Top hledané
Výsledky (0)
Miloš Forman a jeho rodina

Tři manželky a čtyři potomci Miloše Formana

Jana Fikotová
17. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Miloš Forman

Pátek 13. bude zapsán do dějin luxusní filmové historie. 13. dubna 2018 nás opustil světem uznávaný oscarový režisér Miloš Forman (†86). Odešel obklopen rodinou a stejně tak byl i pohřben. 

Ženy Miloše Formana

Posledních 23 let mu byla po boku jeho poslední žena, spisovatelka Martina Formanová (52). V životě však nebyla jedinou jeho ženou. Osudové mu byly tři dámy, se kterými na svět přivedl dvojčata a to hned dvakrát.

První velkou láskou byla herečka Jana Brejchová (78), se kterou se seznámil při natáčení filmu Štěňata. Psal se rok 1957, ona se k němu nastěhovala a on ji brzo požádal o ruku. Vzali se v roce 1958, jenže  Forman trávil hodně času v divadle, kde podlehl kouzlu baletky a kvůli ní se s ním Brejchová rozvedla. 

Herečku Věru Křesadlovou (74) poznal při natáčení filmu Konkurs v Semaforu. Až po tom, co herečka zjistila, že je těhotná, Forman si ji v roce 1964 vzal. Narodili se mu tak první dvojčata. Syn Petr a Matěj (53), kteří jsou herci a mají vlastní divadlo. Známý je například jejich umělecký projekt Loď bratří Formanů. Oba synové mluví česky a žijí v Čechách. Miloš a Věra se ale oficiálně rozvedli až o pětatřicet let později, kdy už dávno každý žil svůj vlastní život.

Krásnou modelku Martinu Zbořilovou (52) potkal coby studentku filmové vědy. Martina měla rok na to, aby odevzdala diplomovou práci na FAMU a domluvila si schůzku s režisérem Formanem, aby ji pomohl. Psal se rok 1995 a Martina se po setkání s velkým režisérem bezhlavě zamilovala! V roce 1998 se jim narodila dvojčata Andy a Jim (19). Oba se věnují sportu než umění, česky mluví špatně a žijí v Connecticutu. Formanovi je tehdy pojmenovali podle komiků Jima Carreyho a Andy Kaufmana. O rok později se režisér rozvedl s Věrou Křesadlovou a téhož roku si vzal za ženu Zbořilovou, nyní Formanovou.

Pronájem luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle
Pronájem luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle, Praha 5

Miloš Forman: jedna z největších filmových legend

Český rodák oscarových filmů Amadeus a Přelet nad kukaččím hnízdem patřil mez největší filmové legendy. Ve své sbírce měl dva Oscary, tři Zlaté glóby i ceny z festivalů v Cannes a Berlíně. Režíroval hollywoodské hvězdy včetně Jacka Nicholsona, Jima Carreyho či Woodyho Harrelsona. Miloš Forman Českou republiku navštívil v roce 2009, kdy na karlovarském festivalu uvedl svůj poslední film, záznam divadelního představení Dobře placená procházka. Později už mu zdravotní stav cestování neumožnil.

Slavní herci vzpomínají na režiséra s úctou a pokorou. Mezi nimi nechybí Antonio Banderas, Meg Tillyová, Danny DeVito, Countrey Lov, režiséři Ron Howard a Joe Dante. Poslední rozloučení s režisérem Milošem Formanem se konalo v neděli v americkém městě Warren, kde žil. Obřad se podle vdovy Martiny Formanové konal dle přání Formana, v úzkém kruhu nejbližších.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze