Život s transplantovanými plícemi: Mají je i herec nebo pilot Formule 1

Ročně posíláme do Prahy kolem pěti plic na transplantaci. Životy Slováků jsou v rukách českých chirurgů
07. prosince 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Slovenští pacienti musí za transplantací plic cestovat do Prahy a ne do Vídně, jak tomu bylo doposud. Rakušané zrušili se Slovenskem smlouvu. Ministerstvo zdravotnictví SR se proto obrátilo na Česko, které se spoluprací souhlasilo.

Akční hrdina Sylvester Stallone, telenovelový herec Toño Mauri a jeho dcera Carla Mauri.

Transplantace plic patří mezi nejkomplikovanější chirurgické zákroky. Trvá průměrně 6 – 8 hodin. Na Slovensku se tento výkon dokonce vůbec nedělá a v České republice realizuje transplantaci plic pouze jedno pracoviště - III. chirurgická klinika 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol. Dobrá zpráva je, že slovenští pacienti zde mají dveře otevřené.

„Transplantace plic se na Slovensku neprovádějí, jelikož odhadovaný roční počet výkonů si zavedení programu v minulosti nevyžádal, resp. zvládnutí operativy a pooperační péče vyžaduje zkušenosti a určitý stupeň rutiny, kterého se těžko dosahuje při nízkém počtu výkonů. Od roku 2018 je téma zavedení transplantací plic na Slovensku otevřené a diskutované, hledají se možnosti, jak program spustit. S programem se počítá i v rámci optimalizace sítě nemocnic – v jednom národním centru,“

vyjádřilo se pro LP-Life.cz Ministerstvo zdravotnictví SR.

Pražská nemocnice v Motole začala s transplantacemi plic slovenských pacientů

Lékaři ve Fakultní nemocnici Motol transplantovali plíce první slovenské pacientce 5. března 2018. Memorandum podepsali ministři SR a ČR v říjnu 2017. Díky této dohodě mají pacienti ze Slovenska zajištěny transplantace plic v Praze.

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha, Praha 1
Operace plic.
Operace plic. • Zdroj: Unilabs

Transplantace plic není běžný zákrok, je třeba mít dárce s vhodným orgánem. Proto se pacienti zapisují na seznam čekatelů a než je operují, žijí se svými poškozenými plícemi. Slovenští pacienti jsou zařazeni na čekací listinu pro transplantaci plic v České republice spolu s českými pacienty.

„Slovenští pacienti jsou průběžně zařazováni na čekací listinu v České republice. Aktuálně (dle údajů od MUDr. A. Šenkové) jsou na společné čekací listině čtyři slovenští pacienti, u dalších čtyř byla letos transplantace provedena, osm slovenských pacientů je v přípravě na zařazení na čekací listinu, v níž je aktuálně celkem cca 60 pacientů,“

vysvětluje Ministerstvo zdravotnictví SR.

„Co se týče dárcovství, plíce jsou nejproblematičtější orgán, protože na rozdíl od srdce, jater či ledvin potřebují v těle dárce skutečně jemné zacházení – jinak ztratí svou funkci. Také v porovnání s transplantacemi jiných orgánů jsou v tomto případě největší pooperační komplikace a nejhorší dlouhodobé výsledky,“

vysvětluje přednosta kliniky prof. MUDr. Robert Lischke, PhD.

Přímo ve FN Motol se nachází centrum, v němž jsou soustředěni pacienti z České a v současnosti už i ze Slovenské republiky. Těm dosud prováděli tento zákrok lékaři v Rakousku, kteří však oznámili, že už nemají dostatečné kapacity. Aktuálně se transplantace slovenských pacientů realizují právě v Motole. Předtransplantační a potransplantační péči poskytuje pacientům Centrum přípravy pacientů na transplantaci plic a potransplantační péče při Klinice pneumologie a ftizeologie Slovenské zdravotnické univerzity a Univerzitní nemocnice Bratislava v Bratislavě-Ružinově.

Jak se zákrok provádí

Čeští lékaři provedli současně transplantaci srdce a plic. Na snímku Robert Lischke (vpravo), přednosta III. chirurgické kliniky FN v Motole a Jan Pirk (uprostřed) z Institutu klinické a experimentální medicíny.
Čeští lékaři provedli současně transplantaci srdce a plic. Na snímku Robert Lischke (vpravo), přednosta III. chirurgické kliniky FN v Motole a Jan Pirk (uprostřed) z Institutu klinické a experimentální medicíny. • Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia

Chirurg začíná velkým řezem v oblasti hrudníku, jehož prostřednictvím odstraní staré plíce. Potom operační tým připojí nové plíce k hlavním dýchacím cestám a krevním cévám. Po obnovení potřebných funkcí řez uzavře a pacient je přesunut na jednotku intenzivní péče. Průměrná operace jedné plíce může trvat 4 až 8 hodin. Pokud se transplantují obě strany plic, proces může trvat až 12 hodin.

Rizika transplantace

Tělo však může nový orgán odmítnout. Může dojít k tomu, že imunitní systém příjemce transplantované plíce napadne, jelikož je považuje za nemocné. To může vést až k úplnému selhání darovaných plic. Další těžké komplikace mohou vyplynout z léků užívaných k prevenci odmítnutí. Tyto léky se nazývají imunosupresiva a snižují imunitní odpověď. Díky nim je méně pravděpodobné, že tělo nové plíce napadne. Imunosupresiva však zvyšují riziko infekcí. Další rizika transplantace plic jsou krvácení a krevní sraženiny, rakovina a malignita v důsledku imunosupresiv, cukrovka, poškození ledvin, problémy se žaludkem a řídnutí kostí.

Které diagnózy jsou k transplantaci plic indikovány nejčastěji?

Transplantace se provádí u pacientů s terminálním selháním plic na základě fibrózy plic, cystické fibrózy, plicní arteriální hypertenze a nebo chronické obstrukční plicní nemoci.

„To jsou 4 nejčastější diagnózy. Do toho vstupuje skupina pacientů, které indikujeme k retransplantaci. Transplantované plíce totiž postupem věku ztrácejí svou funkci a jediné řešení jak prodloužit život je jejich výměna,“

říká profesor Lischke a jedním dechem doplňuje, že díky technologickému pokroku počet retransplantací celosvětově stoupá.

Plíce musíme dát tomu, kdo z nich bude nejlépe profitovat

 Cvičící žena.
Cvičící žena. • Zdroj: Freepik

V týmu, který rozhoduje o definitivním zařazení pacienta na čekací listinu, je kromě jiných odborníků také psycholog. Proč? Protože lékaři musí mít jistotu, že pacient bude svědomitě dodržovat léčbu.

„Problematika transplantace solidních orgánů je spojena s velkým etickým dilematem, protože rozdělujete něco, čeho je málo a musíte to rozdělit spravedlivě. Pacienti někdy řeknou, zkusme to a když to nevyjde, budeme to akceptovat. My to však akceptovat nemůžeme, protože plíce musíme dát někomu, kdo z nich bude nejlépe profitovat. Proto jsou pacienti velmi důkladně vyšetřováni a hledají se případné kontraindikace, které by mohly úspěch transplantace znemožnit,“

vysvětluje profesor.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Fatální chyba! Ženě transplantovali plíce infikované koronavirem. Nepřežila...

V Michiganu zemřela pacientka 61 dní po transplantaci plic, které byly infikovány koronavirem, informoval portál NBC News. Nic nenasvědčovalo tomu, že dárkyně, která se smrtelně zranila při dopravní nehodě, byla pozitivní. Rentgen hrudníku byl čistý a test negativní.

 Lékaři se dívají na snímek plic.
Lékaři se dívají na snímek plic. • Zdroj: Freepik

Lékaři ve Fakultní nemocnici v Ann Arbor, kde pacientka transplantaci podstoupila, však začali tyto výsledky koncem loňského roku zpochybňovat, když se její stav zhoršil. Dospěli k závěru, že dárkyně měla covid-19, přičemž další hledání souvislostí ukázalo, že její plíce infikovaly nejen pacientku, ale i chirurga. Šlo tak vůbec o první potvrzený případ pacienta infikovaného darovaným orgánem.

Známé osobnosti

Toño Mauri

Toño Mauri.
Toño Mauri. • Zdroj: Profimedia

Pokud jste sledovali telenovelu Právo na lásku, určitě si vzpomínáte na postavu Alonsa, bezhlavě zamilovaného do Cristiny. Během sňatku s Cristinou se však rozhodne se jí vzdát a nechat jí svobodu, aby mohla být šťastná s Victorem Manuelem. Málokdo asi ví, že představitel postavy Alonsa z této telenovely musel kvůli covidu absolvovat oboustrannou transplantaci plic.

Toño Mauri po operaci s personálem nemocnice.
Toño Mauri po operaci s personálem nemocnice. • Zdroj: Nemocnice UF Health Shands

Robert Goulet

Robert Goulet.
Robert Goulet. • Zdroj: Profimedia

Goulet byl veteránem divadelních prken i koncertních pódií. Svůj debut na Broadwayi absolvoval už v roce 1960 rolí v muzikálu Kamelot. Největší hudební úspěch zaznamenal v roce 1962, kdy získal cenu Grammy jako nejlepší nováček. Po posledním vystoupení si začal stěžovat na problémy s dýcháním. O deset dní později už byl v nemocnici. Goulet zemřel na plicní fibrózu během čekání na transplantaci plic.

Niki Lauda

Niki Lauda.
Niki Lauda. • Zdroj: Profimedia

Legenda F1 Niki Lauda podstoupil transplantaci plic ve Vídni. Zprávy uváděly, že Niki si z Ibizy přivezl takzvanou letní chřipku, která zasahuje imunitu, projevuje se horečkou, zimnicí a kašlem. Lauda údajně onemocnění podcenil a musel být letecky převezen do nemocnice ve Vídni. Další zprávy zmiňovaly jeho související problémy s ledvinami.

Legenda F1 Niki Lauda.
Legenda F1 Niki Lauda. • Zdroj: Profimedia

Rakušan už v minulosti transplantace absolvoval. V devadesátých letech mu vyměnili obě ledviny.

„Byl jsem na tom hůře než tehdy. Teď jsem byl v nemocnici déle a v podstatě žiji třetí život,“

přiznal pro italský magazín Gazetta dello Sport.

Alex Pangman

Alex Pangman.
Alex Pangman. • Zdroj: Profimedia

Mladá jazzová hudebnice z Toronta, které diagnostikovali cystickou fibrózu krátce po narození, žije naplno, jezdí na koních, je úspěšnou zpěvačkou, jejíž první album produkoval v roce 1999 legendární Jeff Healy. Operace se konala v Torontu v roce 2008. Pangman se nikdy nedozvěděla, kdo byl jejím zachráncem.

„Dal mi všechno“,

dodává Alex.

Kathlyn Chassey

Kathlyn Chassey.
Kathlyn Chassey. • Zdroj: Reagan UCLA Medical Center

Nejen celebrity potřebují transplantovat plíce. Existují situace, kdy právě celebrity pomáhají obyčejným lidem sehnat nový orgán.

Peter William Mayhew.
Peter William Mayhew. • Zdroj: Profimedia

Rodiče dívky jménem Kathlyn Chassey se už obávali nejhoršího. Jedinou její nadějí byla transplantace plic. Všechny nemocnice ji však odmítly s odůvodněním, že její případ je riskantní. Rodiče se ale odmítli vzdát a oslovili Petra Mayhewa, představitele obra Žvejkala ve filmové sérii Hvězdné války.

Peter William Mayhew, představitel obra Žvejkala ve filmové sérii Hvězdné války.
Peter William Mayhew, představitel obra Žvejkala ve filmové sérii Hvězdné války. • Zdroj: Profimedia

Mayhew prostřednictvím sociálních sítí požádal nemocnice o pomoc. Podařilo se a Kathlyn byly úspěšně transplantovány nové plíce.

Věděli jste, jaký je průměrný výhled přežití pacientů po transplantaci plic? 90 % přežije 1 rok, 55 % přežije 5 let, 40 % přežije 10 let. Nejdéle žijící slovenský pacient přežívá s novými plícemi 19 let.

Zdroje: Lekar.sk, Unilabs, Národný portál zdravia, Pravda, Kurier.at, CBS Los Angeles, NBC NEWS, vlastní dotazování

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
137 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu, Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Pronájem luxusního bytu, Praha 5 - Smíchov

2 + KK 68 m², bal. 6 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6
Praha 6

Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
44 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
29 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej - Praha

9 + 1 364 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m

2 + KK 108 m², ter. 32 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m

5 + KK 249 m², bal. 10 m², ter. 16 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 400m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 400m

6 + KK 400 m², ter. 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

3 + KK 100 m², bal. 13 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ
Okolí Prahy

Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ

6 + KK 812 m², ter. 22 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2
Praha 5

Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2

2 + KK 53 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks