Top hledané
Výsledky (0)
Poslední den pražského týdne módy!

To nejlepší a nejhorší z přehlídky Afka a Vávrová: Princeznovské šaty, ale také nelichotivé střihy

Dominika Žejdl
18. dubna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Speciální rubrika
Šaty od návrhářky Vávrové

Je to tak, pražský týden módy je víceméně u konce, alespoň co se prostor Velké Chuchle týče. A my jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít poslední designéry, kteří měli tu čest předvést své modely. Jedním z nich byla značka VAVROVA, jejíž základní DNA je žena ve své plné síle a kráse. Elegance, nadčasovost, ženskost, vyzdvihující osobnost ženy a jí samotnou. Kolekce FW2023 má vyjádřit ženu rovnou muži. Druhou je značka AFKA, která mluví jazykem městského nomáda. Chce mít v každé situaci svůj styl ve vlastních rukou. Představuje módní revoluci s důrazem na pohodlí a variabilitu. Každý kousek z kolekce Afka lokálně šijí zkušené ruce, a to buď z deadstockových, vysoce kvalitních starších materiálů, nebo z nových látek s přísně certifikovanou sociální i ekologickou udržitelností. Látky jsou párované tak, aby v kombinaci s kreativitou nositele vytvořily jedinečný vzhled. Pojďme se podívat na to nejlepší i nejhorší, co modelky na přehlídce vynesly. 

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
módní redaktorka
Klikněte zde
Anděla Vostrá
druhý názor
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

Přepychový závěr za nás předvedl ten nejkrásnější model

Otevřít v galerii (4)
VAVROVA
VAVROVAZdroj: MBPFW

Láska na první pohled! Tyhle šaty, které uzavíraly přehlídku značky Vávrová, nás opravdu okouzlily. Vrstvení tylu přes červený top vypadá naprosto senzačně. Dokážeme si šaty představit na plese, ale i klidně během nějakého večírku. K teniskám i k lodičkám, rozevlátý tyl působí vzdušně a lehce. Kombinace topu s červenou rtěnkou vše jen dokonale podtrhuje. 

Elegance hodná pro královnu

Otevřít v galerii (4)
VAVROVA
VAVROVAZdroj: MBPFW

Další model z dílny návrhářky Vávrové, který si zaslouží své místo mezi tím nejlepším, co bylo na přehlídce k vidění, jsou tyto krásné červené šaty s modrou "šerpou". Délka sice není úplně ideální pro královnu, ale jinak si takový model dokážeme na nějaké společenské události představit. Šaty dokonale sedí na postavě a díky ráčkové sukni s vypasováním zvýrazní ženský pas. Můžete si je obléci na večírek i do města, a věřte, že v nich zazáříte. 

Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208
Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208, Praha 6

Nedbalý styl, který my můžeme

Otevřít v galerii (4)
AFKA
AFKAZdroj: MBPFW

Když někde vidíme košilové šaty, hned víme, že to je něco pro nás! Dají se perfektně kombinovat a nosit snad na jakoukoli událost. Značka Afka je zkombinovala s korzetem, který krásné zvýrazní pas a dodá jednoduchému stylu ženskost. V kombinaci s fialovými kozačkami to navíc vypadá opravdu šmrncovně. 

Zelený set by prostě neměl aktuálně chybět v šatníku žádné z nás

Otevřít v galerii (4)
AFKA
AFKAZdroj: MBPFW

Jen zelená to může být! A tenhle set od značky Afka se nám vážné moc líbí. Ani ne tak kalhoty, jako ten božský bomber. Společně to však perfektně ladí a pokud patříte mezi milovnice kompletů, s těmito dokonale sladěnými kousky jistě nešlápnete vedle. A teplejší materiál vás na podzim zahřeje, což je příjemný bonus. 

 

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Anděla Vostrá

Model stará mladá

Otevřít v galerii (4)
VAVROVA
VAVROVAZdroj: MBPFW

Věříme, že se v tom někdo najde, ale tohle není nic pro nás. Takový styl stará mladá jde úplně mimo nás. Řasení šaty sice hezky ozvláštní, ale jinak to jsou takové nezajímavé neforemné šaty, které v šatníku mít prostě nechceme. Možná za 30 let, ale spíš ani to ne.

Pánský styl je v pořádku, ale tohle má od nás jasné ne

Otevřít v galerii (4)
VAVROVA
VAVROVAZdroj: MBPFW

Barevná kombinace by celkem ušla, až na ten fialový rolák. Ale střih? Krátké rukávy, zvláštní přepůlení v pase a k tomu volné kalhoty. Tady se Vávrová úplně netrefila. Dokážete si na sobě něco takového představit? 

Až moc neforemný a volný

Otevřít v galerii (4)
AFKA
AFKAZdroj: MBPFW

Jestli se nám něco na přehlídce Afka nelíbilo, tak tento unisex set. Možná je to tím, že se nám nelíbil na modelce, ale spíše asi neforemným střihem, který ničím nezaujme. Kromě těch krásných sandálků, které jsou sexy, má tohle za nás palec dolů.

Overale, kam s tebou?

Otevřít v galerii (4)
AFKA
AFKAZdroj: MBPFW

No, řekněme si, kam si tento model obléknout? Napadá vás nějaká příležitost? Overal má nehezký střih, který si nedokážeme představit obléci ani na žádnou událost. Tak možná do postele a počítat "hvězdy"?

Anděla Vostrá
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze