Top hledané
Výsledky (0)
Nenechte se zmást. Trashpresso není žádný kávovar nebo speciální druh kávového nápoje, i když tím název možná lehce zavání. Tento přístroj lisuje odpad a dokáže z nich vyrobit stavební dlaždice.

Recyklace v odlehlých místech světa je možná díky revolučnímu Trashpressu!

Eva Ledecká
10. července 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta čtení

Někdy se může zdát, že už je snad v dnešní době všechno vyrobeno. Situace, které nově nastávají, však ženou lidstvo k navrhování a výrobě stále nových strojů. Arthura Hanga navedl současný problém s přemírou odpadů, které zaplavují zeměkouli, k vytvoření Tresspressa. Představuje jeden ze způsobů, jak odpady využít k našemu prospěchu.

Dlaždice z plastových odpadů

Dokáže recyklovat až 50 kg odpadů za hodinu. Ten je přeměněn na architektonické dlaždice, které jsou velmi univerzální a odolné, což umožňuje širokou škálu jejich použití. Mohou mít dekorativní úlohu v interiéru i exteriéru nebo sloužit jako podlahové krytiny.

„Tlačit se do limitů je jediná cesta jak zlepšovat a inovovat.“

Architekt a konstruktér Arthur Huang a JarvisLiu založili v roce 2005 společnost Miniwiz. V roce 2007 vyvinula svůj průlomový projekt HYmini – přenosný větrný solární generátor vyrobený z recyklovatelného elektronického plastového odpadu a použitého recyklovaného papíru.

V roce 2017 představili světu Trashpresso, první mobilní stroj na recyklaci plastových a textilních odpadů na světě. Cílem je přinést recyklaci i do izolovaných komunit po celém světě na mobilní platformě. I na odlehlých místech světa je totiž situace stejná jako ve velkých městech: plastové odpadky, které tam přinesou návštěvníci, stejně jako tady končí i tam v řekách a poté v oceánech.

Svou novinku předvedli v Pekingu, na náhorní plošině Yushu v Tibetu, v Šanghaji během Dne země, ve státech severní Ameriky, ale také v Evropě – na letošním Design Weeku v Miláně i londýnském Design Festivalu.

Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m
Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m, Praha 4

Miniwiz – technologický průkopník v oblasti energetiky a životního prostředí

V roce 2015 Světové ekonomické fórum nazvalo firmu Miniwiz jako technologického průkopníka v kategorii Energetika, životní prostředí, infrastruktura. A vypíchla pozitivní dopad činnosti společnosti na světové prostředí a hospodářský rozvoj. Arthur Huang přeměňuje od roku 2005 odpadky v nábytek, budovy, doplňky a dokonce i malé letadlo.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze