Top hledané
Výsledky (0)

5 filmů roku 2018, které si zaslouží Oscara!

Jana Fikotová
05. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Bohemian Rhapsody

Za rok 2018 se natočilo mnoho filmových hitů i propadáků. Naše redaktorka je v kině jako doma, a proto pro vás vybrala 5 nejlepších filmů, které by si zasloužily Oscara! 

Bohemian Rhapsody (USA)

Oslava hudby kapely Queen a hlavně zpěváka Freddieho Mercuryho. Právě písně od Queen jsou středobodem celého snímku, jelikož se zde ukazuje, jak vznikaly. To platí i o závěrečném vystoupení na Live Aid, kdy dokonce diváci začali v sále tleskat. Nebylo ani divu, protože na plátně opravdu povstal Freddie, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě.

Režisér Bryan Singer nám dal nahlédnout skrze ikonické písně, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“ do jejich života. Film začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět.

Avengers: Infinity War - Part I (USA)

Marvel se vytasil s největším trumfem, který zakončuje desetiletou epochu své dosavadní práce. Bohužel se mi moc nelíbí rozdělení na dvě části. Přesto film přináší na stříbrná plátna nejsmrtonosnější a nejultimátnější válku všech dob. Avengers a jejich superhrdinští spojenci musí riskovat úplně vše a pokusit se porazit mocného Thanose dřív, než jeho bleskový útok, provázený ničením a zkázou, zničí vesmír jednou provždy. 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Roma (Mexiko/USA)

Nestydím se za sebe říci, že se jedná o jeden z nejlepších filmů posledních let. Neobyčejně natočený film o obyčejném životě. Díky přirozeným hereckým výkonům se do filmu natolik vcítíte, že si budete připadat, jako by jste tyto události prožívaly s nimi. Roma je krásným filmem o silných ženách a matkách, které se musí vyrovnat s nepřízní osudu, ať už jde o lásku, odvahu, naději, smutek či krutost. Cuarónův film kritici titulují “filmem roku“ a ne nadarmo ho magazín Time označil za “doposud nejkrásnějším a nejdojemnějším filmem”.

Ready Player One: Hra začíná (USA)

Knihu neznám a ani trailer mě vůbec nezaujal, takže kdybych měla na něj dát, do kina se určitě nevydám. Samotný film mě však ohromil. Byla to zcela jiná liga, než jsem si myslela. Steven Spielberg nezklamal a znovu dokázal, že patří mezi filmařské legendy.

Děj filmu je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday. Po své smrti odkáže své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde velikonoční vajíčko ukryté někde v OASIS.

Zrodila se hvězda (USA)

Přestože jsem viděla hodně hudebních filmů, tento mě naprosto dostal. Naprosto geniální herecký výkon podtržený výborným zpěvem Bradlyeho Coopera, který film natočil i jako svou prvotinu. Nadšená jsem byla i ze skvělého hereckého výkonu zpěvačky Lady Gaga. Kromě romantiky jsem byla ráda i za dramatickou část filmu. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga).

Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze