Top hledané
Výsledky (0)
12. - 15. října se noční Praha promění v říši světel a vizuálního umění. Nabízíme vám TOP 5 instalací, které 5. ročník SIGNAL festivalu přináší.

TOP 5 letošního SIGNAL festivalu

Eva Ledecká
06. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
světelný tunel Beyond, Staroměstké náměstí

Protože je cílem festivalu rozšířit ho do více pražských oblastí, jsou letos pro návštěvníky nově připraveny trasy dvě. Trasa Centrum má 15 zastávek, její délka je 5,8 km a můžete ji projít přibližně za 3,5 hodiny. Trasa Vinohrady má zastávek 5, její délka je 2,2 km a obejít ji můžete za hodinu a půl.

Přinášíme 5 highlihtů letošního ročníku!

TOP Z TRASY CENTRUM

3D videomaping a světelný tunel

Na Tyršově domě bude probíhat 3D videomapingová projekce s názvem Multiverse, kterou má na svědomí španělský tvůrce Filip Roca. Neměli byste si nechat ujít ani světelný tunel s názvem Beyond, do kterého budete moci vstoupit na Staroměstském náměstí.

Interaktivní piano HEARDT

Na luxusní interaktivní piano obklopené konstrukcí ve tvaru obřího srdce s názvem Heardt (kombinace anglických slov „srdce“ a „být slyšen“) si budete moci zahrát v Haštalské ulici. Piano, které získalo také pozvání na americký festival Burning Man, svým světlem odpovídá na hru hráče a divák se tak může stát samotným aktérem.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Chapadla v zahradě Anežského kláštera

Svou vlastní přítomností budete moci jako diváci modifikovat světelná a zvuková chapadla chobotnice od německých umělců RaumZeitPiraten. Projekt Octopus Garden bude navíc podtržen luxusním okolním prostředím zahrady Anežského kláštera.

TOP Z TRASY VINOHRADY

Novinka na kostele sv. Ludmily

Videomaping na kostele sv. Ludmily na náměstí Míru bývá tradičně jednou z nejnavštěvovanějších projekcí. Letos na něm bude spuštěno umění francouzského tvůrce Yanna Nguemy, jenž je v současné době špičkou svého oboru. To však není všechno!

K oslavě 5. narozenin se každý večer ve 23:00 znovu odehraje všech 5 videomapingů, které pro tuto dominantu Prahy 2 za celou dobu konání festivalu vznikly. Můžeme se tedy těšit na opravdu luxusní zážitek!

Vladimir 518 a Man Machine

Jedna z nejvýraznějších osobností naší kulturní scény, hudebník a výtvarník Vladimir 518  vytvořil společně s dalšími tvůrci v rámci audiovizuálního projektu SPAM takřka živoucí bytost, instalaci Man Machine. Předpokládá se, že se letos stane nejfotografovanějším objektem, a tak byste ji rozhodně měli navštívit i vy. Jedná se v podstatě o stroj, sochu, která je tvořena mnoha audiovozuálními komponenty, jako jsou hlavy, projektory, blindery nebo lasery. K vidění bude v TJ Sokol Vinohrady.

Součástí luxusního festivalu je i doprovodný program, galerijní zóna zahrnující 4 galerie a sekce SIGNAL CALLING, ve které se představí zajímavé projekty mladší generace. Veškeré informace naleznete na stránkách festivalu včetně mapy ke stažení. Přejeme vám luxusní audiovizuální zážitky!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze