Top hledané
Výsledky (0)
Existuje vůbec svoboda tvorby a svoboda jako taková? Představujeme vám umělecký pár, který tvoří z jedinečného okamžiku "teď".

Tvoření z čistého bytí: abstrakce Ordo Amoris a Štěpána Vrzaly

Eva Ledecká
17. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Vlastním jménem Ivana Sucháčová (umělecké jméno Ordo Amoris), abstraktní malířka působící v Praze, s druhým domovem v Asii, experimentuje ve svých pracích s tematikou svobody, kterou považuje za esenci prvotního zdroje, vzniku všeho jsoucího.

Její tvorba je ovlivněna myšlením, které jde za hranice poznaných informací a běžně viděného a chápaného světa.

Síla čistého okamžiku teď

Umělkyně se zaměřuje na posouvání hranic běžného myšlení, kdy vědomí ve svém nejbdělejším stavu tvoří bez ohledu na to, čemu byla mysl naučena myslet. Ignorováním zažitých vzorců myšlení a chování tak vzniká absolutní bdělost vlastního svobodného bytí, které tvoří ze své skutečné podstaty, z každého nového okamžiku “teď”.

„Není to poznávání, protože jeho atributem je odkazování ke starému. Je to otevírání hluboké inteligence v novosti čili pravosti jedinečného okamžiku,” říká Ordo Amoris.

Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha, Praha 1

Svobodný stav mysli Štěpána Vrzaly

Ordo Amoris cestuje a vytváří umění se svým partnerem Štěpánem Vrzalou. Tento abstraktní umělec tvoří na svých cestách a ve svých dílech reflektuje svůj “free state of mind” způsob života.

Jak sám říká “nejsem inspirován” a raději nechává proudit přirozený tok kreativity vyvěrající bez jakékoliv snahy, v ryzím přítomném momentu v lehkosti vědomého bdělého bytí.

Obrazy v muzeích i pražském designovém apartmánu

Druhým domovem obou umělců je Asie – Thajsko a Bali. Jejich obrazy , které tvoří na cestách, jsou vystavené v muzeu současného umění MAIIAM Chiang Mai, Thajsko a v Tita gallery, Mae Rim, Thajsko.

V současné době vytvořili kolekci obrazů pro prostorný designový apartmán v samotném centru Prahy. Díla je možné vidět a zakoupit během celé doby realizovaných prohlídek s přímým kontaktováním umělců.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze