Top hledané
Výsledky (0)
V Asii je možné všechno. A tak se nedivte, když vás někdo v Japonsku na ostrově Honšú pozve na oběd a místo do restaurace vás zavede na nádraží.

Oběd v restauraci? Jak nudné... Na Honšú se obědvá ve vlaku!

Eva Ledecká
06. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Japonsko neustále fascinuje své návštěvníky nejen překrásnou přírodou, ale také ultra moderními stavbami, technologiemi a kreativními nápady. Jedním z takových nápadů je stolování ve vlaku. Tohoku Emotion tu není primárně od toho, aby vás někam přepravil. Zato si v něm kromě nádherných výhledů můžete vychutnat i lahodné menu.

Seznamte se z Tóhoku

Tóhoku je oblast na největším japonském ostrově Honšú. Nejdůležitějším průmyslem je tady turismus a až tuto lokalitu poznáte, nebudete se ničemu divit. Turistickými magnety jsou města Hirosaki nebo Morioka, chladnými vás nenechají nádherné ostrovy v zátoce Mucišima, jezero Tazawa a Towada, dominantní hora Bandai ani příroda skrytá v národních parcích.

Tohoku Emotion není obyčejný vlak

V této zemi by vás nemělo překvapit nic. Ani to, že místo do restaurace, můžete na jídlo vyrazit do vlaku. Není to ale obyčejný vlak. Do tohoto vlaku jdete opravdu jen v případě, že se chcete najíst! V prvním vagónu se nachází 7 soukromých kupé, 2. vagón tvoří otevřená kuchyně a třetí vagón funguje jako luxusní jídelna. Interiér je luxusně dekorován motivy tradičních řemesel oblasti Tóhoku. 

Tohoku Emotion vás vezme na okružní cestu z Hachinohe Station do Kuji Station, mezi kterými má ještě 3 zastávky. Téměř celá cesta, která je stejná tam i zpět, vede podél východního pobřeží na severu ostrova. 

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Každé roční období nové pochoutky, každý půlrok nový kuchař

Můžete si tu vychutnat luxusní menu, které se obměňuje čtyřikrát ročně vždy v závislosti na ročním období. Tím je také docíleno toho, že ti, kteří jezdí častěji, nebudou mít stále stejné menu. Také kuchaře mění vlaková restaurace poměrně často – jednou za půl roku. Po rozjetí vlaku mohou cestující vychutnávat obědové chody, cestou zpět je tu pro ně připraven dezertní bufet. Ingredience pochází výhradně z Tóhoku a z vlaku se nabízí dokonalé a stále se měnící výhledy. Co víc si k takovému nedělnímu obědu přát?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tohoku Emotion
East Japan Railway Company