbožňují

Tlapková patrola udělala z tvůrců boháče! Do kin teď míří celovečerní film!

29. ledna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Tlapková patrola okoulila děti po celém světě

Začalo to jako seriál pro děti bez větších ambicí, ale dnes je to gigantická animovaná mašinérie, které na sebe nabaluje filmy, hračky, oblečení i dobroty. Řeč je o Tlakové patrole, příběhu, který si děti zamilovaly a z tvůrců udělali miliardáře. Nyní navíc do kin přichází úplně nový celovečerní film a čeká se další dětské šílenství.

Požárník Marshall, technik Rubble, policista Chase, mechanik Rocky, vodní záchranář Zuma, letecká záchranářka Skye a další. To je skupina psíků, která se dostala do srdcí milionů dětí po celém světě. Ostatně pokud máte doma předškolní ratolesti, je pravděpodobné, že jste o tomto seriálu neježe zpovzdálí slyšeli, ale že ho musíte dětem pouštět stále dokola.

Psí byznys za miliardy

Málokoho ale napadne, že za touto animovanou pohádkou se točí byznys neuvěřitelných rozměrů. Kromě samotného seriálu, který se dnes už vysílá více než 160 zemích světa, je totiž na toto psí dobrodružství navázáno mnoho dalších věcí, které „tahají“ peníze z kapes rodičů. Hračkářství i obchody s potravinami zaplavily sladkosti, hračky, oblečení, časopisy, hry na konzole nebo mobily i celá řada výrobků právě s motivem Tlapkové patroly.

Takzvaný merchandising kolem tohoto seriálu je skutečně neuvěřitelný a tvůrcům generuje stovky milionů korun. Licencované zboží se v popularitě dotáhlo i na léta nepřekonatelné Lego nebo hračky spojené s filmy Disney a Pixar. Od roku 2013, kdy byla Tlapková patrola uvedena, vydělala neuvěřitelných 170 miliard korun!

Prodej rodinného domu, Praha 10 - 303m
Prodej rodinného domu, Praha 10 - 303m, Praha 10

Teď navíc přichází novinka – už tento týden vstupuje do kin nový film, ve kterém budou psí záchranáři řešit mnoho zapeklitých problémů v atraktivním prostředí automobilových závodů. Pro mnoho dětí bude právě Tlapková patrola znamenat vůbec první návštěvu skutečného velkého kina! Ostatně už loni se v kinech promítaly některé díly a měly překvapivý úspěch. Tvůrci proto neváhali a vytvořili kompletní film.

Zábava pro kluky i holky

Jak vůbec tento fascinující příběh začal? Nápad dostal televizní tvůrce Keith Chapman, který se rozhodl spojit v jednom seriálu vše, co mají děti rády, tedy vtipná zvířátka, dobrodružství a atraktivní povolání – hasiče, policistu nebo třeba pilota. Aby Patrola zaujala i dívky, přibyla postupně i kokršpanělka Skye a později i další psice Everest.

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 94m, Praha 5

Tito psi nejprve ovládli malou kanadskou televizi, pak prorazili v USA a postupně fascinovali děti po celém světě. Zatím vzniklo sedm řad seriálů, tedy celkem 182 epizod, a vypadá to, že tato animovaná mašinérie je na svém vrcholu. V následujících letech svému produkčnímu studiu Spin Master Entertainment bezpochyby vydělá další desítky miliard.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze