Top hledané
Výsledky (0)
Za božská těla platí nejvyšší cenu

Tohle byste nechtěli zažít! "Dokonalý" život modelek má pár ošklivých vad

Simona Deutou
17. června 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
žena

Bohužel stále platí, čím hubenější modelka, tím vyšší má šanci na úspěch. Módní průmysl začal sice dávat do popředí i ženy plnějších tvarů, ale agentury stále baží po štíhlé kráse!

Na fotografiích jsou dokonalé a krásné, není ale žádným tajemstvím, že kvůli podvýživě nosí modelky dětské oblečení, z jejich "luxusního" života jim padají vlasy, krvácejí dásně, často jsou oběťmi výsměchu a výjimkou není sexuální obtěžování či prostituce. Už třináctileté holčičky drží diety a musí se umět tvářit sexy. Neustále se porovnávají a kontrolují váhu. Není výjimkou, že krásné modelky, které my obdivujeme a vzhlížíme k nim, si velmi často připadají ošklivé a mají více mindráků než my, obyčejné smrtelnice.

Je běžné, že modelky cestují na casting přes půl země a vlastně ani pořádně nevědí o jakou kampaň jde. Je to hop nebo trop. Neustálé čekání na chodbách, odkud se dostanou na casting, je také součástí "modelingové hry".

Řekněte mi, kdo vlastně vymyslel, že musí modelky splňovat míry 90-60-90? Asi jen bůh ví... Pokud se podíváte do tabulek nejslavnějších modelek, přesně tato čísla vládnou světu! Není se pak čemu divit, že místo oběda jí modelky namočenou vatu v pomerančovém džusu nebo jedno jablíčko denně. Míry nejsou však jedinou podmínkou úspěchu. Na castingu buď do představy klienta zapadáte nebo nikoliv. Kudrnaté vlasy nebo barva pleti vás vyřadí ani nemrknete.

Začínáte s modelingem? Počítejte s peklem..

Mladé modelky, které se snaží v nablýskaném světě módy prorazit, si procházejí doslova peklem. Většinou bývají ve stísněných podmínkách, které jsou horší než na koleji. Mnohokrát se dostávají do nepříjemných situací spojených se sexuálním obtěžováním. Návrhy od fotografů a "odborníků" v módním světě k nim doléhají denně a je na nich, jak se s nimi poperou. Strašná představa, že tohle se děje třeba právě našemu dítěti, že? Kdyby mě zastavil scout z modelingové agentury a zeptal se, jestli nechci přijít s dcerou na casting, odpovím mu ve vteřině:

"Na to zapomeňte!"

Těhotenství je další věc, která modelky trápí. Své o tom prozradila nizozemská modelka Victoria's Secret Romee Strijd, které byla diagnostikována nemoc PCOS (Syndrom polycystických ovarií), právě díky jejímu hektickému životu modelky. Se svým partnerem jsou spolu více než 10 let a z toho 7 let její tělo nefungovalo tak, jak by mělo. Byla bez menstruace a nedařilo se jí otěhotnět. Pro každou z nás je toto téma choulostivá záležitost a těžko se nám o ní hovoří. Touha této modelky po rodině byla obrovská a proto se rozhodla navštívit odborníky. Pokud by se totiž léčba zanedbala, mohla by nemoc způsobit vážné komplikace. 

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Verdikt lékařů zněl: "Vaše tělo je v neustálém stresu!" Modelka a ve stresu? Vždyť přece andílci od "Viktorky" jsou šťastné ženy, které svým životním stylem inspirují celý svět. Jenže.. Právě ty nejslavnější modelky Victoria's Secret cvičí 7 dní v týdnu a kontrola jídla je o dost výraznější než u obyčejných smrtelníků. Není se ale čemu divit. Módní přehlídka tohoto luxusního spodního prádla je nejsledovanější na světě a stojí více než 12 milionů dolarů. Tady prostor pro nedokonalá těla jednoduše není.

Romee říká, že neustálé cestování, časové posuny, každodenní cvičení a přehnaná kontrola jídla přinesla jejímu organismu šok. Proto se rozhodla změnit životní styl, zpomalila tempo tréninků a pravděpodobně jí pomohla i karanténa, jelikož po jejím ukončení oznámila světu se slzami v očích, že konečně čeká miminko.
Mluví také o tom, jak je důležité zpomalit a dopřát tělu to, co potřebuje. Nikdy nepociťovala stres, protože být jedním z "andílků" byl její celoživotní sen a byla celou tu dobu šťastná. Faktem ale zůstává, že celoživotní odříkání se nějak na tělu projevit musí.

Přes tohle všechno, co o modelkách spousta z nás ví, chceme být my ženy i nadále klamány, chceme slyšet, že po zázračných koktejlech a pilulkách zhubneme a budeme mít míry modelek, že ten a ten krém na celulitidu nám ji vyzmizíkuje přes noc a po zázračném šamponu se z našich jemných vlasů stane lví hříva. Téma vrásky, poprsí a plastické operace jsou také stále v kurzu a přitom voláme po přirozenosti a opravdových, nepřikrášlených ženách v reklamách, u kterých bychom si všimly alespoň jednoho nenápadného špeku na břiše.

I když se módní průmysl postupně začíná měnit, stále je to běh na dlouhou trať. Už nám pouze zbývá věřit, že tento obchod s manekýnami, které trpí poruchami příjmu potravy, jednou provždy skončí a dostane se do popředí přirozenost.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze