Top hledané
Výsledky (0)
Dechberoucí výstava Gustava Klimta v digitální podobě

Obrazy na vodní hladině! Výstavu Gustava Klimta v bývalé podmořské základně musíte vidět!

Karolína Lišková
20. prosince 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Nový prostor nabídne výstavu Gustava Klimta.

V největším digitálním uměleckém centru na světě se otevírá impozantní výstava Gustava Klimta. Fanoušci umění se tak budou moci v Bordeaux ponořit do umělcovy práce ve všech jejích podobách díky zavedení nového digitálního uměleckého centra, které vzniklo na zvláštním místě, a to v bývalé podmořské základně.

Gustav Klimt bude k vidění v obřím prostoru v bývalé podmořské základně.
V prostoru budou čtyři bazény.
V Bodeaux se očekává otevření obrovské výstavy.

„Po Ateliéru des Lumiéres jsme skutečně nadšeni ze vzniku tohoto obrovského centra digitálního umění pro město Berdeaux. Bassins de Lumiéres nabídne nezapomenutelné vizuální a zvukové zážitky v neobyčejném prostoru, kde je kultura sdílená a otevřená všem,“

řekl prezident Culturespaces Bruno Monnier.

Otevřít v galerii (2)
Klimt je symbolem moderny.
Klimt je symbolem moderny.Zdroj: Culturespaces

Spousta techniky a prostoru

Podle tvaru bývalé podmořské základny, která byla od té doby přeměněna na výstavní prostor, bude toto nové umělecké centrum bezpochyby obrovské. Jeho celková plocha je 13 000 metrů čtverečních a má 12 000 metrů čtverečních projekčního prostoru, čtyři bazény o délce 110 metrů, 90 videoprojektrorů a 80 reproduktorů.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Vše je velmi dobře promyšlené - návštěvníci se zcela ponoří do umění a probudí se v nich všechny smysly.

Otevřít v galerii (2)
Gustav Klimt.
Gustav Klimt. Zdroj: archiv Wikipedie

Óda na Klimta

Gustav Klimt (1862–1918) je symbolem moderny, epochy, která nás fascinuje a doznívá dodnes. Dílo Gustava Klimta z uměleckého hlediska jedinečným způsobem odráží tuto cestu od historismu vídeňské Ringstraße k počátkům abstrakce.

Slavnostní spuštění je plánováno vskutku velkolepě. Očekává se více než milion návštěvníků. Výstava Klimta se vším zlatem a barvami má být pohlcující zážitek. Obrazy budou ozářeny světlem, které se budou odrážet na vodní hladině bazénů. Hra umění, světel a úhlu pohledu zanechá v návštěvnících nevšední zážitek.

Paralelně s výstavou bude věnován krátky program německému umělci Paulu Kleemu a digitálnímu dílu umění Ocean Data. Výstava se otevře v dubnu 2020.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze