Top hledané
Výsledky (0)
Tomski & Polanski, i když jsou sólisté, pracující spolu. Luxusní tvorba dua, které se skládá z jednoho muže a jedné ženy, má šťávu! Jedny ruce by byly málo.

Čtyřruké duo v akci, Tomski & Polanski: „Lépe věci vyjádříme obrázky než slovy“

Mgr. Jana Höger
08. srpna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Pojí je hravý duch, smysl pro kreativitu a schopnost nebát se jít za mantinely.

Představujeme vám Ilonu Polanskou a Lukáše Tomka. Luxusní duo designérů označující se příznačným jménem Tomski & Polanski jsou výbornými ilustrátory, mezi jejichž dovednosti patří vynikající práce s kresbou, ať už se jedná o ruční nebo digitální, dále pak malbou či animací pro tisk a média. Mluví skrze smršť barev a živých vzorů. Jejich postavy jsou směšně chytré a zrozené z lásky a vášně pro kresbu. Ilona a Lukáš milují freestyle ve tvoření i v životě. Jejich společných domovem je Česká republika, jsou šílení do baseballových čepic a milují zeleninu.

„Ilustrace je náš způsob vyjádření názoru a pohledu na vás. Mimochodem, nejsme pár, jsme duo.“ Tomski & Polanski

Co nám o sobě prozradili?

Kdy nastal moment, rozhodnutí, že budete tvořit spolu? Popřípadě, co za tím stálo?

Vše přišlo tak trochu samo. Stále častěji jsme spojovali síly při větších zakázkách a komplikovanějších zadáních v době studií. Nakonec nebylo pochyb o tom, že ve dvou se to lépe táhne.

Kam směřují aktuální trendy, co se týče animací?

Současná ilustrace zažívá dobu renesance. V knihách, časopisech i novinách je vidět stále častěji. K tomu se vážou i digitální platformy, které mají možnost obrázky rozhýbat. Webové stránky a sociální sítě se více plní gifovou a krátkou animací. V zahraničních online magazínech a novinách se animace hojně využívají, tento trend určitě přijde i k nám. Ilustrátoři a animátoři budou více spolupracovat.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Kde nalézáte inspiraci?

Ta se na nás lepí sama. To, co během života vidíme i zažíváme, se neustále zpracovává a filtruje. My jsme jen nástroje.

Jak byste popsali ve 3 slovech svou tvorbu?

Hravá, barevná, nekonečná.

Jaké další luxusní projekty či nová díla máte v nejbližší době naplánovány, které nám můžete prozradit?

V současné době dokončujeme práci na luxusním projektu v Peci pod Sněžkou. Sochař a výtvarník Matěj Hájek a architektka Tereza Kučerová zde vytvořili herní krajinu zvanou Pecka, my jsme k ní vytvořili vizuální identitu. Pak si malinko odpočineme, abychom měli energii na podzimní ilustrování knih, které se budou před Vánoci vydávat. A těšíme se na luxusní festival Lustr, pro tuto akci si uděláme čas a vytvoříme malou výstavu.

Co byste na sebe prozradili?

Hmm, těžká otázka. Asi všeobecně máme rádi svoje řemeslo, v zápalu pak zapomínáme častěji navštěvovat naše podporující rodiče.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Obří zvířata jako prolézačky jsou dalším dílem Matěje Hájka. Je to Pecka!
Zobrazit článek
Marc Jacobs a Anna Sui se spojili a vytvořili hodně hravou kolekci!
Zobrazit článek