Top hledané
Výsledky (0)
Slovenský návrhář nás postavil do pozoru! Bylo skutečně na co se dívat.

Týden módy je tu! Michael Kováčik válel s denimovou černo-bílou kolekcí!

Valentina Lebová
04. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Další ročník Týdne módy, módní události roku, byl odstartován... a s ním i přehlídka novinek českých a slovenských návrhářů. Jedním z nich je i úspěšný slovenský návrhář Michael Kováčik. Ten svou přehlídku spojil s další designérkou, Dominikou Kozákovou a věřte nebo ne, i když dominovaly černá a bílá, bylo na co se dívat. A rozhodně ne černobíle! 

Týden módy je jednoznačně největší módní událostí v České republice. Má lidem představit práci, nápady a svět těch, jež módou žijí - pečlivě vybraných designerských talentů z České a Slovenské republiky, kterým tak umožňuje prezentaci tvorby nejen lokálnímu publiku. Každý. kdo ve světě módy něco znamená, si MBPFW nenechá ujít! A právem, protože modely, které jsou zde představeny, udávají směr.

Pražský týden módy se tentokrát koná v prostorách holešovické tržnice, kde působí tak trochu industriálním až chladným dojmem. Jedním z návrhářů, kteří týden módy zahájili, byl i slovenský návrhář Michael Kováčik. Začalo se tedy rovnou s laťkou hodně vysoko. 

Kováčik je pověstný smyslem pro eleganci, nadčasový minimalismus a ženskost, atributy, které jednoznačně a s grácií nevynechal ani v dnešní módní show, kde, ač to možná na první pohled není patrné, převládal denim.  

Otevřít v galerii (3)
Přehlídka Michaela Kováčika
Přehlídka Michaela KováčikaZdroj: LP-Life

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Jednoduchost a elegance

Tak to přesně Kováčikova přehlídka ukázala. Okázalost a zbytečné prvky rozhodně nečekejte. A o to přece také jde. Vytvořit módu a modely, které jsou běžně použitelné pro širokou veřejnost. 

Otevřít v galerii (3)
Přehlídka Michaela Kováčika
Přehlídka Michaela KováčikaZdroj: LP-Life.cz

A i když cílem je představit nositelnou módu, v Kováčikově podání se nejednalo o modely, které jsou tak úplně všední. Všechny totiž v sobě měly jistou dávku odlišnosti, která upoustala pohled snad všech přítomných. 

Otevřít v galerii (3)
Přehlídka Michaela Kováčika
Přehlídka Michaela KováčikaZdroj: LP-Life

"Back to basic"

Přesně tak to charakterizoval sám Kováčik. Kolekce má totiž znamenat jistý návrat k základním kouskům v šatníku, jako je sukně, kalhoty, košile či džíny. Kolekce má zahrnovat běžně nositelnou módu a ne být pouze o kouscích, které jsou vhodné na nejrůznější eventy. Cílem tedy je jednoznačně větší spektrum nositelnosti pro všechny, kterým se právě tyto kousky líbí, stejně tak jako větší spektrum nabízených barev. 

Jistá návaznost

Kováčik zatím neví, jak bude vypadat jeho další přehlídka, co přinese nebo změní, ale právě tato kolekce měla být jakýmsi doplněním kolekce předchozí. Má být o ženskosti, jež se má objevit v každém modelu a zvýraznit tak každou ženu, která daný model obleče. Co na tom, že nejoblíbenějšími barvami tohoto designéra zatím stále zůstávají černá a bílá. 

Každý návrhář nejspíše tvoří dle momentálního pocitu. Zde ale nemůžeme upřít jednu dost zásadní věc, a to, že modely rozhodně nositelné jsou. Pak už vlastně záleží jen na tom, co se bude dotyčné ženě líbit. 

Dokonalá atmosféra, krásné modelky, skvělá hudba. Do toho všeho modely jako ta hlavní, ale zároveň ta pravá třešnička na dortu. Návštěvníci, jež čekali na správnou inspiraci pro své šatníky, jsou určitě spokojeni. Protože co si budeme povídat, krásného oblečení není přece nikdy dost. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze