Top hledané
Výsledky (0)
Startuje plošné dobrovolné testování učitelů. Praha zajistila odběrová centra.

Učitelé se mohou ode dneška nechat zdarma testovat na COVID-19

Martina Šmalclová
04. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Učitelka u tabule

Učitelé a pedagogičtí pracovníci se mohou od dnešního dne nechat dobrovolně testovat antigenními testy na přítomnost onemocnění COVID-19. Od 18. prosince se pak budou moci nechat otestovat v rámci plošného testování obyvatelstva i další pracovníci škol. Testování je zdarma a probíhá v konkrétních nemocnicích a zdravotnických zařízeních na území Prahy. Jejich přehled vám přinášíme níže.

„V tuto chvíli, kdy se děti postupně vracejí do svého běžného školního režimu, je třeba předcházet možnému výskytu nemoci a udržet tak prezenční výuku i nadále v chodu. Učitelé této možnosti testování mohou využít i v rámci prevence a ředitel jim to musí umožnit. Chceme, aby segment pracovníků seniorského věku zůstal neohrožený,“

vysvětlil radní hlavního města Prahy pro oblast školství Vít Šimral. Podle něj může plošné testování zabránit přenosu nemoci především na ohroženou skupinu učitelů seniorského věku.

Otevřít v galerii (2)

Jak bude testování probíhat?

Jak je u testování na přítomnost koronaviru běžné, i v tomto případě bude test probíhat stěrem z nosohltanu. K odběru je třeba se objednat předem přes rezervační systém. Na místě je pak nutné předložit potvrzení o zaměstnání.

Zdarma s výsledkem do 30 minut

Odpadne však dlouhé vyčkávání na výsledek testu. Ten bude totiž znám už do třiceti minut od doby zhotovení testu. Učitelé ani další pracovníci za odběr nic neplatí. Antigenní testy jsou hrazené zdravotní pojišťovnou. Všechny pozitivní i negativní výsledky antigenních testů se budou hlásit do Centrálního registru infekčních chorob, aby byla k dispozici přesná evidence o výskytu antigenní pozitivity v populaci.

Jak aktuálně výuka probíhá?

Česká republika se ještě nevrátila do standardního režimu výuky. Základní školy navštěvují prezenčně žáci prvního stupně a také deváťáci. Žáci druhého stupně se ve škole točí podle rotačního systému, kdy ve škole je polovina celých tříd, druhá polovina je na distanční výuce doma a ob týden se střídají. Stejná pravidla platí také pro střední školy, vyšší odborné školy nebo konzervatoře.

Poté, co Česko přešlo na třetí stupeň opatření protiepidemického systému se na vysoké školy vrátí první ročníky, kdy se prezenční výuka bude konat ve skupinách do dvaceti studentů. I nadále platí možnost využití individuálních konzultací.

Kde se můžou učitelé nechat otestovat?

Otevřít v galerii (2)
Učitelka ve třídě
Učitelka ve tříděZdroj: Freepik.com

Thomayerova nemocnice (garantovaná páteřní síť odběrových center)

Fakultní nemocnice v Motole (garantovaná páteřní síť odběrových center)

ÚVN – Vojenská fakultní nemocnice Praha (garantovaná páteřní síť odběrových center)

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (garantovaná páteřní síť odběrových center)

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (garantovaná páteřní síť odběrových center)

Nemocnice Na Bulovce (garantovaná páteřní síť odběrových center)

Nemocnice Na Františku (garantovaná regionální síť odběrových center)

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze