Top hledané
Výsledky (0)
Největší vědecko-technický svátek se uskuteční v České republice již 6. - 12. listopadu 2017. Program 17. ročníku je opravdu nabitý! Přináší nejnovější poznatky pokroku, techniky a vědeckého poznání. Otevřou se ´“tajná“ pracoviště Akademie věd ČR? Přijďte se podívat!

Je s námi konec? Nejen to na Týdnu vědy a techniky! (6.-12.11)

Mgr. Jana Höger
02. listopadu 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Dny otevřených dveří

V rámci vědeckého týdne vám Leonardo di Caprio odhalí tajemství budoucnosti lidstva ve filmu Je s námi konec? Toto luxusní dílo z produkce National Geographic bude promítat pražské kino Světozor. Na co víc se můžete těšit? 

Zodpovězte si otázky, které vám nedají spát!

Věděli jste, že sopky kromě lávy mohou chrlit také led? Na přednášce v Plzni se na toto téma povede zajímavá a doufáme i vzrušující diskuze. Zajímá vás, jaká bude potrava příští generace? Jaké je to pracovat na vývoji nejvýkonnějších laserů světa, a jaká byla cesta ke spuštění prvních laserů v centrech? Nanotechnologie, jakožto mocný sluha, nebo zlý pán? Co můžeme čekat od vývoje umělé inteligence v blízké době a vzdálenější budoucnosti? To jsou jen některé z otázek, které se budou v rámci luxusního festivalu Týden vědy a techniky AV ČR probírat.

Věda inspiruje, ale i baví!

Festival, ale není jenom o vážných tématech. Vědci návštěvníky zajisté přesvědčí, že věda je pro ně životní inspirací i luxusní zábavou. Vyzdvihnout musíme science show Světlo a zvuk, jenž předvede chemik – doktor Michael Londesborough. Stejně tak představení FameLab je výběrem nejlepších tříminutových vystoupení z mezinárodní soutěže. Můžete se dokonce zúčastnit první vědecké luxusní únikové hry.

Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m
Luxusní byt na prodej na Praha 9 - 45m, Praha 9

Letošní host: veleúspěšný tvůrce filmových efektů

Hostem letošního ročníku, který přiletí z Los Angeles povyprávět o své cestě za úspěchem, není nikdo jiný než Pavel Kacerle, tvůrce filmových vizuálních efektů ve filmech jako Avangers 2, Jurský svět, Iron Man 3, Thor 2 nebo Kapitán Amerika. Budete mít možnost se s ním vidět osobně!

Dobrá zpráva nakonec

V průběhu týdne představujícího luxusní výsledky vědy a techniky se bude konat více než 500 akcí po celé České republice. Festival je zdarma a rezervace probíhá na adrese www.tydenvedy.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Týden Vědy a techniky
Středisko společných činností Akademie věd ČR, v. v. i. se sídlem Národní 1009/3, 110 00 Praha 1
+420 605 227 776