Top hledané
Výsledky (0)
Svatba u moře není už dávno výjimečná. Co zkusit hory?

Chcete být v roce 2024 trendy? Uspořádejte svatbu v Itálii, Alpách nebo na Bali

Michaela Hanelová
25. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Svatba u moře je přáním každé ženy

Rok 2024 je v plném proudu - a už se začínají řešit svatby! Muži často volbu termínu nechávají na své partnerce. Ty jsou totiž obvykle pověrčivé a věří, že by jim správné datum mohlo přinést štěstí. A rok 2024 je opravdu magický, protože je nejen přestupný, ale dvojka se čtyřkou signalizuje štěstí, lásku a harmonii. Kde budou nejlepší svatby tohoto roku a jaké destinace budou trendem? Některé jistě uhodnete, ty druhé byste možná nečekali.

Pro rok 2024 se svatební trendy výrazně posunuly směrem k větší kreativitě, živým barvám a udržitelnosti. Páry hledají unikátní způsoby, jak oslavit svůj velký den, a to se odráží v jejich volbě místa, dekorací, a dokonce i v jejich svatebním oděvu. Někteří volí klasiku, druzí chtějí něco, na co oni sami, ale ani jejich hosté nezapomenou. Podle dosavadních průzkumů a informací ze sociálních sítích se v posledních dvou letech stávají hitem svatby v zahraničí, protože páry hledají unikátní zážitky a něco, co budou moci považovat za svůj první a společný manželský zážitek. Od uvolněných plážových svateb po luxusní ceremonie v exotických destinacích, možnosti jsou neomezené. Při plánování svatby v zahraničí je však důležité vzít v úvahu logistiku, místní zákony a regulace. Jaké místa jsou tedy pro rok 2024 hitem a kam se můžete na váš velký den vydat?

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

Exotika je na prvním místě

Exotické destinace jako například Maledivy jsou stále velkým hitem. Tento tropický ráj je ideálním místem pro svatbu. S jeho bílými písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou nabízí Maledivy dokonalé pozadí pro romantickou svatbu. Další krásnou destinací, která je vhodná pro netradiční svatbu, je Bali v Indonésii. Bali je známé svou ohromující přírodní krásou a duchovní atmosférou. Svatba na Bali může zahrnovat tradiční balínské obřady a nádherné plážové lokality. U těchto lokalit platí, že si necháte podepsat takzvané prohlášení o svatbě, ale to vás neopravňuje k tomu, abyste svůj svazek manželský považovali za právoplatný.

Po svém návratu do České republiky musíte zajít na místní matriční úřad nebo radnici a svou svatbu si nechat potvrdit českými zákony. Pokud chcete něco, kde vám nebude horko, zkuste ledové hotely ve Švédsku nebo Finsku. Pro opravdu jedinečný zážitek mohou páry zvážit svatbu v jednom z ledových hotelů ve Skandinávii. Tyto hotely nabízejí nejen nevšední prostředí, ale i možnost vidět severní světlo. A pozor, k tomu všemu si můžete naplánovat projížďku na sněžném psu nebo výlet do Santovi vesnice.

Otevřít v galerii (1)
Svatba v Toskánsku je nezapomenutelným zážitkem
Svatba v Toskánsku je nezapomenutelným zážitkemZdroj: Pixabay

Moře, klasika nebo hory

Klasické svatební destinace zůstávají populární díky své romantické atmosféře a osvědčeným službám. Jedná se například o francouzský venkov, kde si můžete užít svatbu ve stylu rustikální elegance, nebo o italská města jako Florencie a Benátky, které nabízí historické památky a nádhernou architekturu. Pro ty, kdo milují přírodu a chtějí svůj den slavit uprostřed nádherných horských scenerií, jsou ideální lokality jako Švýcarské Alpy nebo kanadské Skalisté hory. Tyto místa nabízejí nejen nádherný výhled, ale i možnost svatebního obřadu na čerstvém horském vzduchu.

Pokud navíc milujete lyžování, můžete si ho naplánovat v rámci posvatební cesty a užít si chvilku zimních radovánek spolu se svým manželem. Vždy se dá spojit příjemné a užitečné. Navíc jsou Alpy místem, kam se velmi dobře dopravíte nejen osobním automobilem, ale také autobusem. A kde budou tento rok nejhezčí svatby? Vybrat ta nejhezčí města pro krásnou a dokonalou svatbu může být subjektivní, ale existuje několik destinací po celém světě, které jsou známé svou krásou a jedinečností pro konání svateb. Pokud byste se tak nemohli domluvit na místě, kde byste chtěli svatbu, zkuste následující klasiku, která bude i tento rok na předních příčkách oblíbenosti.

Paříž

Paříž je často označovaná jako Město světel nebo Město lásky. Paříž je klasickou volbou pro romantickou svatbu, na které chcete mít jen pár nejbližších přátel. Náklady na svatbu v Paříži se mohou velmi lišit, ale průměrné svatby zde mohou stát kolem 10 000 až 20 000 euro, v závislosti na velikosti a luxusu. Důležité je se vždy informovat na místě, kde byste chtěli mít nejen svůj obřad, ale také hostinu a ubytování. Pokud se rozhodnete pro svatbu ve Francii, svůj sňatek lze uzavřít na radnici, v jejímž obvodu je alespoň jeden ze snoubenců hlášen k pobytu po dobu nejméně jednoho měsíce nebo zde má obvyklé bydliště, případně zde žije jeho rodič. Jinak si po svém návratu musíte v České republice požádat o uznání a před svědky si znovu říci své ano.

Toskánsko

Toto regionální srdce Itálie je známé svou idylickou krajinou a vynikajícím jídlem. Pokud si chcete užít romantiku, kterou bude doplňovat malebné prostředí historických domků, rozhodně vyberte Toskánsko. Itálie je pro svatby jako dělaná. Svatby zde mohou stát od 15 000 euro a více, v závislosti na místě a počtu hostů. Vaše svatba, líbánky, výročí svatby nebo obnovení manželských slibů v Toskánsku mohou být spojeny s pobýváním na luxusní jachtě nebo relaxací na plážích Tyrhénského moře. Toskánské pláže jsou známé svými charakteristickými piniovými háji. V blízkosti pobřeží se nachází také malebné souostroví, jehož nejznámějším ostrovem je historická Elba, známá především díky pobytu Napoleona.

A jak jsou na tom ostatní destinace?

Svatbu můžete mít i na řeckém ostrově Santorini. To je známé svými dechberoucími výhledy na moře a bílými budovami s modrými střechami. Svatba na Santorini by se podle aktuálních informací měla pohybovat mezi 10 000 a 25 000 euro. Chcete exotiku? Bali je populární pro své exotické pláže a přírodní krásu. Svatby zde mohou být relativně levnější, s průměrnými náklady kolem 5 000 až 15 000 euro. Vždy záleží na  vašich preferencích, hotelu, ale také typu stravování a nadstandartních služeb navíc.

Zdroje: Breakingnews.de, vogue.com, brides.comtheweddingnotebook.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze