Top hledané
Výsledky (0)
V Dánsku proběhl týden módy!

To nejlepší z kodaňského týdne módy ve znamení udržitelnosti. Které značky stály za to?

Dominika Žejdl
15. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
'Gestuz' show, Runway, Spring Summer 2023

Copenhagen Fashion Week (CPHFW) odstartoval druhý týden v srpnu v dánském hlavním městě. Zde oblíbený týden módy probíhá dvakrát ročně a tentokrát se již počtvrté propojil s nadnárodním gigantem Zalando, především proto, aby se zaměřil na téma udržitelnosti. Součástí tříleté spolupráce mezi Zalandem a CPHFW je Cena udržitelnosti (Zalando Sustainability Award), jejímž cílem je podpořit módní značky v hledání udržitelnějších alternativ a ocenit strategie, které přispívají k méně škodlivé budoucnosti módního průmyslu. Jak to tentokrát dopadlo? Bylo se na co dívat!

Ve znamení crop-top střihů a sexy průstřihů!

Musíme říci, že nás na kodaňském týdnu módy překvapilo hned několik značek! Většinu z nich neznáme, ale můžete si jejich modely zakoupit na Zalandu. 

Otevřít v galerii (6)
'Gestuz' show, Runway, Spring Summer 2023Zdroj: Profimedia
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

Gestuz je značka, která myslí na moderní ženu. Vyrábí oblečení, které se hodí do šatníku každé ženy, protože záleží na každé z vás, co si vyberete. Z přehlídky nás nejvíce zaujal tento džínový komplet, který je strašně sexy, ale zároveň na pohodu. Dokážeme si ho představit na denní nošení, ale i na večerní kino či akci. Vytažené kalhotky a odhalené bříško tomu dodávají pořádný odvaz!

Otevřít v galerii (6)
Iso.Poetism by Tobias Birk Nelson show, Runway, Spring Summer 2023
Iso.Poetism by Tobias Birk Nelson show, Runway, Spring Summer 2023Zdroj: Profimedia

Poetismus od Tobiase Birka Nielsena je současný značkový projekt založený na myšlence šíření extrémně relevantních emocionálních témat. Ano, kolekce od této značky opravdu působí vesmírně, kosmicky a srší z toho budoucnost. Nejvíce nás zaujal tento bílý model - krátký bílý top za krk doplnění spodním filtrovaným topem a filtrovanými rukávy. k tomu takové bílé volné pracovní kalhoty kapsami. Kam byste si tento jedinečný model oblékly?

Otevřít v galerii (6)
Jade Cropper show, Runway, Spring Summer 2023
Jade Cropper show, Runway, Spring Summer 2023Zdroj: Profimedia

Jade Cropper zdůrazňuje synergické efekty vytvořené nekonvenční souhrou spojení energie ulic s elegantními a módními kousky, které mění status multifunkčního oblečení. Kolekce jsou definovány Jadeovým podpisem a současným výrazem s důrazem na všestrannost, vynalézavé detaily, nedokonalost a dekonstruovaný design. Jade Cropper chce zpochybňovat tradice, znovu objevovat a podporovat multifunkční oděvy. A to se projevilo v kolekci pro rok 2023. Průsvitný vyzývavý crop-top ve spojení s rafinovanou sukní s průstřihy vypadá naprosto senzačně. Líbí se nám průsvitná látka na topu, a nedokonale zastřižené okraje sukně!

Sexy výrazné barvy a střihy!

Otevřít v galerii (6)
Baum und Pferdgarten, Runway, Spring Summer 2023
Baum und Pferdgarten, Runway, Spring Summer 2023Zdroj: Profimedia

Baum und Pferdgarten, založený v Kodani v roce 1999, je jedním z předních dánských módních domů. Jejich nadčasové a designově vedené kolekce jsou plné nečekaných hravých kontrastů. A tento model je důkazem toho, jak hravé kolekce značka předvádí. Neuvěřitelně se nám líbí kombinace růžové košile s růžovým spodkem a výrazně růžovými ponožkami v sandálkách. Rok 2023 se má na co těšit. 

Otevřít v galerii (6)
Rabens Saloner, Runway, Spring Summer 2023
Rabens Saloner, Runway, Spring Summer 2023Zdroj: Profimedia

Podstatou značky Rabens Saloner je pocit, že vše je vyrobeno srdcem. Oděvy jsou často ručně vyráběné a ručně barvené tradičními řemeslnými metodami, a proto žádné modely nejsou úplně totožné. My jsme si v kolekci pro 2023 vybraly tyto krásné lehké a vzdušné šaty, které jsou trendy již letošní rok a my se do nich doslova zamilovali. Řasení, krásná hedvábná struktura a lesk, radost pohledět. 

Otevřít v galerii (6)
Rotate show, Runway, Spring Summer 2023
Rotate show, Runway, Spring Summer 2023Zdroj: Profimedia

ROTATE je značka od Birger Christensen vytvořená ve spolupráci s kreativními řediteli značky, influencerkami Jeanette Madsen a Thorou Valdimarsdottir. ROTATE se zaměřuje na vytváření kýžených stylů pro speciální události a sexy pojetí této značky od minišatů, kostýmů a doplňků dosáhlo celosvětového úspěchu u předních prodejců po celém světě. A není se čemu divit! Nás doslova nadchly tyto vzdušné rozevláté šaty v růžové barvě. Hluboký výstřih a průsvitná látka tomu dodávají opravdu luxusní, ale zároveň vyzývavý look. Na letní oslavu ideální!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze