Top hledané
Výsledky (0)
Znělky Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech by mohly být směle považovány za samostatnou filmovou sekci. Každým rokem všichni očekáváme, s čím luxusním režiséři přijdou tentokrát.

TOP znělky karlovarského festivalu. Pamatujete si je?

Eva Ledecká
26. června 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Tros Sketos, plakát ke 37. ročníku MFF KV

Od 43. ročníku, což bylo v roce 2008, získaly festivalové znělky jednotný kabát, který se rok od roku mění v hlavních postavách a příběhu, který vypráví. Tvůrci těchto posledních znělek, které tak tvoří dlouhodobou značku MFF Karlovy Vary, jsou reklamní režiséři Ivan Zachariáš a Martin Krejčí.

Každý rok se díky nim můžete těšit na luxusní černobílé mikropříběhy, ve kterých hrají významné osobnosti filmového průmyslu, které získaly Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Ve vedlejších rolích... Křišťálový globus!

Zatímco slavné osobnosti stříbrného plátna se ujímají hlavních rolí, vedlejší roli vždy hraje Křišťálový glóbus. Miloš Forman si s ním rozbije prášky, Věra Chytilová upadlou kouli přilepuje k postavě lepící páskou, Danny De Vito s ním praští po telefonu, který ho ráno budí ze spánku, Andy Garcia s ním rozbije dveře do zamčené luxusní vily, Helen Mirren se hororově zjevuje na různých místech. Letos má ve znělce hrát Casey Affleck. Co nás asi čeká, těšíte se?

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město, Praha 1

Znělky před mikropříběhy

Před tím, než se do nich pustil Zachariáš a Krejčí, byl slavným tvůrcem znělek režisér David Ondříček. Velice originální, surrealistická až někdo by řekl „psycho“ je znělka 41. ročníku. Znělka 40. ročníku sleduje osudy narozeného chlapce až do jeho 40 let (tehdejší stáří festivalu) s velkým luxusním karnevalem v době jeho čtyřicetin. Znělku doprovází slogan Život začíná po čtyřicítce! 39. ročníkem filmového festivalu nás doprovázel mladý výrostek, který ukrdl lístek do kina chlápkovi na baru v Hotelu Thermal a potom před ním prchal. V jedné verzi si zahrál Jiří Bartoška, v další Marek Eben a ve třetí Eva Zaoralová.

Mikuláš Macháček ze Studia Najbrt se postaral o znělku 42. ročníku, která je jako jediná animovaná. No a samozřejmě nezapomenutelná je luxusní trojice znělek skupiny Tros Sketos od Davida Ondříčka, které excelovaly na 37. ročníků.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze