Top hledané
Výsledky (0)
Přijměte pozvání do 4 nejkrásnějších hradů a zámků Česka!

PO ČESKU: Hrady a zámky hlásí otevřeno. Toto musíte dodržovat při prohlídkách!

Eva Ledecká
26. května 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Státní zámek Lednice

25. května se v rámci uvolňování restrikcí spojených s nemocí Covid-19 konečně otevřely interiéry hradů a zámků. Všichni tak opět máme příležitost nahlédnout do těch nejkrásnějších prostor, které nám tu z historie zůstaly. Návštěvníci i pracovníci však musí dodržovat jistá pravidla.

Národní památkový ústav už 10. března rozhodl o uzavření všech památkových objektů, které mají celoroční provoz a bylo posunuto zahájení hlavní návštěvnické sezóny. Zahrady a parky byly znovu otevřeny 11. května a od 25. května se otevřely i vnitřní prostory.

Pokud se ale vydáte do kteréhokoliv českého zámku nebo hradu v těchto dnech, musíte mít nasazenou roušku. Vedle pokladen a u vstupů by měla být dezinfekce na ruce, lidé by se neměli shlukovat a měli by držet mezi sebou rozestupy. Tam, kde mají informační dotykovou obrazovku, nebude pravděpodobně fungovat a na některých místech je omezen počet osob na prohlídku, nebo je prohlídek méně.

Určitě to vás, kteří hrady a zámky rádi navštěvujete, neodradí. A proto jsme tu my s naším výběrem čtyř nejkrásnějších hradů a zámků v Čechách a na Moravě!

Vila na prodej - Klánovice - 465m
Vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

Hrad Karlštejn

Karlštejn je nejznámější český hrad. Stal se objektem mnoha kameramanů, byl tu mimo jiné natočen slavný film Noc na Karlštejně. Hrad byl postaven v první polovině 14. století za Karla IV. jako místo pro uložení královských pokladů. Vede k němu strmá cesta vzhůru, ale vyplatí se jí zdolat!

Mapa: ZDE

Tip na restauraci: Pizza Metro, Černošice

Tip na ubytování: Hotel Karlštejn & SPA (pokoj deluxe s výhledem na hrad 3 900 Kč pro 2 osoby na noc)

Otevřít v galerii (8)
Karlštejn
KarlštejnZdroj: pixabay.com
Hotel Karlštejn & SPA Zdroj: Booking.com

Státní zámek Hluboká nad Vltavou

Původně strážní hrad byl postaven v polovině 13. století. Svou dnešní podobu mu dali Schwarzenbergové, kteří ho stavebně upravili v barokním a posléze v romantickém stylu. Že vám tato krásná stavba něco připomíná? Předlohou přestavby byl královský zámek Windsor a podoba tu skutečně je! A jakou zajímavost Hluboká ukrývá? Určitě každého zláká unikátní sbírka stříbra, která je nedílnou součástí místního mobiliáře. Je velkolepá, stejně jako celé toto architektonické dílo!

Mapa: ZDE

Tip na restauraci: Paluba Restaurant, České Budějovice

Tip na ubytování: Wellness Hotel Diamant, Hluboká nad Vltavou (apartmá na noc pro dvě osoby - 5 900 Kč)

Otevřít v galerii (8)
Zámek Hluboká
Zámek HlubokáZdroj: pixabay.com
Wellness Hotel Diamant, Hluboká nad VltavouZdroj: Booking.com

Státní zámek Lednice

Tento překrásný zámek s rozlehlým parkem patří k našim nejnavštěvovanějším památkám. Park má rozlohu 200 ha a je to jeden z největších parků v Evropě! Najdete tu skleník s palmami, benátskou kašnu, čínský pavilon, římský akvadukt nebo umělou zříceninu Janův hrad. Sledujte na stránkách aktuální situaci a až to půjde, nenechte si ujít svezení loďkou po areálu.

Mapa: ZDE

Tip na restauraci: U Tlustých, Lednice

Tip na ubytování: Zámecký hotel Lednice (dvoulůžkový pokoj za noc - 2200 Kč)

Otevřít v galerii (8)
Zámek Lednice
Zámek LedniceZdroj: LP Life
Zámecký hotel LedniceZdroj: Booking.com

Hrad Bítov

Najdete ho na soutoku řeky Želetavky a Dyje. Hrad Bítov z 11. století je považován za nejromantičtější český hrad a jeden z nejstarších na Moravě. Zajímavostí je, že tady najdete největší sbírku vycpaných psů na světě – v hradní zoosbírce jich je 49! Hrad v novogotickém stylu má překrásnou zahradu a restauraci.

Mapa: ZDE

Tip na restauraci: HoZpoda, Znojmo

Tip na ubytování: Hotel La Port, Dyjákovičky, okres Znojmo (dvojlůžkový pokoj Superior za noc - 2000 Kč)

Otevřít v galerii (8)
Hrad Bítov - sbírka vycpaných psů
Hrad Bítov - sbírka vycpaných psůZdroj: facebook/Bítov
Hotel LA PORT, DyjákovičkyZdroj: Booking.com
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze