Top hledané
Výsledky (0)
Pamatujete na životopisný film Letec od Martina Scorseseho s Leonardem DiCapriem v hlavní roli?

Tohle luxusní sídlo vám bude povědomé: Patřilo miliardáři Howardu Hughesovi, který třikrát přežil pád letadla a před smrtí zešílel

Denisa Zajíčková
18. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Sídlo Howarda Hughese

Losangeleské luxusní dílo patřilo dříve Howardu Hughesovi. Miliardářskému dědici, který byl nadšeným pilotem, leteckým konstruktérem, režisérem i producentem. Ve své době byl považován za jednoho z nejbohatších lidí na celém světě. Každou korunu svého jmění sice nevydělal, užívat si ale uměl znamenitě. Štěstí mu ale nakonec nepřinesly. Přes nepopiratelné úspěchy ho nakonec dostala na kolena psychická porucha. A právě jeho dům se nedávno dostal do prodeje!

Jeden ze dvou obývacích pokojů
Howard Hughes

Pokud jste někdy zatoužili po té pravé kalifornské atmosféře, tak jste tady správně. Luxusní dům v losangeleské čtvrti Hancock Park nedaleko golfového hřiště Wilshire Country Club byl postaven ve středomořském stylu. A ačkoliv byl za svou existenci již nespočetněkrát rekonstruován, své dávné kouzlo si zachoval. Potěší vás sedlová střecha, obloukové podloubí, dřevěná pavlač nebo výrazné komíny.

Miliardář, milovník letectví a filmový režisér Howard Hughes obýval dům asi deset let. Koupil ho v roce 1928. I tak se jeho bývalé sídlo dostalo do filmu Letec, kde si hlavní roli zahrál Leonardo DiCaprio. Honosné sídlo, které nemá daleko k zámku, bylo navrženo v roce 1926 slavným architektem Rolandem E. Coatem. V současnosti ho vlastní Ash Shah, bývalý filmový producent, který se stal restauratérem, a jeho manželka Niroupa Shah. Právě ta ho dle záznamů koupila v roce 2011 za 6,3 miliony dolarů. Dnes se dům prodává za 23 milionů dolarů. Ash Shah řekl, že strávili asi rok a půl rekonstrukcí domu a modernizací.

Byt na pronájem Praha 1 - 128m
Byt na pronájem Praha 1 - 128m, Praha 1

Nechybí jacuzzi ani vinotéka

Předností luxusního domu je dlážděný dvorek, který se může pochlubit venkovním krbem. Nechybí garáž pro tři auta, dílna, parkoviště pro hosty i samostatná rezidence pro hosty obsahující plně vybavenou kuchyň - a samozřejmě také koupelnu. Současní vlastníci dům velmi chytře propojili. Za dob Hughese byl mnohem více členitý. Prostorná a praktická kuchyň s mosaznými deskami a sedm metrů dlouhým ostrůvkem se prolíná s prvním obývacím pokojem, kde je místo i pro početnější rodinu.

Celkem jsou v domě obývací pokoje rovnou dva, tenhle je ale přeci jen skromnější. Jeho dominantou je police na knihy, která je postavena od podlahy až ke stropu. Nechybí osm ložnic s vlastní šatnou, dvanáct koupelen, soukromá vinotéka, salónky pro soukromé posezení, bazén, jacuzzi, kamenná pec na pizzu nebo přilehlá dílna. Doslova prostor pro každého člena rodiny.

Celkově má dům rozlohu tisíc metrů čtverečních, zahrady poté tři tisíce metrů čtverečních. Je tak ideální pro člověka, který si libuje v pořádání večírků!

Otevřít v galerii (1)
Nechybí ani luxusní kuchyň
Nechybí ani luxusní kuchyňZdroj: Profimedia

Kde se dům nachází?

Hancock Park je jednou z nejvýznamnějších a nejexkluzivnějších čtvrtí v Los Angeles, která se nachází v centrální části tohoto kosmopolitního města. Tato historická a elegantní čtvrť je známá svými nádhernými obytnými domy, klidnými ulicemi a bohatou kulturní scénou. Byl vybudován v 20. a 30. letech 20. století. Jmenuje se po svém zakladateli, Otu Hancockovi, který byl prominentním občanem Los Angeles a majitelem rozsáhlých pozemků v této oblasti. Plánem bylo vytvořit exkluzivní rezidenční čtvrť, která by přitahovala bohaté obyvatele a poskytovala jim luxusní bydlení.

Jednou z charakteristických rysů Hancock Park je jeho rozmanitá a nádherná architektura. Najdete zde domy ve stylu koloniálního obrození, španělského misijního stylu, georgiánského stylu a mnoho dalších. Hancock Park je považován za jednu z nejexkluzivnějších oblastí k bydlení v Los Angeles. Jeho historický šarm, nádherná architektura a klidná atmosféra přitahují bohaté a vlivné osobnosti, včetně mnoha celebrit. Domy v této čtvrti patří mezi nejdražší nemovitosti v Los Angeles a nabízejí svým obyvatelům luxusní životní styl.

Kdo byl Howard Hughes?

Howard Hughes byl americký podnikatel, letec, režisér a filantrop, který žil v letech 1905 - 1976. Do velmi bohaté rodiny se už narodil, a ke konci jeho života dosahovalo jeho jmění 8 miliard dolarů. To byla na tehdejší poměry takřka astronomická částka. A to přesto, že ve škole dosahoval velmi průměrných výsledků a nijak nevynikal. Když mu bylo 12 let, otiskly noviny v Houstonu jeho fotografii jakožto prvního chlapce, který vlastní jízdní kolo s motorovým pohonem, který si sám sestrojil. Jeho matka byla posedlá ochranou svého syna před bakteriemi a nemocemi. Sama zemřela v mladém věku - bylo jí 39 let, když se jí staly osudné komplikace spojené s těhotenstvím. Jeho otec odešel jen o dva roky později. Měl ještě tetu, ta ale zemřela na tuberkulózu. Přestože nikdo z jeho rodiny nezemřel na žádnou infekční nemoc, v dospělosti byl přímo posedlý zdravotní prevencí. 

Hughes zdědil po smrti otce velký majetek, jehož součástí byly stále rostoucí zisky z důlních vrtů. Krátce poté zanechal školy, oženil se a odstěhoval se do Hollywoodu, aby se proslavil jako filmový producent a režisér. Byl ale také vášnivým pilotem a inovátorem v oblasti leteckého průmyslu. Mezi jeho milenky patřila Katherine Hepburn, kterou si lidé často pletli s Audrey. Za svůj život přežil Howard Hughes také třikrát pád letadla - po poslední nehodě se zavřel sám a nahý v promítacím sále na několik měsíců. Možná právě tím se ve třiceti letech naplno projevily jeho psychické problémy. Odmítal vyjít ven a živil se mlékem a tyčinkami. Z veřejného života se začal vytrácet, odmítal si stříhat nehty nebo se dokonce mýt. Na sklonku života už trávil čas po hotelech, kde měl vždy zatažené závěsy. Skladoval si nádoby s močí a odmítal vycházet. 

Založil společnost Hughes Aircraft Company a vyvinul několik leteckých strojů, včetně legendárního letounu Hughes H-4 Hercules. Hughes byl známý svými excentrickými návyky a postupně se stahoval do izolace. Trpěl obsedantně-kompulzivní poruchou a řadou dalších zdravotních problémů. Jeho pozdější léta byla poznamenána izolací a zhoršujícím se zdravím. Zemřel ve věku 70 let. Měl 41 kilogramů a 185 centimetrů.

Zdroj: nytimes.com, people.com, aktualne.cz, denik.cz, leteckezazitky.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze